קורס מדריכי חדר כושר בקמפוס הישגים באוניברסיטת בן-גוריון - מרכז הספורט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי חדר כושר בקמפוס הישגים באוניברסיטת בן-גוריון - מרכז הספורט

קורס מדריכי כושר גופני ובריאות באוניברסיטת בן-גוריון - קמפוס הישגים - מרכז הספורט


צעד לעבר חיים פעילים


אחד המרכיבים החשובים בשמירה על אורח חיים בריא היא הקפדה על פעילות גופנית. רבים בוחרים גם לשלב בפעילות הספורטיבית שלהם הגעה למכון הכושר ושימוש במתקניו השונים. עם זאת, חשוב מאוד לוודא כי האימון מותאם לצרכים האישיים ולמסוגלות הפיזית, כדי לא לגרום לפציעה או לנזק. מסיבה זו פועלים מדריכי הכושר, שתפקידם להנחות את המתאמנים ולבנות עבורם תכנית בטוחה ואפקטיבית.


עבודה כמדריכי כושר גופני דורשת הכשרה מתאימה, בה רוכשים ידע רב על היבטים בספורט ובמדעי הגוף. בקמפוס הישגים באוניברסיטת בן-גוריון נערך קורס מדריכי כושר גופני, בו מכשירים מאמנים לעבודה במכוני כושר עבור קהלי יעד מגוונים. בוגרי ההכשרה, שמוכרת על ידי מנהל הספורט, יכולים להשתלב כמאמנים במכונים ובמתקנים נוספים בתחום הספורט ולהדריך גברים ונשים, מילדים ועד מבוגרים.


תכנית הלימודים


מסלול זה בא להסמיך מדריכים להנחיית פעילות ספורט למבוגרים ולקטינים בחדרי כושר. בתחילת ההכשרה, המשתתפים מתוודעים למושגים מרכזיים במדעי גוף האדם כגון קינסיולוגיה, אנטומיה של האדם והתמודדות עם פציעות ספורטאים. בהמשך, הם לומדים כיצד לבצע אימונים גופניים בחדר הכושר ולהשתמש בציוד ובמתקנים המקצועיים, תוך הקפדה על התנהלות בטוחה ובריאה. כמו כן, הם דנים בהתאמה של תכניות ושיטות האימון לצרכים של אוכלוסיות ושכבות גיל שונות, למשל נשים, ילדים וקשישים.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 388 שעות לימוד, מתוכן כ - 28 שעות מוקדשות לקורס עזרה ראשונה. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בשעות הבוקר. בנוסף להרצאות עיוניות ולהדגמות בכיתה יכולים המשתתפים גם להתנסות בצורה מעשית בהדרכת כושר דרך תרגולים במתקני הקמפוס.


נושאי הלימוד

 

  • בניית תכנית אימון
  • תורת האימון
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • תורת הכושר הגופני
  • אימון למבוגרים
  • תרגילים בחדר הכושר
  • ניהול חדרי כושר    
  • תפעול ציוד כוח ואירובי    
  • ועוד


סגל הוראה


את הקורס מנחה מנהל חדר כושר, בעל הכשרה אקדמית בהוראת חינוך גופני ובגרונטולוגיה ובסוציולוגיה של הבריאות. בנוסף לכך, הוא מתמחה באימון ספורט לאוכלוסיית גיל הזהב.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מפעילה את קמפוס הישגים, מרכז להסמכת מאמנים ומדריכים בענפי הספורט השונים. הין התכניות שניתן ללמוד במוסד זה אפשר למצוא קורס מדריכי אימון פונקציונאלי, קורס מדריכי כדורגל וקורס מדריכי פעילות ספורטיבית לנשים הרות. בקמפוס מוצעים מתקני ספורט כמו אולמות, מגרשים וציוד נוסף, כדי לאפשר למשתתפים לתרגל באופן מעשי.


תנאי קבלה


כדי להתקבל תכנית זו על המועמדים להיות בעלי רקע וניסיון מקצועי קודם בתחום אימון הכושר הגופני וכן לעבור ראיון קבלה אישי. בנוסף, כחלק מתנאי הקבלה עליהם לעבור בהצלחה מבחן מיון עיוני בו נבדקת שליטתם במונחים בענף הכושר וגם בבחינה מעשית בה עליהם לבצע תרגילים לחדר כושר.


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה מקבלים תעודת "מדריכים מוסמכים לכושר גופני ולבריאות ולאימון קטינים במכוני כושר" שניתנת על ידי קמפוס הישגים באוניברסיטת בן גוריון בנגב. כדי לקבל דיפלומה זו, עליהם לעבור מספר מבחנים עיוניים ומעשיים מסכמים בציון של 65 לפחות. כמו כן קבלת התעודה מותנית בהשלמת קורס עזרה ראשונה או בהצגת תעודת עזרה ראשונה תקפה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון