תואר שני במדעי המחשב בהתמחות ביואינפורמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במדעי המחשב בהתמחות ביואינפורמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני במדעי המחשב עם התמחות בביו אינפורמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


הטכנולוגיה שמאחורי גילויים מרעישים


מהבנת פעילות של חלבונים ועד לפיצוח ה - DNA האנושי, תחום הטכנולוגיה הרפואית מתאפיין היום בכמות אדירה של מידע שרק הולכת וגדלה. חלק נכבד מההתקדמות המדעית המרשימה הזו נזקף לזכותו של תחום מדעי המחשב, שאפשר את פיתוח שיטות הניתוח והמחקר המתקדמות. כדי להמשיך ולקדם את המחקר ולהגיע לפריצת הדרך של מחר, שואפים חוקרים להמשיך לקדם את הידע בתחום המחשוב והביו אינפורמטיקה, או הביולוגיה החישובית.


במסגרת תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, אפשר ללמוד במסלול תואר שני במדעי המחשב בהתמחות ביו אינפורמטיקה. מסול זה שם לו למטרה להכשיר דור של חוקרים להתמודדות עם האתגרים עכשוויים במדע ובראשם שימוש בנתונים ביולוגיים לצורך הבנת תהליכי חיים וסוגיות מתקדמות ברפואה. המגמה לתואר השני מעניקה לבוגרים כלים שיכולים לסייע להם להשתלב במחקר ביואינפורמטי, בתחום ההייטק ובחברות טכנולוגיות בתחום הרפואה. בוגרים של המסלול המחקרי יכולים גם להמשיך לתואר שלישי במדעי המחשב.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לומדים בהרחבה על תיאוריות מתקדמות במדעי המחשב ובמקביל רוכשים ידע מעמקי בתחום הביו אינפורמטיקה. הם לומדים על תחומים כגון סיבוכיות, מערכות ואלגוריתמים של התאמה, אופטימיזציה וחיפוש. כמו כן, הם דנים באמצעים ממוחשבים וחישוביים דרכם אפשר לנתח ולהבין תהליכים ביולוגיים ותופעות רפואיות.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית הוא כשנתיים, אפשר לבחור בין מסלול מחקרי בו כותבים תזה לבין מסלול ללא כתיבת תזה. הסטודנטים בהתמחות בביו אינפורמטיקה משתתפים בקורסי חובה ובחירה וגם בסמינרים מחקריים. סטודנטים שמגיעים להישגים גבוהים במהלך הלימודים יכולים לקבל מלגות קיום מטעם האוניברסיטה וכן יכולים להשתלב כעוזרי הוראה בחוג.

 


נושאי הלימוד

 

  • ניבוי מבנים שניוניים
  • בינה מלאכותית
  • ביולוגיה של מבנה RNA
  • מערכות הפעלה
  • אלגוריתמים אבולוציוניים
  • חישוב מדעי יישומי
  • קבלת החלטות אוטומטית
  • מערכות היברידיות    
  • אלגוריתמי אופטימיזציה וחיפוש    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התכנית לתואר שני במדעי המחשב הסטודנטים יכולים לבחור גם במסלול תואר שני במדעי המחשב בהתמחות אבטחת המרחב המקוון, מסלול שהוא פרי שיתוף פעולה עם המחלקה להנדסת מערכות מידע. נוסף על כך, סטודנטים מצטיינים יכולים להשתלב במסלול ישיר לתואר שני. כמו כן, הפקולטה למדעים של האוניברסיטה מפעילה תכניות לתואר שני במתמטיקה, תואר שני בפיזיקה, תואר שני בכימיה ותואר שני במדעי הסביבה והגיאולוגיה.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתואר שני במדעי המחשב במסלול זה כוללים תואר ראשון במדעי המחשב או תואר ראשון בביו אינפורמטיקה בצין ממוצע של לפחות 80. בוגרי ענפים משיקים למדעי המחשב, שברשותם ממוצע גבוה במיוחד יכולים להתקבל במקרים מסוימים לתכנית, לאחר מעבר של קורסי השלמה. ההחלטה על הקבלה למסלול מתבצעת על ידי ועדת הקבלה של החוג.


תעודה


תואר שני במדעי המחשב M.Sc. מוענק לבוגרים שעומדים בכל הדרישות בתכנית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון