סקר הסטודנטים הרשמי

לומדים מניסיונם של אחרים

 

לבחור מה ואיפה ללמוד, זה עסק לא פשוט. יש המון דברים שצריך לקחת חשבון. מעבר לשיקולים כמו תנאי קבלה וגובה שכר הלימוד, חשוב להתייחס גם לכל הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל. מה היחס של המרצים? האם הסטודנטים חברותיים? עד כמה קשה למצוא חנייה ואיך האוכל בקפיטריה?

 

אנחנו במערכת "לימודים בישראל" מאמינים שאין מידע מהימן יותר מזה שמתקבל על סמך ניסיונם של אחרים. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, עמלנו בחודשים האחרונים על איסוף חוות דעת של אלפי סטודנטים, הלומדים כעת בכ - 300 מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. ברוח רעיון "חכמת ההמונים", המערכת שבנינו מאפשרת לכם לקבלת את התשובות המדויקות ביותר לכל השאלות שמטרידות אתכם.
 

במנוע החיפוש שלפניכם, תוכלו לבצע חיפוש לפי מוסד לימוד, תחום לימודים, או גם וגם. שוקלים ללמוד תקשורת? רשמו "תקשורת" בשדה "תחום לימודים" ותוכלו לראות עד כמה קשה להתקבל, והאם מוסדות הלימוד עומדים בהבטחות לסטודנטים. מתחילים ללמוד במרכז הבינתחומי? רשמו "בינתחומי" בשדה "מוסד לימודים" וגלו עד כמה הידע שתרכשו מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע, והאם ניתן לשלב עבודה במשרה מלאה לצד הלימודים. וכמובן, אם אחרי כן אתם עדיין מתלבטים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם השירות החינמי שלנו.

 

תודה ענקית לעשרות אלפי סטודנטים שנרתמו למשימה ותרמו מזמנם למען הדורות הבאים!

 

סקר הסטודנטים הרשמי, שאלנו 29,992 סטודנטים איפה הכי כדאי ללמוד:
איך להשתמש בסקר?
באפשרותך לחפש לפי מקצוע לימודים כללי (משפטים או פסיכולוגיה) או לפי מוסד לימודים ספציפי (לוינסקי או פרס)
למשל: משפטים, פסיכולוגיה ...
טיפים מסטודנטים שכבר למדו
לירון
לחסוך לפני, להירשם לכול המלגות לפני ולחקור על זה ממש, לדאוג להירשם ראשונים למעונות למי שצריך מקסימום לא תרשמו, ללכת לאירועים מהלימודים ולאקדמיה עצמה להכיר אנשים לעשות אמירם לפני לקבל פטור מאנגלית, להירשם לעוד קורסים ולקבל עוד כלים מהאוניברסיטה. כל מה שנותנים לכם תיקחו. לנסות למצוא עבודה בתוך האקדמיה אולי ספריה אולי קפיטריה, מלגת נפש יהודי מאוד ממליצה, לא לשכוח להכין אוכל לפני שלא תוציאו מלא כסף. אייפד או מחשב זה מאוד מאוד עוזר אבל לא חייב. אני מקליטה את המרצים ושומעת את זה תוך כדי שאני עושה דברים אחרים ככה אני לא שורפת זמן. לשאול את המרצים לפני שמקליטים אותם. למצוא חברות שעושות סיכומים. כדי להרוויח כסף אני משתתפת בניסויים ומחקרים במדעי המוח בעיקר כי אני דיסלקטית. אני מקבלת מלגות על דיסלקציה ונכות כללית מביטוח לאומי על דיסלקציה הגשתי לבד וקיבלתי מהם 56 אלף ולא הייתי צריכה לשלם לעורך דין זה ממש קל
בצלאל היחידה ללימודי חוץ
לירון
אומניות המסך וידיאו
מיכל
זה בסדר להגיד שקשה ולהתפרק מידי פעם, לא כולם חזקים ולא הכל הולך חלק אבל חשוב לזכור תמיד שצריך לחזור לעמוד על הרגליים ולהתמודד עם הקשיים כי אנחנו לא לבד, כל הסטודנטים חווים קשיים לכן זה נחמד למצוא את האנשים שמרגישים אייתם בנוח ולדאוג שאנחנו יכולים להישען אחד על השני מידי פעם.
כמו כן לא צריך להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש, אם נתנו משימה כנראה זאת לא הפעם הראשונה שהביאו אותה לכן מומלץ להיעזר באנשים או לחפש באינטרנט כדי לבצע את המשימה.
הכי חשוב זה להכין אוכל מראש, זה אמנם לא קל ומעייף אבל עדיף להכין אוכל ביתי בכמות שתספיק לכמה ימים מאשר לקנות בכל פעם בקפיטריה ולאבד כסף, אנחנו סטודנטים, אין לנו כסף לבזבז סתם כך והבריאות שלנו חשובה יותר מכל.
מכללת אורנים
מיכל
אורנים - תואר ראשון בחינוך והוראה לבית הספר היסודי
משה חי
לקחת את העניין ברצינות, לדעת שזה משהו שייתן לנו בהמשך המון כלים להצליח, והכי הרבה שלא לעשות טעויות עם תלמידים שיש להם קשיים וזה מבחינתי הדבר הגדול שצריך להיות אצל כל סטודנט באשר הוא. כי בחיי היום יום שלנו אנו עמוסים מאוד בכל מיני עיסוקים ולפעמים יש הרגשה של לחץ ושל מטלות שאנו צריכים לעשות וזה קשה, אבל לחשוב תמיד כמה זה שווה לנו כי זה הדבר שבסוף בסוף מלווה אותנו
מכללת בית ברל
משה חי
חינוך מיוחד וקידום נוער
שרון
החוג מדעי התזונה הוא חוג לא פשוט ודיי מורכב אך מעניין בצורה לא רגילה. אני פעם חשבתי שאני לא מתחברת למקצועות הריאליים ועכשיו אני מאוהבת בהם ורק הם מעניינים אותי. היות והתואר הזה הוא קשה ובקושי, אם בכלל ניתן לעבוד בזמן התואר, כדי לבוא מוכנים עם חסכונוץ על מנת להתקיים כמו שצריך במהלך השנה ולא לדאוג לתשלומי שכר דירה, אוכל ושכר לימוד.
מכללת תל חי
שרון
תל חי - לימודי מדעי התזונה
איתמר
תהיו מאורגנים: הלימודים האקדמיים דורשים הרבה זמן ומאמץ. כדי להצליח, חשוב להיות מאורגנים. עם לוח זמנים, משימות ויעדים.
מלבד הלימודים, חשוב להשתתף בפעילויות אקדמיות וחברתיות שיאפשרו לכם להרחיב את הידע שלכם, לפתח מיומנויות חדשות, ולפגוש אנשים חדשים.
בקשו עזרה כשאתם צריכים: אל תתביישו לבקש עזרה מהמרצים, מהסטודנטים, או מהספרייה.
אוניברסיטת אריאל
איתמר
יום
ויקטוריה
בהתחלה התכנית שלי הייתה להמשיך להסבה לתואר בסיעוד ובימים אלו היה לי קרייסיס קטן על זה שאני לא מוכנה עדיין להמשיך ללימודי סיעוד ושאני רוצה לעשות הפסקה מלימודים אחרי התואר הזה ואת התואר הנוכחי אני אסיים בהצלחה, הכי חשוב לא להתייאש!! אם התחלתם ואתם רואים שהכל מתמוטט תיזכרו שהחיים ממשיכים רגיל ואפשר למצוא פתרון להכל!
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
ויקטוריה
האקדמי למשפט ולעסקים - תואר ראשון בניהול משאבי אנוש
אילור
אוקי אז נתחיל בזה שחובה חובה! אין לאיך לברוח מזה : השקעה!! תקרעו תעצמכם ותפסיקו להאשים את כל הסובבים ואת המרצים ואת המתרגל ההוא והחבר הזה פשוט תעזבו הכל ותלמדו! (אני אומר את זה גם לעצמי אפילו שזה לא עוזר😐) אבל הכי חשוב תהיו שמחים ומרוצים לא משנה מה עובר עליכם או איזה קושי יש לפניכם עכשיו תהנו.
המרכז האקדמי לב
אילור
תואר בהנדסת תוכנה לדתיים - המרכז האקדמי לב
יוליה
סדרו אקסל עם צבעים וחלוקה של סמסטרים, קחו קורס אקסל מזורז,
במקום לעשות את המכינה בפיננסית תוציאו הנהל"ח 1+2 - אתם תתעשרו בזמן שלכם.
תעשו סמסטר קיץ זה יעמיס פחות, תעשו הרשמה מוקדמת לכל השנה ככה לא תשלמו קנסות לכל הדרך, תעבדו עם דד ליין, לכל דבר יש זמן – זמן מלגות – זמן הרשמות – זמן מטלות.
האוניברסיטה הפתוחה
יוליה
חשבונאות חטיבה מורחבת בכלכלה
שרבל
אם יש לך כסף אז כדאי להירשם למכללה.
היחס פה טוב מאוד
האפליקציה עונה לכל הדרישות בלי המתנה של שעות בפלאפון
הכל נגיש וקל כמו למשל יצירת קשר עם מרצים והגשת עבודות באתר.
ממליץ: 8/10
אלמלא היה בחיפה הדירוג עולה ל-9
ואם היו מורידים את השכר מ 31 אלף ל24 אלף הדירוג הופך ל10
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
שרבל
משפטים - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
יאיר
תתייעצו מראש עם כמה סטודנטים שלומדים במסלול בו אתם מעוניינים כדי להבין את רמת העומס, מה תכלס לומדים שם והאם זה מתאים לכם. כשאתם בוחרים מעבדה בתואר שני או דוקטורט גם תשקלו כמה אופציות ותבואו בראש פתוח, תדברו עם כמה מנחים ועם הסטודנטים שלהם ותוכלו להגיע ככה לבחירה חכמה.
אוניברסיטת תל אביב
יאיר
ביואינפורמטיקה
חיה
אשמח להמליץ על קמפוס אונו ירושלים, הטיפול והיחס של צוות ההרשמה ללימודים, המזכירות יוצאת מן הכלל פשוט אנשים מיוחדים. זמינים בכל שעה ועוזרים בהכל, כניסה לשיעורים, בירוקרטיה של הלימודים, טפסים, הרשמה לקורסים.
תמיד חוזרים עם תשובות והסברים.
פשוט אכפתיים לכל הסטודנטים.
הקיריה אונו ירושלים
חיה
חינוך
אפרת
לרוב, כל מי שבא עם סטים וציוד כשהכל חדש ויוקרתי יפרוש מהר יותר.
לא תמיד צריך מיד לקנות טאבלט אם יש מחשב נייד שעובד, תתחילו עם מה שיש, מה שחסר קונים נקודתית, אם עברתם שנה א' או סמסטר בהצלחה, פרגנו לעצמכם בצ'ופר שראיתם שנוח להשתמש ויקל עליכם הלאה.
בהצלחה!
לימודי תעודה - בר אילן
אפרת
מכינה למדעי החברה והרוח
NICOLAS
אם לבך יושב בעולם טיפולים-אז זה שלך,
מרצים מעולים, מלא תוכן מעניין, יש הכל מהכל מבחינת לימודי תזונה, יש אתר נגיש ותמיד אפשר להתייעץ עם מרצים לגביי כל שאלה, יש גמישות במערכת שמאפשרת לבחור כל דרך שתרצה ללימודים, גם זום גם פרונטלי
מכללת רידמן
NICOLAS
תזונה טבעית
נתאלי
אם אחזור להתחלה ואצטרך לבחור קמפוס ותואר, אבחר את אותו התואר ואת אותו הקמפוס, חוויה מדהימה בשיעורים המעשיים, בנוסף לשיעורים במעבדות מאוד מעניינות חומר לימוד מאוד מעניין ופותח לעוד יותר נושאים ועוזר להתקדם בהם בחיים ובעבודה
המכללה האקדמית בוינגייט
נתאלי
חינוך גופני - המכללה האקדמית בוינגייט
רות
ממליצה לעשות בבדיקה מקיפה מראש של מה החוזקות והחולשות שלכם ולמקד את הלימודים שלכם באזור החוזקות בשביל ליהנות במקסימום. אם תרצו להשתפר בחולשות שלכם- תוכלו תמיד כפעילות העשרה אבל הכיף האמיתי קורה כשעושים דברים שאוהבים בשגרה
אוניברסיטת בן גוריון
רות
פוליטיקה וממשל
זואי
לא פשוט לאזן לימודים, שינה, וחיים חברתיים, במיוחד בהתחלה, אבל בסוף כולם מתגברים על זה אחרי כמה סמסטרים. חשוב לדעת איך ללמוד באופן יעיל, כי יהיו מלא פרוייקטים וקורסים שצריך להגיש באותה תקופה. חוויה מאתגרת אבל בלתי נשכחת!
Technion
זואי
הנסדת מבנים
יובל
להתחיל מקורס אחד/שניים ולראות איך מצליחים לשלב את הלימודים יחד עם המחויבויות האחרות (כמו עבודה), להכין תוכנית לכל הלימודים לתואר כדי שהם לא ייגררו לאורך יותר שנים ממה שצריך (כמו שיכול להיות באוניברסיטה הפתוחה)
האוניברסיטה הפתוחה
יובל
תואר ראשון
רקפת
תמיד להתייעץ עם עוד אנשים יש מי שיקשיב ויכוון נכון למה שאת/ה צריכים.
להעזר בחברים, תמיד לתת מעצמך ולעזור שזה שווה ומפתח הדדיות וחברויות מפרות ללמידה.
לשמור על ראש פתוח ופתיחות
"תחייך יחייכו אלייך חזרה"
מכללה הדתית לחינוך שאנן
רקפת
חינוך מיוחד
לילך
במסלול בו אני נמצאת זה מסלול של הוראת מבוגרים לגילאי 30+ של יום לימודים אחד פעם בשבוע יש בחירה או שני או רביעי,ככה שזה נח מבחינת שילוב של עבודה.
הטיפ המרכזי שזה מסלול נח ושכל אחד יכול לעבור אותו ובגדול.
המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין
לילך
דוד ילין בהוראת חינוך מבוגרים Bed
דאנה
אני כרגע עובדת ולומדת , המסלול הינו יום בזום שעות הערב ויום אחד להגיע למכללה , בדרך כלשהי תיאמתי עם מקום העבודה ואני מצליחה את שניהם ביחד, כמובן לא קל במיוחד שאני אמא ל 3 ובעלי משרת במילואים מאז 7.10 .
מכללת בראודה להנדסה
דאנה
תעודה הוראה+ השלמה לתואר ראשון
טיפים ממומחים בנושא לימודים
ד"ר תמי אמיר
אחד ממקצועות הטיפול המכשירים סטודנטים לעבודה בארגוני רווחה במגזר השלישי, במגזר הממשלתי וגם במגזר העסקי. עיקר הלימודים הם מתחומי החינוך הפסיכולוגיה כמו גם היכרות עם "תתי קבוצות" (עולים חדשים, בעלי מוגבלויות, אבטלה, זקנה ועוד), עם זכויותיהם והארגונים השונים בהם הם מטופלים.
מסטודנט/ית לתואר בעבודה סוציאלית נדרשת בעיקר יכולת מילולית הן בכתב והן בע"פ. בנוסף, תחומי העניין צרכים להתמקד בתחומי הסיוע והעזרה לפרט ולחברה (כלומר עניין בתחום חברתי) ובנוסף, היכרות מערכתית של תהליכים וראייה מערכתית רחבה.
בתכ קרא עוד...
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
ד"ר תמי אמיר
כסטודנט להנדסת תוכנה, רצוי מאד שתהיה עם רקע לימודי מתאים של מקצועות כמותיים מתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב, כימיה (אחד או יותר מהם), ברמת 4-5 יח"ל בציון טוב או לחילופין עם ציון כמותי בציון הפסיכומטרי של מעל 120 נקודות (המצביע על כישורים טובים בתחום הכמותי). ככל שתהיה אדם יותר ריאלי, ראציונלי ואנליטי, כך תתאים יותר טוב לתחום.
בתחומי העניין, רצוי שתתעניין במחשבים, בטכנולוגיה ובהייטק. ככל שבסגנונך תתחקה אחר "שורש הדברים" ולא תקבל דברים כפשוטם, כך תעזור לך תכונה זו בנסיון להבין את יסודות תחום התוכנה.  קרא עוד...
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...
כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...