לימודי מדעי החיים בהתמחות מדעי המוח באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי החיים בהתמחות מדעי המוח באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי מדעי החיים עם התמחות במדעי המוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

מלחמת מוחות

 

המוח הוא האיבר המסקרן ביותר שקיים בגוף האדם, למוח יש פנים רבות שיש לחקור והמחקר נושק לדיסציפלינות שונות. חקירת המוח מהפן הביולוגי על רקע מדעי החיים מאפשר להבין את החלקים השונים של המוח ולקשר בינם לבין מחלות שונות, כמו פרקינסון ואלצהיימר, ומציאת תרופות למניעתן.

 

הבוחרים ללמוד מדעי החיים בהתמחות מדעי המוח מקבלים את ארגז הכלים ההכרחי לכל ביולוג הרוצה לחקור אורגניזמים חיים, את ההתפתחות האבולוציונית שלהם ואת יחסי הגומלין בינם לבין יצורים חיים אחרים, כל אלה נותנים פרספקטיבה על הקשרים הקיימים במוח ומאפשרים לחקור אותו לעומק.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי החיים בהתמחות מדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון מקנים לסטודנטים ידע מעמיק על התנהגות העצבים במוח, החל מרמת התא הבודד וכלה ברמת המוח כאורגניזם שלם. הסטודנטים ללימודי מדעי החיים לומדים על התהליכים הביולוגיים המתרחשים במוח לשם עיבוד אינפורמציה, זיכרון ולימוד וכיצד תהליכים אלה תורמים ליכולות של בני האדם ושל בעלי חיים שונים לשרוד בסביבה שבה הם מתקיימים.

 

תכנית הלימודים בהתמחות מדעי המוח מאפשרת לסטודנטים לחקור את המוח על היבטיו השונים, בדגש על הפן הפיזיולוגי שלו ועל ההתנהלות של החלקים שמהם הוא מורכב. הם לומדים על הקשרים בין האונות ובין ההמיספרות ועל התהליכים הכימיים החלים במוח המקנים לו את התפקיד החשוב ביותר אצל כל יצור חי.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה ומעבדות.

 

 

נושאי לימוד

 

 • פסיכו – פרמקולוגיה
 • מדעי הצמח
 • מערכות סנסומטריות
 • הנדסה גנטית
 • כימיה כללית ואנליטית
 • פיזיולוגיה של בעלי חיים
 • פרקים באבולוציה
 • זואולוגיה של חסרי חוליות
 • מבוא לנוירוביולוגיה    
 • תכנות בתוכנת PYTHON    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד רב־תחומי להשכלה גבוהה אשר שם לו למטרה לשפר את המציאות היום־יומית בעזרת חדשנות מדעית ומחקרית. המוסד מדגיש את ערכי המחויבות החברתית ואת קידום הנגב בפרט וישראל בכלל. באוניברסיטה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בכל אחת מן הפקולטות שלה, ובהם לימודי מדעי החיים סביבתי, לימודי פסיכוביולוגיה, לימודי ביולוגיה וטכנולוגיה ימית ולימודי ביולוגיה חישובית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי מדעי החיים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת ציון 70 לפחות ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 60 ומעלה ב - 5 יחידות מתמטיקה וציון 600 ומעלה בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ציון משקולל של תעודת הבגרות וציון בחינת הפסיכומטרי שצריך להיות 600 לפחות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc במדעי החיים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים לתארים מתקדמים ומשתלבים במחקר באקדמיה ובמכוני המחקר העוסקים במדעי החיים ובמדעי המוח. כמו כן, הסטודנטים משתלבים בשוק העבודה בתפקידים שונים במערכת הבריאות, בחברות ביוטכנולוגיה, בפיתוח בינה מלאכותית ובמרפאות פרטיות.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון