תואר שני בכלכלה במסלול עם תזה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בכלכלה במסלול עם תזה באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בכלכלה במסלול מחקרי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


מתקדמים בתחום הכלכלי


כיצד ניתן לחלץ את המשק מן המשבר הכלכלי הבא? מה מניע מנהלים וארגונים בקבלה של החלטות פיננסיות? אילו שיקולים מובאים בחשבון בקביעה של מדיניות כלכלית חדשה במדינה? על שאלות אלה ורבות אחרות מנסים לענות חוקרים בתחום הכלכלה. כלכלנים שברצונם להעמיק את הכלים שברשותם יכולים לפנות לתואר שני בכלכלה וכך להתוודע לעולם שלם של תיאוריות ומחקרים.


אוניברסיטת בן-גוריון מציעה תכנית לתואר שני בכלכלה עם תזה. זהו אחד המסלולים המתקיימים במסגרת תואר שני בכלכלה באוניברסיטה, שמטרתו להעניק את הידע הכלכלי של הסטודנטים ולחשוף אותם לשיטות מחקר מתקדמות בענף. במהלך התואר השני מרחיבים את המיומנויות בדרך להמשך לקריירה אקדמית. המסלול המחקרי מאפשר לבוגריו להמשיך לדוקטורט בכלכלה.


תכנית הלימודים


התכנית המחקרית לתואר השני מסייעת לסטודנטים לפתח את הכישורים המחקריים שלהם בעולם הכלכלה. במסגרת המסלול, הם יכולים להעמיק בשלל סוגיות פיננסיות וכלכליות אקטואליות מן הארץ והעולם. כך הם עוסקים בענפים כגון כלכלה ציבורית, כלכלת פיתוח, תורת המשחקים, אקונומטריקה יישומית וכן היבטים של תחומים כגון מימון.


מתכונת הלימוד


משך המסלול המחקרי הוא כשנתיים. הסטודנטים נדרשים לסיים את חובותיהם הלימודיים ולהגיש את עבודת התזה עד סיום השנה השנייה, אך במקרים מסוימים ישנה אפשרות להאריך את משך התואר לשלוש או ארבע שנים.


במהלך התכנית, הסטודנטים לומדים בקורסי חובה, במקצועות בחירה ובסדנאות הנחיה לכתיבת התזה. במקביל למחקר העצמאי הם מקבלים סיוע מצד חוקרי הפקולטה שתורמים להם מן הידע שברשותם. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים לקבל מלגות ופרסים שונים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך התואר:

 

  • סוגיות בכלכלת פיתוח
  • מימון אמפירי
  • עקרונות האקונומטריקה
  • תיאוריות מיקוח
  • נושאים בכלכלה הציבורית
  • תורת המשחקים
  • שיטות מתמטיות בכלכלה
  • רציונאליות בכלכלה    
  • תיאוריה כלכלית מאקרו ומיקרו    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה לכלכלה של אוניברסיטת בן גוריון מפעילה גם מסלול כללי לתואר שני בכלכלה, תכנית ללא תזה שמיועדת למי שמעוניינים להעמיק את הידע הכלכלי כדי להתקדם לתפקידים בכירים במגזר הציבורי והעסקי. בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה מתקיימות תכניות רבות נוספות לתואר שני, אלה כוללות תואר שני בניהול סכסוכים, תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בפוליטיקה וממשל ותואר שני בתקשורת.


תנאי קבלה


לתכנית המחקרית יכולים להתקבל בוגרי לימודי כלכלה שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 85. כמו כן, יש להציג רמת פטור אוניברסיטאי בשפה האנגלית וציון של מעל 85 בקורסי בסיס בתחום הכלכלה שנלמדים בתואר הראשון.


בוגרי תחומים כמותיים נוספים, שאינם לימודי כלכלה, יכולים להתקבל לאחר אישור של וועדת קבלה ומעבר של תכנית השלמות מתאימה. אחרי שנת ההשלמות ועדת הקבלה קובעת את התאמת המועמדים למסלול או את דחייתם.

 


תעודה


הסטודנטים המשלימים את כל הדרישות בתכנית, כולל הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר שני MA בכלכלה מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בוגרים שמעוניינים בכל יכולים להמשיך את הכשרתם במסגרת תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון