רוצה פרטים על תואר שני בכלכלה ומימון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בכלכלה ומימון - תואר שני בכלכלה בהתמחות מימון ובנקאות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בכלכלה ומימון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בכלכלה עם התמחות במימון MA


עוד כלים לכלכלנים


חברות וארגונים מתמודדים עם אתגרים פיננסיים על בסיס יום יומי. מקבלת החלטות לגבי הקצאת משאבים וגיוס של כספים ועד לניהול של משימות ופרויקטים מורכבים שכרוכים בסיכונים לא קטנים, לכלכלנים יש תפקיד חשוב בשמירה על הרווחיות והיעילות. תחום המימון הוא בין המשמעותיים בהתנהלות הכלכלית של עסקים והוא מהווה כלי מכריע בידיהם של הכלכלנים.


במספר מוסדות לימוד אפשר ללמוד בתכנית לתואר שני בכלכלה ומימון, שנלמדת כמסלול התמחות בתואר השני בכלכלה. התכנית מאפשרת לכלכלנים ולחשבונאים להכיר מקרוב את עולם המימון ואת היישומים הפרקטיים שלו בשוק העבודה, הוא מקנה כלים פיננסיים חשובים שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה שלהם.


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה לתואר השני מיועד לבעלי הכשרה ורקע אקדמי בעולם הכלכלה, העסקים והכלכלה הפיננסית שברצונם להרחיב את האופקים וללמוד גם על תחום המימון. ישנם גם מסלולים שמתאימים במיוחד לחשבונאים מנוסים שמעוניינים להעשיר את הבקיאות שלהם בתחומי המימון והכלכלה.


תכנית הלימודים


במסגרת ההתמחות במימון הסטודנטים רוכשים מגוון של כלים מהעולם העסקי ולומדים לעומק על תהליכים פיננסיים משמעותיים בתחום המימון. כך הם בוחנים סוגיות כגון ניהול של תיקי השקעות ודיווח חשבונאי ובמקביל חוקרים גישות תיאורטיות מעולם הכלכלה, שיכולות לסייע להם לנתח בעיות פיננסיות ולמצוא להן פתרונות יצירתיים. כמו כן, הם עוסקים גם בתחומים משיקים נוספים כגון בנקאות, ניהול ושוק ההון ובוחנים את הזיקה שלהם לעולם המימון ולפרקטיקה השוטפת של הכלכלנים.


מתכונת הלימוד


משך התכנית משתנה בין המוסדות, בחלקם היא נמשכת כשנתיים בעוד מוסדות אחרים מרכזים את המסלול על פני שנה קלנדרית ובה שלושה סמסטרים רצופים, כולל בחודשי הקיץ. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה לבין למסלול עיוני ללא תזה.


השיעורים לרוב מרוכזים ביום שבועי אחד, בצורה נוחה לאנשים עובדים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה, בסמינריונים במימון וגם בסדנאות ודיונים כיתתיים שעוזרים להם לשפר את המיומנויות הפרקטיות שלהם בתחום המימון.

 


נושאי הלימוד

 

 • ניהול תיקי השקעות
 • ניהול בנקאי
 • אקונומטריקה פיננסית
 • כלכלת אי וודאות
 • אופציות ונכסים מותנים
 • התנהגות גופים כלכליים
 • יחסים חשבונאיים
 • פרסום של דוחות לציבור
 • מכשירים פיננסיים
 • כלכלה פיננסית של פירמות
 • אנומליות פיננסיות
 • תורת המשחקים השיתופית
 • תיאוריה מוניטרית    
 • בעיות חשבונאיות ודוחות מאוחדים    
 • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית מותנית בתואר ראשון, כאשר ממוצע הציונים משתנה בין המוסדות ונע בין 78 - 85. ישנם מוסדות שמעניקים עדיפות לבוגרי לימודי כלכלה או לימודי כלכלה וחשבונאות. מועמדים שאין ברשותם ניסיון אקדמי מספק בתחום הכלכלה נדרשים ללימודי השלמה. מוסדות הלימוד יכולים לזמן מועמדים לראיונות אישיים כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם.

 


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובותיהם בתכנית מוענקת תואר שני מוסמך בכלכלה מטעם מוסד הלימוד. בחלק מהמוסדות הבוגרים גם מקבלים תעודת או ספח הנלווים לתואר ומציינים את ההתמחות במימון.

 


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מציעים תכנית לתואר שני בכלכלה בהתמחות מימון שמיועדת לחשבונאים. במוסד הלימוד מתקיימות שלל תכניות לתארים מתקדמים, ביניהן תואר שני בסטטיסטיקה, תואר שני בשירותי אנוש, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני במנהל עסקים בהתמחויות שונות.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): באוניברסיטה אפשר ללמוד במסלול לתואר שני בכלכלה בהתמחות מימון, כלכלת עסקים ובנקאות, ללא כתיבת תזה. במחלקה לכלכלה של בר אילן אפשר גם ללמוד בתואר שני בכלכלת עסקים (עם או ללא תזה) ובתכנית עיונית לתואר שני בכלכלה. עוד מתקיימות תכניות תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בניהול תעשייתי ותואר שני בלוגיסטיקה למנהלים.

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): באוניברסיטה מתקיימת תכנית משותפת לתואר שני בכלכלה ומנהל עסקים עם התמחות כמימון ובכלכלה פיננסית, תכנית שמיועדת לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד. כמו כן, ניתן ללמוד במסלולים נוספים לתואר המוסמך, בהם תואר שני בכלכלה ומדיניות ציבורית, תואר שני בכלכלה וסטטיסטיקה ותואר שני בכלכלה במסלול מחקרי עם התמחות בחקר הרציונאליות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בכלכלה ומימון?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בכלכלה ומימון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בכלכלה ומימון