לימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון

 

בתעשייה של היום הסטטיסטיקה באה לידי ביטוי בשלל ענפים, חוקרים ומפתחים משתמשים בה בתהליכי קבלת החלטות, בעיבוד של נתונים, בעת תהליכים בהנדסת תעשייה ועד להבנת פעילות המוח או קביעת שערי פרמיה בתחום הביטוח. ידע בתחום זה יכול לשמש לייעול של תהליכי העבודה והמחקר, לקבלת מסקנות יעילה ואיכותית יותר וכן למיון וניתוח יעילים של נתונים. אותם חוקרים עושים שימוש בין היתר בשיטות חישוביות וכן בכלים טכנולוגיים כגון תוכנות מחשב מתקדמות.


במהלך לימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת בן-גוריון ניתן לרכוש את הכלים להתפתחות בשלל האפיקים הללו. הסטודנטים מקבלים כלים חיוניים הן לתעשייה והן למחקר. הלימודים מתקיימים במסגרת דו מחלקתית, שבה הסטודנטים משלבים את לימודי הסטטיסטיקה עם החוג ללימודי הנדסת תעשייה וניהול. שילוב זה מאפשר להם לרכוש ידע מדעי והנדסי משולב ולפתח מיומנויות מחקר והסקת נתונים החשובות לאנשי המקצוע בתעשייה. ידע בסטטיסטיקה יכול לסייע לבוגרים להשתלב לאחר תום הלימודים במגוון אפיקים בתעשייה.

 

תכנית הלימודים


את הקורסים בסטטיסטיקה הסטודנטים לומדים במסגרת המחלקה להנדסת תעשייה וניהול. במהלכם הם מקבלים בסיס תיאורטי מוצק בתחום הסטטיסטיקה. בין היתר הם לומדים על כלים מתמטיים בענפים כגון הסתברות, אלגברה וחשבון דיפרנציאלי. נוסף על כך נלמדים כלים יישומיים מגוונים החשובים בתחום זה, כגון רגרסיה, הסקה סטטיסטית, תכנון של ניסויים ובקרת איכות. מתקיימת גם מעבדה שבה הסטודנטים מכירים תוכנות סטטיסטיות ממוחשבות שבהן עושים שימוש חוקרים בתעשייה.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הסטטיסטיקה מתקיימים כאמור במסלול דו מחלקתי. הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים ומעשיים מן החוג לסטטיסטיקה וכן מן החוג הנוסף – לימודי הנדסת תעשייה וניהול. הלימודים כוללים גם מעבדות ופרויקטים שונים שדרכם הסטודנטים מתנסים בפועל בחומר הנלמד.

 

על מוסד הלימוד

 

באוניברסיטת בן-גוריון מתקיימים שלל מסלולים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. ניתן ללמוד תחומים כגון מדעי הרוח והחברה, מדעי הטבע, מדעי ההנדסה, מדעי הבריאות ועוד. בתחומי מדעי החברה מתקיימות תכניות כגון לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי חשבונאות, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית ועוד. נערכות גם תכניות כגון לימודי מתמטיקה למדעי הרוח והחברה, שילוב לימודים בפסיכוביולוגיה, מסלולים במדעי המוח ועוד.


סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד בתכניות מיוחדות כגון שילובים לתואר כפול או מסלולי התמחות ייעודיים, שבהם ניתן לטפח את הכישורים הגבוהים ולהיחשף לשלל כלים מתקדמים. בתכניות הללו יכולים הסטודנטים לרוב להיות זכאים גם למלגות ולפרסי הצטיינות על סמך הישגיהם במהלך הלימודים וכן בהתאם לנתוני הקבלה ללימודים. באוניברסיטה מתקיימות גם תכניות לימודים רב תחומיות שבהן משלבים בין כמה תחומי לימוד לרכישת ידע מגוון ועשיר.


באוניברסיטה שואפים להכשיר את הבוגרים השתלבות במגוון תפקידי מפתח במשק ובתעשייה. בין היתר מתקיימים שיתופי פעולה עם חברות הייטק וארגונים בענפים נוספים במשק. במוסד הלימוד מקדמים את ערכי המצוינות האקדמית וכן את עקרונות היזמות והחדשנות. הסטודנטים יכולים להשתלב בעשייה במרכז היזמות או לקחת חלק בהאקתונים ופרויקטים שונים בשיתוף התעשייה.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי סטטיסטיקה דו מחלקתי על המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי רב תחומי 600 ומעלה. כמו כן, עליהם להציג בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 60 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים על תנאי הקבלה ללימודים.

 


תעודה


הבוגרים מקבלים תואר ראשון בסטטיסטיקה ובמחלקה נוספת מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. באפשרות בוגרים המעוניינים בכך להמשיך לתואר שני בסטטיסטיקה ובמקצועות משיקים. כמו כן, הם יכולים להשתלב בתעשייה כסטטיסטיקאים יישומיים במבחר אפיקים.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון