תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים

שירות אישי - צור קשר
תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים

תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב - דוקטורט בפסיכולוגיה - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים


הנפש בראי המחקר


לאורך הדורות שאפו בני האדם להבין את נפש האדם, את הבסיס לתחושות ולרגשות ואת המניעים שמביאים לקבלת החלטות. מחקרים שהתנהלו בתחום הפסיכולוגיה שאפו לא רק לפענח את דפוסי הפעילות של הנפש ושל התודעה אלא גם לסייע במציאת פתרון לקשיים נפשיים שונים ולגיבוש מתודות שיכולות להקל על מכאובים, הפרעות וחסמים אישיים.


המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מציעה מסלול תואר שלישי בפסיכולוגיה, אשר מאפשר להעמיק במחקר בשלל תיאוריות, תהליכים ותפישות טיפול שנוגעות לנפש האדם. המסלול שואף להכשיר את תלמידי המחקר למשרות באקדמיה וכן להעניק להם את הידע והכלים לקידום תחום הטיפול באוכלוסיות בריאות וקליניות.

 

תכנית הלימודים


תואר שלישי בפסיכולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון שואף להעניק למטפלים ולאנשי מחקר כלים יישומיים שיכולים לסייע להעמיק את הידע בענפי הפסיכולוגיה השונים, לרבות פסיכולוגיה חברתית, מוח וקוגניציה. באמצעות עבודות המחקר שלהם, תלמידי המחקר במחלקה בוחנים שיטות טיפוליות מבוססות מחקר וכן דנים בפיתוח של גישות טיפוליות חדשות שיכולות לסייע לשלל אוכלוסיות.
במסגרת המחלקה לפסיכולוגיה, ניתן להתמקד במגוון ענפים בהם פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה ניסויית ומוח ומדעי הנתונים בפסיכולוגיה. כמו כן, ניתן להתמקד בהיבטים של הפסיכולוגיה כפי שאלה באים לידי ביטוי במערכת החינוך.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לדוקטורט של אוניברסיטת בן-גוריון הוא עד ארבע שנים. ניתן ללמוד במסלול רגיל לתואר שלישי, במסלול משולב לתואר שלישי או במסלול ישיר לתואר שלישי שאורכו חמש שנים והוא מיועד לבוגרים מצטיינים של לימודי פסיכולוגיה בעלי פוטנציאל לביצוע מחקר.


במהלך התכנית הסטודנטים משתתפים בעבודות מחקר במעבדות, לוקחים חלק בכנסים בארץ ובעולם ומשתתפים בקורסים עיוניים ובסמינרים של המחלקה. כמו כן, האוניברסיטה שואפת לעודד את תלמידי המחקר למצוינות וכך מציעה מגוון מלגות לתואר שלישי.


סגל הוראה


סגל המחלקה לפסיכולוגיה של האוניברסיטה כולל מגוון חוקרים, בין תחומי המחקר שלהם נכללים: תהליכים קוגניטיביים וזיכרון לטווח קצר; קשב וסינסתזיה; למידה חברתית ורגישות לאחר; פסיכולוגיה כלכלית; חשיבה אצל ילדים מוטיבציה ושליטה עצמית; אישיות ומצבי לחץ; הפרעה אובססיבית קומפולסיבית; קשרים בין הורים וילדים והתפתחות הילד; ועוד.


על מוסד הלימוד


בית הספר לתארים מתקדמים של אוניברסיטת בן-גוריון מאפשר לבוגרי תארים מחקריים לבחור בשלל מסלולי דוקטורט, דרכם הם יכולים להטביע את חותמם על עולם המחקר. בין היתר, ניתן ללמוד לתואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בגיאוגרפיה, תואר שלישי בסוציולוגיה ועוד מבחר תכניות מחקריות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השלישי, על המועמדים להיות בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה במסלול עם תזה. בוגרי תכניות לא מחקריות לתואר שני בפסיכולוגיה יכולים להשתתף בתכנית השלמה למחקר בה הם כותבים עבודה שוות ערך לתזה. כמו כן, בוגרים של תחומים שאינם פסיכולוגיה נדרשים לבצע לימודי השלמה בהתאם להחלטת מוסד הלימוד. על המועמדים לאתר מנחה לכתיבת העבודה המחקרית לפני קבלתם למסלול.


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור לפילוסופיה מוענק לתלמידי מחקר אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון