תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

סמוך ובטוח

 

העולם שבו אנו חיים היום מציב אתגרים שונים ומשונים לעולם העסקי, בעיקר בתחום המימון והביטוח. תהליכי הגלובליזציה מצויים כיום בכל אחד מהתחומים של העולם העסקי ואלה באים לידי ביטוי בשבירה של המערכת הפיננסית, בקצב מתגבר של משברים כלכליים ופיננסיים ואי יציבות פוליטית שמשפיעה על הכלכלה.

 

לא כל אחד נולד להיות מנהל וכדי להיות מנהל טוב בעל ראייה רחבה יש לקבל את ההכשרה המתאימה. על כן, יש רבים אשר רואים את מלאכתו של המנהל כאמנות לכל דבר ועניין. כדי להוביל עסקים וארגונים להצלחה כלכלית על המנהל להיות בעל מגוון רחב של כישורים.

 

תואר שני במנהל עסקים מיועד לסטודנטים אשר להם ניסיון מעשי אשר רוצים להרחיב את ארגז הכלים הניהולי שלהם או כאלה אשר רואים עצמם כמנהלים ורוצים לקבל את ההכשרה המתאימה בתחום.

 

תכנית הלימודים


תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח באוניברסיטת בן-גוריון מכשיר את הסטודנטים להיות מנהלים בעלי ידע עיוני נרחב בתחומי המימון, הביטוח והפנסיה. הסטודנטים לומדים על ההיבטים שונים של תפקידו של המנהל לאור הרפורמות המתחדשות של הענף מתוך ראייה כוללת של שוק ההון. כמו כן, הם לומדים על דרכים לקבלת החלטות בתנאים שונים.

 

תכנית התואר השני שמה דגש על נקודות המבט השונות של עולם מנהל העסקים בתחום המימון והביטוח ועל כן הסטודנטים לומדים על הזווית המקומית של התחום וכן על הזווית הבינלאומית לצד הזווית התרבותית והבין תחומית. הסטודנטים משתתפים בקורסים כמו ניהול סיכונים בשוק ההון הבינלאומי, מיסוי פנסיוני, חשדנות טכנולוגית ומימון יזמות, תורת הסיכונים ומדידת ביצועים של מנהלים וניהול רווחים. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הנדרשות להתמודד עם בעיות שונות בעזרת כלים לניתוח מצבים, לבניית תכניות עסקיות, להערכת סיכונים ולשמירה על היתרון התחרותי.

 

 

מתכונת הלימוד

 

ישנם שני מסלולי לימוד אפשריים – המסלול המחקרי שבסופו מגישים עבודת תזה והמסלול העיוני שבסופו מגישים עבודת סמינר מסכמת. להשלמת התואר במסלול המחקרי יש לצבור 36 נקודות זכות ו - 12 נקודות זכות נוספות בעבודת הגמר, להשלמת המסלול העיוני יש לצבור 42 נקודות זכות הכוללות גם את עבודת הסמינר.


מתכונת הלימוד כוללת קורסי בסיס במנהל עסקים, קורסי חובה במגמת מימון וביטוח, קורסי בחירה במגמת מימון וביטוח וסמינר אמפירי.

 

נושאי לימוד

 

 • ניהול פיננסי
 • בחירת תיקי השקעות
 • מיזוגים ורכישות
 • הערכת נכסי מקרקעין
 • ניתוח ניירות ערך
 • מימון ומדיניות ציבורית
 • תמחור חוזי ביטוח
 • אופציות וחוזים עתידיים
 • חשבונאות ניהולית    
 • סוגיות מתקדמות במימון    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המחלקה למנהל עסקים של אוניברסיטת בן-גוריון עומלת על העיצוב ועל הגיבוש של המנהיגות העסקית במאה ה - 21. תכניות הלימוד של המחלקה נועדו להכנת הסטודנטים לקראת ההתמודדויות של הסביבה העסקית, מתוך דגש רב על היבטים שונים כמו היבטים בינלאומיים, היבטים גלובאליים, היבטים בין תחומיים והיבטים בין תרבותיים.

 

המחלקה פתוחה בפני סטודנטים הבאים מתחומי מחקר שונים, זאת כדי ליצור מגוון רחב של ידע משותף. במחלקה אפשר ללמוד במגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר שני ובהם תואר שני במנהל עסקים בהתמחות חדשנות, יזמות וניהול הייטק, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות התנהגות ארגונית, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אסטרטגיה וניהול בינלאומי ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות חדשנות ומערכות מידע.


תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 לפחות. בעת הגשת המועמדות יש להציג את המדרג – המיקום בשנתון שבו סיים המועמד את לימודיו. נוסף על כך, לכלל המועמדים מומלץ להציג גם ציון בבחינת ה - GMAT.

 

מועמדים שלהם ממוצע ציונים פחות מ - 80 יכולים להגיש מועמדות עם ציון 600 כללי בבחינת ה - GMAT או ציון 45 ומעלה בחלק הכמותי של הבחינה.

 

תעודה

 

סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות, לרבות הגשת עבודה המחקר או העבודה הסמינריונית, מקבלים תואר MBA במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים בהתמחות מימון וביטוח יכולים להתקדם במקומות העבודה שלהם ולהתברג בדרג הניהולי של העסק שבו הן עובדים. כמו כן, הם משתלבים כמנהלים בחברות ובעסקים בתחום המימון, הביטוח והפנסיה ובאפשרותם לפתוח עסק עצמאי בתחומים אלה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון