רוצה פרטים על תואר שני שוק ההון ובנקאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בשוק ההון

רוצה לדעת על תואר שני שוק ההון ובנקאות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בשוק ההון ובנקאות .M.A


הכלים להשקעות מנצחות


שוק ההון הוא אחד הענפים הדינמיים ביותר בעולם הפיננסי. ארגונים ומוסדות שמחפשים את אפיקי ההשקעה הרווחיים והמשתלמים ביותר עומדים בפני בחירה לא פשוטה כשבפניהם עומדות לא מעט אפשרויות כגון נדל"ן, טכנולוגיה ואף אפיקים חדשניים ופורצי דרך כמו מטבעות קריפטוגרפיים. לכל אחד מהתחומים הללו יש סל שלם של שיקולים שיש להכיר לעומק לפני ובמהלך ביצוע העסקאות, כדי לבצע אותן בהצלחה.


הבורסה וענף הבנקאות עוברים שינויים משמעותיים ביותר בעשורים האחרונים. רגולציה חדשה משנה את אופי המסחר ומציבה אתגרים חדשים בפני מנהלים. כמו כן, יישומים טכנולוגיים מתקדים שואפים להגדיר מחדש את האופן בו מתבצעות עסקאות וגם מנגישים את המידע לסוחרים כדי לאפשר להם לקבל החלטות ביתר קלות.


מנהלים שמעוניינים להישאר רלבנטיים בסביבה תחרותית זו חייבים להכיר את הכלים העדכניים ביותר ולהחזיק בידע המתקדם ביותר. תואר שני בשוק ההון ובנקאות יכול לסייע לעובדים לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידים בכירים בתחום הפיננסי. התואר השני מאפשר ללמוד לעומד על אסטרטגיות השקעה, כלים לניהול סיכונים מושכל וחידושים בשוק ההון שיכולים לסייע לקבל החלטות נכונות ורווחיות. תואר שני אמנם אינו חובה כדי להגיע לתפקידים בכירים בשוק ההון, אך במציאות התחרותית של היום הוא יכול להוות יתרון מול מועמדים אחרים שאינם בעלי תואר שני. במקרים מסוימים, תואר שני יכול גם לסייע למחזיקים בו להעלות את רמות השכר שלהם. כמו כן, הידע הרב שנרכש במהלך התואר השני יכול לעזור למנהלים לקדם הן את עצמם והן את הארגונים שבראשם הם עומדים ולהתמודד בהצלחה עם אתגרים ודילמות בשוק הדינמי של היום.


תואר שני בשוק ההון - תואר שני בשוק ההון ובנקאות


תואר שני בשוק ההון ובנקאות מתמקד באתגרים שעומדים בפני מנהלים ובכירים בתחום הפיננסי היום. הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכים עכשוויים בזירת המסחר המקומית והעולמית וכן סוקרים תחזיות למגמות עתידיות ולהתפתחויות שצפויות בשוק ההון בעתיד הקרוב. המסלולים מתאימים בדרך כלל לבכירים ולמנהלים בשוק ההון או למי שברצונם להתקדם לתפקידי דירקטורים ומנהלים בחברות השקעות ובגופים פיננסיים נוספים כגון בנקים או חברות ביטוח. במהלך המסלולים, נלמדות אסטרטגיות השקעה חדשניות ונבחנות דרכים לניהול השקעות כדאי ויעיל, לצורך הגדלת התשואה.


לאורך התכנית, הסטודנטים דנים בגישות להערכת שווי ולניתוח של דוחות כספיים של חברות במטרה לאתר השקעות פוטנציאליות כדאיות ורווחיות ולבחון השקעות קיימות. כמו כן, הם מתוודעים לתהליכים וכלים מתחום ניהול הסיכונים הפיננסיים שחשובים למנהלים בשוק התחרותי והמאתגר של היום, תוך שהם בוחנים עסקאות במישור הבין לאומי ואת הייחוד של המסחר מול מדינות שונות. הידע שנרכש במהלך התכנית יכול לסייע לסטודנטים לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולהתקדם בחברות שלהם.


תואר שני במנהל עסקים התמחות בשוק ההון


בניגוד לתואר שני בשוק ההון ומימון, שמעניק לרוב תואר שני MA, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שוק ההון מקנה למוסמכים תואר MBA. מסלול זה מקנה ראייה נרחבת של העולם העסקי ושם דגש על מיומנויות ניהוליות בשוק ההון. הבדלים נוספים בין שתי התכניות נוגעים לדגשים בתכנית הלימוד ולכלים שנרכשים במהלכה. בתכניות לתואר שני במנהל עסקים הסטודנטים מתמקדים לרוב באתגרים שעומדים בפני מנהלים ובכירים במשק ורוכשים את הכלים לאיתור הזדמנויות כעסקיות מוצלחות ולקידום ארגונים וחברות. בדרך כלל, תכניות אלה מקנות ידע בענפים עסקיים נוספים מלבד שוק ההון, כגון מימון, כלכלה ויזמות.


תואר שני במימון ושוק ההון


בחלק מן המוסדות מתקיימות תכניות לתואר שני במימון ושוק ההון, בדרך כלל כהתמחות במסגרת תואר שני במנהל עסקים. מסלולים לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון מתמקדים בכלים להשקעות כלכליות יעילות ובדרכים להגדלת תשואה בארגונים. הסטודנטים לומדים על יישומים מתקדמים בניהול השקעות, בגיוס כספים ובניהול של סיכונים פיננסיים ובוחנים מגוון פעולות ותהליכים למימון פרויקטים גדולים ולניהולם המוצלח. במהלך תכניות אלה עוסקים גם בשוק ההון ולומדים על השקעות מסוגים שונים ומימון לטווח הקצר והארוך. מסלולים אלה מעניקים מגוון של כלים ייעודיים לאנליסטים, למנהלי ויועצי השקעות ולבכירים אחרים בתחום המימון וכן לסוחרים עצמאיים בשוק ההון שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם כדי לקדם את אסטרטגיות המסחר שברשותם.

 


מתכונת הלימוד


תכניות תואר שני בשוק ההון ובנקאות מיועדות לאנשים עובדים שברצונם לצבור ניסיון פרקטי לקידום הקריירה, וכך מתקיימות במתכונת מרוכזת של כשנה וחצי. השיעורים מרוכזים ביומיים בשבוע, בדרך כלל בשעות הערב ובימי שישי בבקרים. בחלק מן המוסדות, סטודנטים מצטיינים עם רקע אקדמי כמותי מתאים יכולים להשלים את התכנית בזמן קצר יותר וללמוד במסלול לתואר שני בשנה אחת. ברוב מוסדות הלימוד נערך התואר השני בשוק ההון במסלול ללא תזה, שבו כותבים עבודת גמר.


תכניות הלימוד משלבות תרגולים מעשיים וסמינריונים שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לתהליכים פרקטיים בזירת המסחר המקומית והגלובלית ולאפשר להם לתרגל בפועל את החומר הנלמד. לעיתים מתקיימים גם ימי עיון וכנסים שבהם נפגשים עם מומחים מן התעשייה. הסטודנטים יכולים במקרים רבים לקבל מלגות לימוד לתואר שני. המלגות מוענקות על ידי מוסדות הלימוד וגורמים נוספים כדי לסייע במימון של שכר הלימוד.


נושאי לימוד


במהלך התואר השני הסטודנטים לומדים על שלל נושאים בתחומי שוק ההון והבנקאות, הנה כמה מהם:

 

  • שיעבודים ובטוחות אשראי
  • שיטות מחקר
  • עסקאות מסחר בין לאומיות
  • תורת ההשקעות
  • אתיקה מקצועית בשוק ההון
  • מכשירים פיננסיים
  • מאקרו ומיקרו כלכלה   
  • ניתוח דוחות פיננסיים והערכת שווי   
  • ועוד


תנאי קבלה וקהל יעד


מסלול זה לתואר שני מתאים לבוגרי לימודים במקצועות כלכליים, ניהוליים וריאליים שמעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול ולהשתלב במוסדות פיננסיים ובדירקטוריונים של חברות. בין היתר, הוא מיועד לבוגרי לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות, לימודי בנקאות לתואר ראשון, לימודי מנהל עסקים ומקצועות נוספים. ברוב המקרים, ממוצע הציונים שנחוץ בתואר הראשון הוא 80 ומעלה. במקרים מסוימים, מועמדים שאין ברשותם רקע כמותי מספק צריכים לקחת חלק בקורסי השלמה, לפני תחילת המסלול או במהלכו.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הדרישות במהלך התכנית ניתן תואר שני MA בשוק ההון ובנקאות מטעם מוסד הלימוד.


מכללות תואר שני בשוק ההון

 

 

  • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מציע תכנית לתואר שני בשוק ההון ובנקאות שמאפשרת לאקדמאים לקבל כלים להתמודדות עם אתגרי המאה העשרים ואחת בענף הפיננסי ובתחום ההשקעות. סגל התכנית כולל מומחים בכירים בשוק ההון, בעלי ניסיון רב במערכת הבנקאית ובבתי השקעות. תכנית זו נפרשת על פני כ - 15 חודשים והיא בנויה במיוחד עבור אנשים עובדים, המפגשים בה נערכים אחת לשבוע ובימי שישי. נוסד על כך, פועלת תכנית מועצת ללימודי מנהל עסקים ותואר שני בשוק ההון ובנקאות, שאותה יכולים סטודנטים מצטיינים להשלים תוך שלוש שנים בלבד. במוסד זה אפשר ללמוד בתכניות נוספות לתואר מוסמך. אלה כוללות תואר שני בניהול, תואר שני במשפטים ותכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים שמתאימה לבוגרי תארים כמותיים ושאינם כמותיים שמעוניינים לרכוש ידע משפטי לקידום הקריירה.


אתם ודאי מעוניינים לדעת היכן עוד אפשר ללמוד את המסלול, מה עלות הלימודים ומתי נערך יום פתוח בקרוב. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובה לכל שאלותיכם. אנו ממליצים לכם להתנסות בשירות האישי שלנו חינם ולחסוך זמן יקר וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני שוק ההון ובנקאות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני שוק ההון ובנקאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור