לימודי מדעי המחשב עם מדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב עם מדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון

תכנית לימודים דו מחלקתית במדעי המחשב עם מדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

באוניברסיטת בן-גוריון ניתן ללמוד בתכנית דו מחלקתית במדעי המחשב עם מדעי הרוח והחברה. בתכנית זו לומדים בחוג למדעי המחשב וכן בחוג נוסף מענפי הרוח והחברה לבחירת הסטודנטים.


בתכנית שואפים לסייע לסטודנטים לפתח אופקים רחבים ולרכוש מיומנויות רב תחומיות. המסלול יכול להתאים למי שברצונם ללמוד מקצוע מבוקש ובמקביל לא מעוניינים לוותר על העניין שלהם במקצועות הרוח והחברה. כמו כן, יכולים ללמוד בה מי שברצונם ללמוד כיצד עולם המחשבים יכול לסייע לפריצות הדרך של המחר בענפי החברה והרוח השונים.


במהלך הלימודים הדו מחלקתיים הסטודנטים רוכשים רקע כפול, הן במדעי המחשב והן בתחום דעת נוסף, וכך יכולים לבחון את נקודות ההשקה בין שני הענפים הנלמדים. כמו כן, הם יכולים לבנות סל כלים מגוון ונרחב שיכול לשרת אותם בשוק העבודה בהמשך הדרך. כיום מולטי דיסציפלינריות היא אחת התכונות המבוקשות בשוק העבודה ומעסיקים רבים מחפשים עובדים רב תחומיים שיודעים לחשוב מחוץ לקופסה. ענף המחשבים משפיע על מגוון תחומים בשוק העבודה וכן יש לו השפעה נרחבת על מחקר אקדמי. הידע הנרכש בתכנית זו מתאים למעוניינים להשתלב בכל אחד מן הענפים בנפרד, וכן מאפשר להמשיך לתארים מתקדמים (לעיתים יש צורך בהשלמות).

תכנית הלימודים


מטרת התכנית הדו מחלקתית היא הכשרת סטודנטים רחבי אופקים המחזיקים בחשיבה רב תחומית. במהלך הלימודים הם רוכשים הכשרה יסודית במדעי המחשב ברמת תואר חד חוגי ובמקביל לומדים תואר נוסף בתחומי דעת בתחומים המעניינים אותם במדעי החברה או מדעי הרוח.


במהלך לימודי מדעי המחשב נרכשים הידע והכלים להשתלבות בתעשיית ההייטק ובענפי התוכנה והמחשוב. הסטודנטים מפתחים מיומנויות חשיבה אנליטית וכמותית ומתוודעים לאופן הפעילות של מחשבים. בהמשך מעמיקים בסוגיות מרכזיות באלגוריתמיקה ופיתוח ותכנון של מערכות תוכנה.


בין החוגים הפועלים במסגרת הפקולטה למדעי הרוח והחברה שאותם ניתן לשלב עם לימודי מדעי המחשב נכללים: אמנות, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, בלשנות, היסטוריה, חינוך, כלכלה, לשון עברית, מחשבת ישראל, פוליטיקה וממשל, ספרות עברית, ספרות אנגלית, היסטוריה של עם ישראל ועוד.

 

מתכונת הלימוד


לימודי מדעי המחשב ומדעי הרוח נפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים משני תחומי הידע. כמו כן, מתקיימים קורסים מעשיים בחוגים השונים, שבהם הסטודנטים יכולים לפתח מיומנויות פרקטיות. בחוג למדעי המחשב מתקיימות סדנאות שונות וכן תכנית התמחות שבה ניתן לצבור ניסיון בפרויקט פיתוח בפארק ההייטק הסמוך לאוניברסיטה.

 

על מוסד הלימוד

 

סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון המעוניינים במסלולים משולבים נוספים לתואר הראשון יכולים לבחור מבין מגוון אפשרויות. בין המסלולים הנלמדים נכללים מדעי החיים ומדעי המחשב במסלול דו מחלקתי, תכנית סטטיסטיקה וניתוח נתונים המשולבת עם מחלקות מדעי הרוח, החברה או ניהול, מסלול מתמטיקה וכלכלה, לימודי פסיכוביולוגיה ועוד. יחד עם מדעי המחשב ניתן לשלב חטיבות בתחומי מדעי הטבע השונים כגון כימיה, פיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד. כמו כן ניתן ללמוד במסלול בין פקולטי בתחום מדעי המוח.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים המועמדים נדרשים לציון סכם כמותי של 760 לפחות וציון פסיכומטרי רב תחומי 660 לפחות. נוסף על כך, הם נדרשים לציון 135 ומעלה במרכיב החשיבה הכמותית של הפסיכומטרי ולבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה או 4 יחידות בציון 90 ומעלה. נדרש גם ציון סיווג באנגלית ברמת "בסיסי" ומעלה, כלומר ציון 85 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת!

 

תעודה


בוגרי התכנית זכאים לקבל תואר דו מחלקתי, בתעודה מצויין B.Sc. במדעי המחשב ו - B.A. מן המחלקה השנייה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון