תואר ראשון בניהול בהתמחות שיווק באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול בהתמחות שיווק באוניברסיטת בן-גוריון

תואר ראשון בניהול בהתמחות שיווק באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


מחלקות השיווק והפרסום בארגונים ובחברות מהוות גורם חשוב בהצלחה שלהם, בהרחבת הפנייה לקהלים ובמתן מענה לדרישות השוק והצרכנים. על כן, עבור מי שעוסקים בניהול בשלל ענפי העיסוק בתעשייה, ההבנה בתחומי השיווק ובאופנים בהם הם פועלים, יכולה להוות יתרון משמעותי בעת פיתוח הקריירה.


התואר הראשון בניהול מקנה ידע והבנה בכלכלה, בחשבונאות, ובמבחר הגורמים שיש להם השפעה על ההצלחה של גופים עסקיים. נוסף על כך, הלימודים מאפשרים רכישת יכולות ניהול צוותים והבנה של הגורם האנושי, כמו גם הבנה משפטית ועסקית.
מי שבוחרים להתמחות בתחום השיווק, מוסיפים לארגז הכלים שלהם גם ידע מקצועי באסטרטגיות שיווקיות שונות, בהיבטים השונים של הפרסום, ניהול המותג, חקר השווקים והתנהגות הצרכנים, ומיומנויות נוספות שיכולות לתת יתרון בשוק העבודה.
בין מוסדות הלימוד שמציעים תואר ראשון בניהול בהתמחות שיווק, ניתן למנות את אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.


תכנית הלימודים


בתחילת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים יסודות מעולם הניהול, המאפשרים את רכישת ההבנה והידע הרב תחומיים הנדרשים למנהלים בענפים השונים במשק. הם עושים זאת תוך השתתפות במבואות וקורסי ליבה שפותחים צהר לתחומי החשבונאות, הכלכלה, והמימון. כמו כן הם לומדים את התשתית הבסיסית הנחוצה בסטטיסטיקה ובשיטות כמותיות, במערכות מידע, וביישומי מחשב.


לאחר מכן הם ממשיכים להתמקצע בתחומי הניהול, כולל סקירת אסטרטגיות עסקיות וניהוליות שונות, למידת ההיבטים המשפטיים הנחוצים למנהלים, ועוד. מעבר לכך, הם מתמחים בנושאים ספציפיים לתחום השיווק, ולומדים להבין כיצד פועלים עולמות השיווק הדיגיטלי, הניו מדיה, והמיתוג. הם מקבלים כלים לעריכת סקרי שוק, להבנת התנהגות צרכנים, ולשיווק שירותים שונים באמצעות אסטרטגיות שיווקיות מגוונות.

 


מתכונת הלימודים


משכם של הלימודים 6 סמסטרים, או 3 שנים אקדמיות. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה מתוך תכנית הלימודים לתואר הראשון בניהול, וכן בקורסי חובה ייעודיים להתמחות בשיווק. כמו כן, הם לוקחים חלק בקורסי בחירה בנושאים מגוונים על פי תחומי העניין שלהם, בסמינר מחקר ובסדנאות שונות.


בשנה השלישית ללימודים, הסטודנטים עורכים פרויקט גמר מסכם שמשכו 2 סמסטרים, ובמהלכו הם מיישמים את התיאוריה והתכנים העיוניים הנלמדים במסגרת התואר. נושאו של הפרויקט הוא ניהול עסקים בישראל, והוא מספק הזדמנות לסטודנטים להתנסות מעשית בפתרון של בעיות בארגונים ובחברות עמן הם מתמודדים במציאות, תוך הנחייה וליווי אישיים.


נוסף על תכני הלימוד העיוניים והמעשיים הייעודיים לתואר, הסטודנטים נדרשים גם לעמוד בחובות אקדמיות כלליות – חובת ידיעת השפה האנגלית, הדרכה בספרייה והיכרות עם יישומי מחשב.


נושאי הלימוד

 

 

 • חקר שווקים
 • פרסום וניו מדיה
 • מבוא לכלכלה לניהול
 • סוגיות אתיות בשיווק
 • אסטרטגיות שיווקיות
 • ניהול מותגים ומחירים
 • ניתוח נתונים למנהלים
 • עולם המשפט למנהלים
 • יסודות בהתנהגות צרכנים
 • מבוא לפרסום ולניהול תקשורת שיווקית
 • ועוד


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא מוסד אקדמי הפועל בעיר באר שבע, בו נערכים מחקר והוראה בענפי ידע מגוונים. בפקולטות השונות באוניברסיטה ניתן להשתתף בלימודים לקראת תארים ראשונים, שניים ושלישיים, כמו גם השתלמויות פוסט דוקטורט.


במחלקה לניהול באוניברסיטה ניתן ללמוד לתואר ראשון במספר מתכונות: ניתן ללמוד לתואר דו חוגי ולשלב את הלימודים במחלקה לניהול עם לימודים במחלקה נוספת מתחומי מדעי הטבע או מדעי הרוח והחברה, וכן ללמוד לתואר חד חוגי בהתמחויות שונות, כמו תואר ראשון בניהול בהתמחות מימון, תואר ראשון בניהול בהתמחות התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, תואר ראשון בניהול בהתמחות ניהול עסקי ספורט, ועוד.


מעבר לכך, קיימת במחלקה תכנית ייעודית לסטודנטים מצטיינים, אליה מתקבלים על סמך ההישגים בתחילת השנה השלישית ללימודים. התכנית מאפשרת לסטודנטים להמשיך לתואר שני כולל תזה, וכך לסיים תואר ראשון וגם שני בתוך 4 שנים. המשתתפים בתכנית זכאים למלגת קיום ולפטור משכר הלימוד של התואר השני, בכפוף לתנאים – מומלץ לבדוק מול מוסד הלימודים.

 


תעודה


המסיימים בהצלחה את הלימודים, ועומדים בדרישות האקדמיות כולל הגשת פרויקט הגמר, זכאים לתואר ראשון B.A בניהול מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון