מלגות ללימודי כלכלה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות כלכלה - מלגות לסטודנטים לכלכלה


סטודנטים לכלכלה, חיפשתם מלגות?


סטודנטים לכלכלה שמעוניינים להקל את עלויות שכר הלימוד יכולים למצוא מלגות לימודים שייעודיות לתחום הלימוד שלהם. בין מלגות הניתנות לסטודנטים אפשר למצוא מלגות ללימודי כלכלה וכן מלגות שמתאימות לסטודנטים לתואר שני לכלכלה. מדובר בקשת רחבה של מלגות, אשר ניתנות על סמך קריטריונים שונים, בהם הצטיינות לימודית, מוצא עדתי או צורך כלכלי של הסטודנטים. כמו כן, הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות שניתנות מטעם פרויקטים ומיזמים חברתיים, שבאים להנגיש את תחום ההתנהלות הפיננסית הנכונה בקרב אוכלוסיות שונות, מילדים, דרך סטודנטים ועד למבוגרים. הסטודנטים יכולים ליישם את הידע הכלכלי שהם רוכשים בלימודים במסגרת פרויקטים התנדבותיים אלה ועל תרומתם הם מקבלים מלגת לימודים.


חלק מן המלגות ניתנות מטעם מוסדות הלימוד עצמם, לסטודנטים שמחזיקים בהישגים לימודיים גבוהים במיוחד או שמגיעים עם נתוני קבלה גבוהים. כמו כן, אפשר למצוא מלגות מטעם קרנות פרטיות, ארגונים חברתיים בתחום הפיננסי, פירמות עסקיות בענף הכלכלי ומוסדות ציבוריים. כל הגורמים הללו שואפים להעניק סיוע ותמיכה לסטודנטים לכלכלה, מתוף השקפה כי הם ישמשו בהמשך דרכם חוליה חשובה בשדרה הכלכלית והפיננסית של המדינה.

 

להלן המלגות המתאימות לסטודנטים לכלכלה:

 

שימו לב, המלגות עלולות להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי מלגות. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה, עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות ללימודי כלכלה


מלגת המרכז האזרחי לתרבות, חברה וכלכלה


מלגת המרכז האזרחי היא מלגות לימוד לסטודנטים שלומדים מקצועות שלהם יש צורך במדינה, בהם לימודי כלכלה וכן מקצועות נוספים כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי הנדסה.

 

מדובר במלגות לסטודנטים לתואר ראשון שלומדים בשנה השנייה והלאה במוסדות מוכרים. המלגות ניתנות בהתאם להישגים לימודיים גבוהים לפי שיקולי הדעת של וועדת המלגות של הקרן, כמו כן נבחנת הנזקקות הכלכלית של הסטודנטים. גובה המלגה הוא עד 5,000 שקלים.


מלגת כנפי כסף


פרויקט "כנפי כסף" פועל כחברה לתועלת הציבור והוא החל כיוזמה של סטודנטים לחשבונאות ומשפטים במטרה לקדם הבנה של נושאים פיננסיים בחברה. בפרויקט יכולים לקחת חלק סטודנטים ללימודי כלכלה, ללימודי חשבונאות או ללימודי מנהל עסקים שיש ברשותם רקע קודם בעמידה מול קהל ובהדרכה. הקבלה לתכנית זו מותנית גם במעבר של יום מיון והכשרה.


במסגרת המלגה, הסטודנטים מעבירים הדרכות בתחום הפיננסי בבתי ספר ברחבי הארץ. סדנאות אלה נפרשות על פני כשעתיים ובדרך כלל מתקיימת סדנה אחת לשבוע. גובהה של המלגה שמוענקת לסטודנטים נקבע בהתאם להיקף שעות הפעילות שלהם כמדריכים וכן לפי זמינותם.


מלגת כנפי הפניקס


מיזם כנפי הפניקס מתאים לסטודנטים ללימודי כלכלה ולתואר ראשון בניהול שלומדים באוניברסיטת בר אילן, היא ניתנת לסטודנטים שלוקחים חלק בעבודה סטודנטיאלית בחברת "הפניקס". למלגה יכולים להתקבל סטודנטים משנה ב' ומעלה, יש לקחת חלק בהכשרה שנמשכת כחודש וכן על הסטודנטים להתחייב לעבודה במוקדי הפניקס למשך שנה לפחות, בהיקף של לפחות שלוש משמרות בשבוע.


מלגת המכללה החברתית כלכלית


המכללה החברתית כלכלית מפעילה את התכנית לכלכלנים חברתיים, שמציעה מלגות לסטודנטים לכלכלה אשר לוקחים בה חלק. המכללה היא גוף שפועל בתחום הצדק החברתי והשינוי החברתי והוא שואף להנגיש ידע בתחום הכלכלה והחברה למגוון אוכלוסיות. הסטודנטים בתכנית זו לומדים בסמינר שנתי בתחום החברה והכלכלה, הכולל מפגשי לימוד שבועיים על כלכלה ומדיניות, וכן מבצעים פרקטיקום במוקדי השפעה בארגונים ומוסדות במגזר הציבורי. המלגה מיועדת לסטודנטים ללימודי כלכלה בשנה ב' או בשנה ג' ללימודיהם, שלומדים באוניברסיטה העברית או באוניברסיטת תל-אביב. גובהה של המלכה הוא כ - 6,000 שקלים.


מלגת פרויקט חינוך פיננסי


סטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט לחינוך פיננסי יכולים לקבל מלגות לימודים. מיזם זה מופעל על ידי התאחדות הסטודנטים ופרויקט פר"ח במטרה להעלות מודעות לחשיבות של התנהלות פיננסית מושכלת בקרב סטודנטים. את פעילויות התכנית מעבירים סטודנטים ללימודי כלכלה ולמקצועות נוספים כמו לימודי חשבונאות ולימודי מנהל עסקים. תכניות הדרכה אלה נבנות במיוחד על ידי גופים מקצועיים ומתקיימות כקורסים קצרים. היקף בפעילות הנדרש לקבלת המלגה הוא כ - 100 שעות שנתיות, יש צורך לעבור ראיונות אישיים. גובה המלגה כ - 6,500 שקלים.


מלגת עמותת שביל


עמותת שביל לשקיפות בין לאומית בישראל מציעה לסטודנטים לכלכלה, למשפטים, למדעי המדינה ולמנהל עסקים לקבל מלגה על סיוע בפרויקט לבחינת היושרה במגזר הפרטי. הסטודנטים במיזם עורכים ראיונות ומבצעים עבודה עצמאית שתואמת את ערכי ומטרות העמותה. עליהם להיות בעלי שליטה במיומנויות מחשב, יכולות הנעת תהליכים ועבודה בצוות וכישורי ביטוי גבוהים בשפה האנגלית והעברית. עבור כ - 150 שעות פעילות, בהיקף של כ - 5 שעות שבועיות, הסטודנטים מקבלים מלגה שגובהה כ - 5,000 שקלים.


מלגת קרן בני מערוף


זוהי מלגה לסטודנטים דרוזים, אשר מוענקת מטעם קרן בני מערוף. המלגה ניתנת לסטודנטים ללימודי כלכלה וכן לסטודנטים לתואר ראשון שלומדים מקצועות נדרשים נוספים כגון חשבונאות, רפואה או הנדסה.


המסלול האקדמי המכללה למינהל


סטודנטים ללימודי כלכלה במסלול האקדמי המכללה למינהל שהם בעלי נתוני קבלה גבוהים יכולים לקבל מלגת הצטיינות מטעם מוסד הלימוד. בית הספר לכלכלה מעניק מלגות על סמך הציון בפסיכומטרי של המועמדים (לרוב יש צורך בציון של 700 ומעלה) או על פי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד. הסטודנטים שזוכים למלגת ההצטיינות צריכים להתחייב לסיים את הלימודים תוך שישה סמסטרים בלימודי יום או תשעה סמסטרים בלימודי ערב בכלכלה, בתכנית מלאה. גובה המלגה הוא כגובה שכר לימוד אוניברסיטאי לשנה.

 

 

מלגות לתואר שני בכלכלה - תואר שני בכלכלה מלגות


סטודנטים שלומדים לתואר שני בכלכלה יכולים למצוא מלגות ייעודיות לתלמידי המוסמך. חלקן מוענקות על הישגים לימודיים גבוהים בקורסים שונים בעוד מלגות אחרות הן מלגות מחקר שניתנות על סמך נושא עבודת התזה.

 

 

המרכז הבינתחומי הרצליה

 

במרכז הבינתחומי הרצליה פועלת תכנית לתואר שני בכלכלה פיננסית, מסלול זה מעניק לסטודנטים מלגות לתואר שני, אלה כוללות מלגת הצטיינות מטעם ראש המסלול ואת מלגת דיקאן הסטודנטים לבעלי הישגים גבוהים ומשמעותיים. ההחלטה על הענקת המלגות לתואר שני מתקבלת בדרך כלל לקראת סיום תקופת ההרשמה ללימודים. גובה המלגות משתנה בהתאם לסוגן ולנתוני הסטודנטים. התכנית לתואר שני בכלכלה פיננסית מתמקדת בכלים להתמודדות עם אתגרים בסביבה העסקית והכלכלית בזירה הגלובלית, היא מכשירה את המוסמכים לתפקידי אנליסטים וכלכלנים בכירים בגופים מוסדות פיננסיים ובפירמות עסקיות. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול רגיל שהיקפו כ - 25 חודשים או במסלול מהיר שכולל 14 חודשים, שני המסלולים נלמדים בשפה האנגלית.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב


סטודנטים לתואר שני בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון יכולים להגיש את מועמדותם למלגת הקרן על שם אלוף יצחק חופי ז"ל, המלגה מיועדת לסטודנטים במסלולים מחקריים שעבודות המחקר שלהם מתמקדות בנושאי המנהיגות בארגונים ציבוריים, בתחום הכלכלה וכן בענפים כגון מדעי המדינה, מדיניות ציבורית, ביטחון ומשפט. ישנה עדיפות לסטודנטים ששירתו בקהילת המודיעין. הקרן בוחנת גם את ממוצע הציונים של הסטודנטים.


אוניברסיטת תל-אביב


באוניברסיטת תל-אביב, יכולים סטודנטים לתואר שני בכלכלה לקבל מלגות לימוד לפי ההישגים שלהם בתואר. מספר המלגות והיקפן נקבע לפי שיקולי המחלקה, חלקן מן המלגות ניתנות בסמסטר א' של השנה הראשונה לתואר לפי הישגים בקורסי חובה באותו הסמסטר, מלגות אחרות ניתנות בשנה ב' - בסמסטר הראשון הן מוענקות על הישגים בשנה הקודמת ובסמסטר ב' לפי ההישגים בסמסטר הראשון בשנה השנייה.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לכלכלה
כניסה לפורום מלגות
פיראס
מלגה לתואר שני בכלכלה
86 צפיות
איציק
מלגות למבוגרים בני 60 פלוס במכללת ספיר
237 צפיות
משה
עזרה בתשלום שכל למגזר החרדי
399 צפיות
טליה חג׳ג׳
מלגה לתואר בראיית חשבון ברופין
434 צפיות
ספיר לוי
מלגות ללימודי כלכלה וניהול
411 צפיות
רון
מלגה לכלכלה וניהול באריאל
441 צפיות
תמי סלע
מלגת מחייה או מלגה לפסיכומטרי
580 צפיות
אסתר
מלגה לבני העדה האתיופית
761 צפיות
רום יזרעאלי
מלגה לסטודנט באוניברסיטת תל אביב
601 צפיות
אורי
מלגה לקורס שלא מוכר במשרד הכלכלה
469 צפיות
נויה אלמליח
מלגה בשל קושי כלכלי
584 צפיות
חן אבוטבול
קבלת מלגה ללימודים כולל מעונות
601 צפיות
אלה גוטין
מלגות ללימודי סיעוד מטעם המדינה
1898 צפיות
שני חזן
בקשת מלגה עקב מצב סוציו אקונומי
1162 צפיות
ברטה
מלגה להנדסה באריאל - תומך קרבי
1093 צפיות
אדווה
מציאת מלגה לשנת הלימודים הקרובה
1077 צפיות
חני ברגר
מימון לימודים ללימודי צורפות במוסד המוכר על ידי משרד הכלכלה
1061 צפיות
ליאת
זכאות לשנת לימודים אקדמאית חינם
781 צפיות
לולו
מלגות לסטודנטים בגליל מערבי
967 צפיות
ליאן
מלגות לחיילים משוחררים באוניברסיטה
876 צפיות
אודט הרוש
מלגה לסטודנט שנה ראשונה באריאל
969 צפיות
יעל
מלגה באוניברסיטת בן גוריון - כלכלה וניהול
769 צפיות
מאור
מלגה לפריפריה עם מצב סוציו אקונומי נמוך
1035 צפיות
גל פייקין
מלגת הצטיינות בכלכלה/מנהל עסקים
973 צפיות
אחוה
מלגות סמסטר אביב באוניברסיטת אריאל
1093 צפיות