תואר ראשון בניהול עם התמחות ניהול ספורט באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול עם התמחות ניהול ספורט באוניברסיטת בן-גוריון

תואר ראשון בניהול בהתמחות ניהול עסקי ספורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


מספר אחת בספורט


מהמשחק שמשודר בטלוויזיה, דרך מכון הכושר המקומי ועד אירועים עולמיים כמו המשחקים האולימפיים, לספורט יש תפקיד משמעותי בחברה. תעשיית הספורט המקומית והעולמית מכניסה מליארדי דולרים בכל שנה והיא רק ממשיכה לצמוח. לשם כך דרושים מנהלים מיומנים שיכולים לעמוד בראש קבוצות, מועדוני ספורט, סוכנויות ואירועים ולהבטיח את הצלחתם. כמו בענפים אחרים במשק, גם בתחום הספורט דרושה אחריות רבה, יצירתיות והבנה של מצב השוק כדי להצליח במשימה.


אוניברסיטת בן-גוריון מפעילה תכנית לתואר ראשון בניהול בהתמחות ניהול עסקי ספורט, כאחת ההתמחויות בתואר הראשון בניהול. מסלול זה מתאים לכל המעוניינים להתקדם בעולם הספורט ולהוביל קבוצות, ארגונים ועמותות. בפני בוגרי המגמה נפתחים אפיקי תעסוקה מגוונים, הם יכולים לנהל קבוצות או מרכזי ספורט, ליזום תחרויות ואירועים, להשתלב בתפקידים בכירים ברשויות ובהתאחדויות ספורט וכן לשמש יועצים ומנהלי שיווק בספורט המקצועי בישראל.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במגמה זו לומדים לעומק על טכניקות ניהול ומנהיגות עסקית של עסקים בענף הספורט בישראל. תחילה הם בוחנים היבטים אקדמיים של תחום הספורט וסוקרים את המגמות הבולטות בו מבחינה כלכלית וניהולית. בהמשך הם רוכשים מיומנויות להובלה של אירועים, תחרויות וקבוצות בענפי הספורט השונים וכן דנים בסוגיות משפטיות ופיננסיות שחשובות למנהלים של ארגוני הספורט כדי לשמור על רווחיות ויעילות.

 


מתכונת הלימוד


משך התואר בניהול הוא כשלוש שנים, בהתמחות בוחרים בתחילת השנה השנייה. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובקורסי מגמה ייעודיים שמתמקדים בסוגיות בעולם הספורט. בשנת הלימודים באחרונה עם מתנסים בעבודה מעשית במסגרת פרויקט יישומי. הפרויקט מתקיים בחברות ובארגוני ספורט ומאפשר לסטודנטים לתרגל בשטח את מיומנויות ניהול הספורט הנלמדות.


נושאי הלימוד

 

  • תקשורת ספורט וניו מדיה
  • חקר שווקים
  • שיווק בניהול עסקי ספורט
  • חסויות ומתקנים
  • מחקר בהתנהגות ארגונית
  • אתיקה וחברה בניהול
  • רגולציה ומשפט ספורט
  • חקר ביצועים בעולם הספורט
  • מודלים בכלכלת הספורט    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן גוריון מתקיימות תכניות לימוד שונות, בהן לימודי ניהול מערכות בריאות, לימודי ניהול מלונאות ותיירות ותכנית "עתידים" לצוערים בשלטון המקומי שמכשירה מנהיגים למגזר המוניציפאלי. במסגרת התואר בניהול מוצעים מסלולי התמחות מגוונים ובהם התמחות במימון, בשיווק, בהתנהגות ארגונית ובמערכות מידע.


תנאי קבלה


האוניברסיטה מקבלת לתואר בניהול מועמדים שלהם ציון סכם (ממוצע הפסיכומטרי והבגרות) של לפחות 600. כמו כן הם צריכים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון של מעל 70 או ברמת 5 יחידות בציון 60. מי שאינם עומדים ברף זה יכולים להשתתף במכינת קיץ שמציע מוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל הדרישות בתכנית בהצלחה מקבלים תואר ראשון BA בניהול מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. יש לציין שמגמת ההתמחות בניהול ספורט מצוינת רק על גבי גיליון הציונים ולא על התואר עצמו.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון