תואר שני בהנדסה אזרחית באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסה אזרחית באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בהנדסת בניין (הנדסה אזרחית) באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

לעצב את הנוף האורבאני

 

מדינת ישראל עדיין בחיתוליה ועבודות תכנון המבנים והתשתיות ושיפור התשתיות הקיימות פועלות ללא הרף. האחריות הרבה של תכנון וביצוע עבודות אלה היא מנת חלקם של המהנדסים האזרחיים. הנדסה אזרחית היא התמחות בהנדסה העוסקת בתכנון מבנים ותשתיות, בפיקוח ובביצוע עבודות הבנייה.

 

המהנדסים האזרחיים מעצבים למעשה את הסביבה האורבאנית ומתאימים אותה לצרכים השונים, הן של האוכלוסייה המשתמשת באותם מבנים והן של האזור שבו הם ממוקמים. המהנדסים מתכננים סוגים שונים של מבנים ותשתיות למגזר הפרטי ולמגזר הציבורי, כמו שדות תעופה, נמלים, מתקני אנרגיה, כבישים ומחלפים, מבני תעשייה, מבני דיור, בניינים רבי־קומות ותשתיות מים וביוב.

 

המהנדסים המתמחים בהנדסה אזרחית יכולים להשתלב בתחומי ההנדסה השונים ולסייע להם בהיבטים הסביבתיים, בפיתוח מקורות אנרגיה ובפיתוח תהליכי ייצור שונים. התואר השני בהנדסה בהתמחות זו מעמיק את הידע של הסטודנטים ומקנה להם כלים ניהוליים וארגוניים ממוקדים לתחום.

 

תכנית לימודים


אוניברסיטת בן-גוריון מציעה לתלמידי התואר השני בהנדסה אזרחית שני מסלולי התמחות – הנדסת מבנים וניהול הבנייה.

 

הסטודנטים במסלול תואר שני בהנדסת בניין בהתמחות בהנדסת מבנים מעמיקים את הידע שלהם בתחום הנדסת מבנים ותכנון מבנים לאירועים חריגים. במסלול זה מתמחים בטכנולוגיות מיגון מתקדמות. תכנית הלימודים בהתמחות זו כוללת קורסים בתכן ואנליזה מתקדמים, כמו מכאניקה מתקדמת, תורת הטבלות והקליפות, תכן גשרים ותכן מבנים גבוהים. כמו כן, ההתמחות מציעה קורסים המתמקדים בעמידות מבנים לרעידות אדמה, כמו טכנולוגיות מיגון נייד וגיאו־טכניקה של הנדסת רעידות אדמה.

 

הסטודנטים במסלול תואר שני בהנדסה אזרחית בהתמחות בניהול הבנייה מעמיקים את הידע שלהם בתחום ניהול הבנייה והתכנון והמוכנות לאירועים חריגים. תכנית הלימודים במסלול זה כוללת קורסי ליבה בשיטות כמותיות וקורסים כמו ניהול סיכונים בבנייה, ניהול בנייה בין־לאומית, תכנון תשתיות לאירועים חריגים ושיטות ביצוע חדשניות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני נמשך כשנתיים והסטודנטים בוחרים בין מסלול עם תזה לבין מסלול ללא תזה. מבנה המסלול מורכב מקורסי חובה ומקורסי בחירה בתחום ההתמחות הנבחר, ומהגשת תזה לתלמידים הנדרשים, או הגשת עבודת גמר מחקרית בתחום המיקוד לסטודנטים במסלול ללא תזה.

 

נושאי הלימוד

 

 • מכאניקה חישובית
 • מיגון מבנים
 • הנדסת מבנים ימיים
 • הנדסת רעידת אדמה
 • הנדסת ביצוע
 • גלישות והתנזלות קרקע
 • אנרגיה בבניינים
 • פעולות גומלין מבנה-קרקע
 • טכנולוגיות בנייה    
 • תגובות אתר לעומסים דינמיים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להתקבל לתואר שני בהנדסה אזרחית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בהנדסה אזרחית עם ממוצע ציונים 80 ומעלה או בעלי תואר מהנדס ממחלקות הנדסה אחרות או בעלי תואר ראשון בתחום מדעי הטבע או המדעים המדויקים עם ממוצע ציונים 80 ומעלה. מועמדים אלה נדרשים ללמוד לימודי השלמה בתחום ההנדסה האזרחית.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עמדו בכל דרישות התואר והגישו את עבודת התזה או את עבודת הגמר מקבלים תואר M.Sc בהנדסת בניין מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון