רוצה פרטים על דוקטורט גיאוגרפיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שלישי בגיאוגרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על דוקטורט גיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דוקטורט בגיאוגרפיה Ph.D.


לחקור למען עתידה של הסביבה


ממגמות של עיור וגידול עירוני מהיר, דרך חקיקה ומדיניות שמעצבים את פני הנוף בארצנו ועד להתחממות הגלובלית שמאיימת על עתידנו, תחום הגיאוגרפיה נוגע במגוון אדיר של תחומים. מחקרים בתחום הגיאוגרפיה והסביבה הם בעלי השפעה ניכרת על תהליכי תכנון ומדיניות ועל אסטרטגיות לשימור של הנוף והסביבה.


מי שמעוניינים לתרום לקידום של הידע בתחום הגיאוגרפי יכולים ללמוד בתכניות דוקטורט בגיאוגרפיה, שמתקיימות באוניברסיטאות שונות. זוהי הזדמנות לרכוש ידע מעמיק בתחומים ספציפיים המעניינים אותם בעולם הגיאוגרפיה וכן לגבש כישורי מחקר להמשך דרכם כמרצים וחוקרים באקדמיה.


למי מיועדים הלימודים


תואר שלישי בגיאוגרפיה מתאים במיוחד לבוגרי תואר שני בגיאוגרפיה שמעוניינים להעמיק במחקר בתחומי הסביבה, האקולוגיה, המיפוי והאקלים, אשר ברצונם להמשיך לקריירה מחקרית באקדמיה בענפים אלה.


תכנית הלימודים


הדוקטורט מאפשר לסטודנטים לפתח את כישורי המחקר שלהם לבחון לעומק היבטים שונים של תחום הגיאוגרפיה ולהתמקד בענפים כגון גיאוגרפיה חברתית, תכנון ושימור נוף, גיאוגרפיה של הסביבה העירונית וסוגיות בפיתוח של הסביבה העירונית. כמו כן, הדוקטורנטים יכולים לחקור טכנולוגיות עכשוויות למיפוי ולניתוח של מידע גיאוגרפי. נוסף על כך, הם דנים במאפיינים כלכליים, היסטוריים, פוליטיים ומשפטיים שקשורים לתחום הגיאוגרפיה במרחב המקומי בישראל ובמדינות שונות בעולם.


מתכונת הלימוד


תואר שלישי נפרש בדרך כלל על פני פרק זמן שבין ארבע לחמש שנים. עיקרה של התכנית הוא ביצוע של עבודת מחקר בליווי של אחד או יותר מאנשי הסגל במחלקה. את ההצעה למחקר מגישים בדרך כלל בשנה הראשונה ואחרי שההצעה מאושרת על ידי וועדה ממשיכים במחקר ובכתיבה.


כמו כן, הדוקטורנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים בתחום המחקר שלהם. חלק ממוסדות הלימוד עורכים גם סדנאות מעשיות וסיורים לימודיים. ברוב המוסדות הדוקטורנטים יכולים להיעזר במלגות לתואר שלישי וכן במענקים ובפרסים שניתנים על השתתפות בכנסים ופרסום מאמרים.


במרבית מוסדות הלימוד פועל מסלול ישיר לתואר שלישי. זוהי תכנית לסטודנטים מצטיינים במיוחד לתואר הראשון, אשר מאפשרת להם להמשיך מיד אחרי סיום הלימודי אל התואר השלישי ולקצר את משך ההכשרה עד הדוקטורט.

 


נושאי הלימוד והמחקר

 

הנה כמה מן הנושאים הרבים שניתן להתמקד בהם ולחקור במוסדות הלימוד השונים:

 

 • חישה מרחוק של סביבה
 • אקולוגיה של הנוף
 • תכנון ומדיניות סביבתית
 • יישובים ותהליכי הגירה
 • גיאוגרפיה עירונית וחברתית
 • למידה ותיעוד של מקום
 • שימור שטחים פתוחים ונופים
 • נזקים ועוצמת שיטפונות
 • קרקעות וגיאומורפולוגיה    
 • תהליכים פוליטיים כמעצבי מרחב    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לדוקטורט משתנים מעט בין מוסדות הלימוד, אך במרביתם המועמדים צריכים להיות בוגרי תואר שני בגיאוגרפיה, במסלול מחקרי. ממוצע הציונים הנדרש בתואר המוסמך נע בין 85 - 90, הציון בתזה צריך להיות בין 85 - 90.


כמו כן, במהלך תהליך הקבלה המועמדים צריכים להציג קורות חיים, מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים ומקצועיים וכן הצהרות כוונות שמפרטת אודות מהות נושא המחקר המבוקש לדוקטורט. יש צורך לבחור את המנחה לכתיבת המחקר עוד לפני תחילת התכנית.
עבור מועמדים בוגרי מסלול לא מחקרי לתואר השני בציון גבוה, יש אפשרות להשתתף במסלול מיוחד להשלמת התזה (שנקרא לעיתים לימוד מחקר מקדים). כמו כן, בוגרי תואר שני בתחומים מדעיים שאינם גיאוגרפיה נדרשים להשלים לימודי השלמה מתאימים כדי להתקבל ולעיתים לעבור ראיון בפני ועדה.

 


תעודה


לאחר הגשת עבודת המחקר ואישורה, הבוגרים שעומדים בכל התנאים מקבלים תואר שלישי Ph.D. בגיאוגרפיה.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: בתכנית לתואר שלישי בגיאוגרפיה של אוניברסיטת חיפה אפשר להתמחות במגוון תחומים של הגיאוגרפיה ושל לימודי הסביבה. בחוג פועלות מעבדות שונות כגון מעבדה לאקלים, מעבדה לחישה מרחוק, מעבדה לכרטוגרפיה ספרתית ומעבדה מערכות מידע גיאוגרפיות.

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): המחלקה לגיאוגרפיה של האוניברסיטה העברית מציעה תכנית לדוקטורט ניסויי שמתמקד בגיאוגרפיה פיזית, וכן מסלול לדוקטורט עיוני בגיאוגרפיה. נוסף על כך, הרשות לתלמידי מחקר מציעה תואר שלישי בביוטכנולוגיה, תואר שלישי במדעי הצמח, תואר שלישי במדעי המוח, תואר שלישי בביולוגיה התפתחותית ותאית ועוד מגוון רחב של תחומים.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בבר אילן מציעים לדוקטורנטים לבחור בהתמחות בחברה, בהתמחות נוף או בהתמחות במחקרים רב תחומיים בגיאוגרפיה. ניתן ללמוד במסלול רגיל, במסלול ישיר לדוקטורט ובמסלול משולב שמתאים לסטודנטים מצטיינים לתואר שני.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: סטודנטים יכולים ללמוד לתואר שלישי בגיאוגרפיה במסלול הרגיל או במסלול הישיר לדוקטורט. כמו כן, האוניברסיטה מציעה מסלול לתואר שלישי במדעי כדור הארץ ובתחומים נוספים בעולם המדעים, האקולוגיה והסביבה.

 

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע): אוניברסיטת בן-גוריון מציעה תואר שלישי בכמה מגמות, בהן מגמה לתכנון או לטכנולוגיות מידע וכן ישנה אפשרו להתמקד בגיאוגרפיה אנושית או בגיאוגרפיה פיזית.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על דוקטורט גיאוגרפיה?

רוצה לדעת יותר על דוקטורט גיאוגרפיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד דוקטורט גיאוגרפיה