לימודי ניהול ומדעי החיים דו מחלקתי באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול ומדעי החיים דו מחלקתי באוניברסיטת בן-גוריון

תואר דו מחלקתי בניהול ומדעי החיים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מתקיימים לימודים לתואר דו מחלקתי בניהול ומדעי החיים. במסלול זה הסטודנטים משלבים בין לימודי מדעי החיים לבין תואר ראשון בניהול וכך יכולים להרחיב את האופקים והידע שברשותם ולפתח מיומנויות חשיבה ונקודת מבט מיוחדת על התעשייה המדעית והעולם הארגוני. החשיפה המשולבת והידע הנרחב יכולים להוות יתרון לבוגרים בהמשך דרכם ולסייע להם לפתח פתרונות יצירתיים ומקוריים לבעיות בתחום הניהולי והמדעי כאחד.


בעזרת שילוב זה הסטודנטים יכולים להכיר דרכים בהן ניתן להוביל ארגונים, מיזמים ותהליכים בעולם המדעי והעסקי. הסטודנטים רוכשים מיומנויות ניהול בסיסיות שיכולות לשמש אותם בעת מילוי תפקידים ניהוליים ובכירים בארגונים בתחום המדעי, ובמקביל מפתחים מיומנויות מדעיות ומחקריות בעזרתן ניתן להתמודד עם אתגרים בתעשייה ובמחקר המדעי.


בשוק העבודה של היום ישנה דרישה לעובדים רחבי אופקים המחזיקים ביכולות אינטרדיסציפלינריות ומפגינים יצירתיות וגמישות. בוגרי המסלול יכולים להשתלב במגוון מסגרות וליישם את הידע המשולב שברשותם בפתרון בעיות ובקבלת החלטות. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים בכל אחד משני הענפים הנלמדים וכך לפתוח דלת לקריירה מחקרית.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הדו מחלקתי ללימודי ניהול ומדעי החיים רוכשים ידע משולב בשני תחומי הדעת במקביל. הם יכולים לבחון את נקודות ההשקה שבין שני התחומים וללמוד כיצד ליישם עקרונות משני ענפים אלה במשק של היום.


במסגרת לימודי הניהול הם מתוודעים לגישות ניהוליות שונות ומכירים כלים לקבלת החלטות המביאים בחשבון היבטים ארגוניים, טכנולוגיים ופסיכולוגיים של הארגון. כמו כן הם נחשפים לעקרונות יסוד בענפים כגון כלכלה, שיווק, מימון וחשבונאות ולחשיבותם לעבודת המנהלים.


במהלך לימודי מדעי החיים הסטודנטים רוכשים ידע מדעי נרחב ומפתחים מיומנויות מחקר וביקורתיות. התכנית עוסקת בענפים מגוונים כגון גנטיקה, ביולוגיה, ביוכימיה, מדעי הצמח, פיזיולוגיית בעלי חיים ועוד. הסטודנטים מתחילים מהיכרות עם מדעי יסוד שעליהם מושתתים מדעי החיים, כגון פיזיקה, כימיה ומתמטיקה. בהמשך הם מעמיקים בתיאוריות וכלים פרקטיים שבעזרתם ניתן להתמודד עם אתגרים עכשוויים במחקר המדעי.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסים משתי המחלקות - מדעי החיים וניהול. במקביל נכללים בתואר קורסי בחירה, סדנאות ומעבדות שונות שבהם מתנסים בפועל בשימוש בכישורי מחקר ומכירים תהליכים מעולם מדעי החיים. במסגרת החוג לניהול מתקיימות סדנאות שונות לפיתוח מיומנויות ניהוליות הנדרשות בארגונים.

 

על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בן-גוריון מוצעים שילובים נוספים בתואר הראשון. קיימים מסלולים שונים שבהם ניתן לשלב את לימודי הניהול עם לימודים בחוגים בפקולטה למדעי החיים, כגון מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, כימיה, מתמטיקה או פיזיקה. כמו כן, ניתן ללמוד במסלולים דו מחלקתיים עם מדעי החיים, כגון מסלולים בשילוב הפקולטה למדעי החברה והרוח, יחד עם חוגים כגון פסיכולוגיה או גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי. מטרת מסלולים אלה היא לאפשר לסטודנטים לפתח כישורים רב תחומיים שיכולים לשמש אותם בהמשך דרכם בהשתלבות בשוק העבודה. כמו כן, ניתן להשתמש בידע המשולב כדי להמשיך למסלולים מגוונים לתארים מתקדמים.

 

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית הדו מחלקתית בניהול ומדעי החיים נדרשים לציון סכם כמותי של לפחות 585. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים.

 

תעודה


בסיום הלימודים בתכנית זכאים הבוגרים לקבל תואר ראשון B.Sc במדעי החיים ו - BA בניהול מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון