לימודי אמנות לתואר ראשון בהתמחות המאה ה - 19 באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי אמנות לתואר ראשון בהתמחות המאה ה - 19 באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי אמנות לתואר ראשון בהתמחות אמנות המאה ה - 19 ואמנות מודרנית באוניברסיטת בן-גוריון

 

העידן המודרני מהווה נקודת תפנית בתולדות החברה האנושית וגם בזירת האמנות הוא בעל השפעה מכריעה. שינויים חברתיים ופוליטיים וכן המהפכה התעשייתית היו בעלי השפעה רבה על היוצרים ובאו לידי ביטוי גם בציורים ובפסלים שיצרו באותה עת. ואן גוך, רנואר, סזאן, מונה ואמנים רבים נוספים הותירו חותם על עולם האמנות והתרבות ושינו את האופן שבו אנו חווים ומבקרים יצירות.


באוניברסיטת בן-גוריון פועלת תכנית לתואר ראשון באמנות, שבה ניתן לבחור בהתמחות אמנות המאה ה – 19 ואמנות מודרנית. במסגרת ההתמחות ניתן להכיר את שלל הזרמים והסגנונות המאפיינים את העידן המודרני וכן לדון במשמעויות החברתיות והתרבותיות של אותן יצירות, שהן בעלות השפעה על עולם האמנות גם בימינו.


תכנית הלימודים


סטודנטים בהתמחות זו דנים בהרחבה במעבר משמעותי שהתחולל באמנות במהלך המאה ה – 19, מאמנות פיגורטיבית ונושאית לאמנות המתבססת על קשר של האמן עם המציאות וכן על חקר העצמי של היוצר. הסטודנטים מתמקדים באמנות מערבית וביוצרים שפעלו באירופה ובצפון אמריקה. הם דנים בסוגיות תיאורטיות ומעשיות ביצירה, צפייה באמנות ובהצגתה בסוף העת החדשה ובעידן המודרני.


הסטודנטים לתואר ראשון באמנות מתוודעים לזרמים וסגנונות שונים באמנות המודרנית ולומדים בין היתר על תפקידים של אובייקטים חומריים ביצירה, על השינוי והשבר שחל בשפת האמנות המסורתית ועל האופן שבו האמן הפך למרכז האמנות בעידן זה. כמו כן, נידונים שינויים במקומו של הצופה בתערוכות ובעולם היצירה ובמשמעויות של תמורות אלה.


מתכונת הלימוד


אורכו של התואר הראשון שלוש שנים. במהלך לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה ובסמינרים. כמו כן, במהלך התואר נערכים במחלקה שלל אירועים, מפגשים עם יוצרים וסיורים. באפשרות הסטודנטים לקחת חלק בעשייה בגלריה לאמנות שאותה מפעילה האוניברסיטה בעיר באר שבע.


ניתן ללמוד בתכנית משולבת עם יצירה, שבה עוסקים הן בתולדות האמנות והן בפן הפרקטי של יצירת האמנות, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בקורסים מעשיים בתחומי הציור, הצילום והתקשורת החזותית. מסלול זה מתאים למעוניינים לפנות לענפים כגון אוצרות והוראת אמנות, המעוניינים להכיר את הנעשה בשטח ולהתנסות באופן פרקטי ביצירה לשם כך.

 

סגל הוראה


ראש המחלקה לאמנות הוא פרופסור שתחומי מחקרו כוללים בין היתר את אמנות הבארוק והרנסנס. במחלקה פועל סגל המורכב ממגוון חוקרים בענפי האמנות, בין היתר פרופסור שחוקר את האמנות הישראלית; דוקטור שמחקריה עוסקים באדריכלות ובאמנות מודרנית; פרופסור שעוסקת במחקריה באמנות ימי הביניים; וחוקרים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד

 

סטודנטים ללימודי אמנות יכולים לבחור בהתמחויות נוספות, שבכל אחת מהן מתמקדים בתקופה משמעותית בתולדות האמנות או בזרם חשוב. בין היתר מתקיימות התמחויות באמנות ישראלית, אמנות יהודית, אמנות עכשווית, אמנות הרנסנס והבארוק ואמנות ימי הביניים. בהתמחות נכללים קורסים שדרכם ניתן להיחשף ליוצרים ויצירות המייחדות את פרק הזמן אות הזרם.


במחלקה לאמנות פועלים מסלולים לתואר שני ושלישי. תכניות אלה מתאימות לבוגרי לימודי אמנות המעוניינים להרחיב את הידע התיאורטי שברשותם ולפתח את כישורי המחקר, כדי להמשיך לקריירה אקדמית כחוקרי אמנות. ישנה אפשרות בחירה בין נתיב מחקרי לכללי. בתואר השני נכללת גם מגמת אוצרות ומגמה לאוצרות במוזאוני מורשת.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לאמנות דו מחלקתי – תולדות האמנות כוללים דרישה לציון 450 ומעלה בפסיכומטרי או לציון התאמה 450, ציון זה מחושב על ידי שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי. קיימת אפשרות ללימודי אמנות ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרות של 90 ומעלה. תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, אנו ממליצים לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי קבלה.

 

תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים מוענק בסיומם תואר ראשון BA באמנות מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון