רוצה פרטים על דוקטורט סוציולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

דוקטורט בסוציולוגיה - תואר שלישי בסוציולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על דוקטורט סוציולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה PhD

 

ידע מתקדם בחברה משתנה


החברה שלנו מורכבת ממגוון עצום של קבוצות, ארגונים, קהילות ומגזרים. המחקר הסוציולוגי והאנתרופולוגי של היום שואף לרדת לעומקם של תהליכים שמתחוללים בארץ ובעולם ולהסיק מתוכם על האופן בו חברו נוצרות ומתפקדות. השינויים הרבים שמתחוללים בעולמנו מבחינה דמוגרפית וטכנולוגית מציבים אתגרים רבים בפני החוקרים ומצריכים מהם לגלות יצירתיות, רב תחומיות ורגישות תרבותית.


מי שמעוניינים לקדם מחקרים חדשניים ופורצי דרך בתחום החברה והתרבות יכולים ללמוד במסלולים לתואר שלישי בסוציולוגיה. תכניות הדוקטורט מאפשרות לערוך מחקר מעמיק במגוון של סוגיות בחברה העולמית והישראלית של היום.


למי מיועדים הלימודים


תואר שלישי במסלול זה מתאים לבוגרי תואר שני מחקרי בענפי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה וכן לבעלי תארים מתקדמים בענפים נוספים של מדעי החברה. הוא מיועד למי שרואים עצמם ממשיכים כחוקרים באקדמיה, התואר השלישי גם יכול במקרים מסוימים לסייע לקדם את הקריירה בתחומים שונים במשק בענפי הפעילות החברתית, בעולם הפיננסי ובמגזר העסקי.


תכנית הלימודים


במסגרת התואר השלישי הסטודנטים מעמיקים במחקר עצמאי במגוון ההיבטים של חקר החברה והתרבות תוך שהם מפתחים מיומנויות ביקורתיות ומתכננים מחקרים שיכולים לקדם את הידע והתובנות בשדות מחקר אלה. מוסדות הלימוד השונים נוגעים במבחר סוגיות, כגון סוציולוגיה כלכלית, סוציולוגיה פוליטית, סוציולוגיה היסטורית, סוציולוגיה תרבותית, סוציולוגיה של העולם הארגוני וסוציולוגיה של המשפחה, המגדר וההורות. הם גם חוקרים תופעות שייחודיות לחברה הישראלית והשפעתה של הגלובליזציה על תרבויות בעולם.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית הדוקטורט נע בדרך כלל בין ארבע לשש שנים. סטודנטים יכולים ללמוד גם במסלול משולב, שמיועד לסטודנטים שתחום התזה שלהם ניתן להרחבה להיקף של עבודת דוקטורט. בוגרים מצטיינים של תואר ראשון בסוציולוגיה יכולים ללמוד גם במסלול ישיר לדוקטורט.


בתחילת התכנית, תלמידי המחקר מגישים הצעת מחקר לוועדה ונדרשים להשלים קורסים עיוניים ומבחני כשירות תוך פרק זמן של כשנה אחת. לאחר מכן הם פונים לכתיבה של עבודת המחקר העצמאית שלהם, לאורך תקופה של כארבע או חמש שנים. הם מדווחים על ההתקדמות שלהם למוסד הלימוד ובמקביל לוקחים חלק בסמינרים, בכנסים מחקריים ובמפגשים עם חוקרים ממוסדות אקדמיים שונים שיכולים לסייע להם לפתח ולקדם את המחקר שלהם. מרבית מוסדות הלימוד מציעים לדוקטורנטים מצטיינים מלגות לתואר שלישי, כדי לסייע להם לאורך תקופת המחקר.


נושאי מחקר


תלמידי המחקר בתואר השלישי בסוציולוגיה יכולים לבחור מבין קשת רחבה מאוד של נושאים. הנה כמה מחקרים שמתקיימים במוסדות הלימוד בשנים האחרונות:

 

 • מעורבות האב בטיפול בילדים
 • ריבוד ואי שוויון
 • תפישות מגדר ומדינת הרווחה
 • משפחה ודמוגרפיה
 • סוציולוגיה היסטורית ופוליטית
 • תנועות חברתיות וזהות
 • התנהגות ברשתות החברתיות
 • אנתרופולוגיה של תיירות
 • תפישות בנושא המוות בישראל
 • הגירה ושינויים תרבותיים  
 • סולידריות לאומית בתקשורת המונים    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי קבלה לדוקטורט משתנים בין האוניברסיטאות השונות, אך בכולן על המועמדים להיות בוגרי תואר שני במסלול עם תזה, ישנה עדיפות לבוגרי תואר שני בסוציולוגיה או תחומים משיקים. ממוצע הציונים שנדרש בתואר השני נע בין 80 - 90, יש צורך בציון שבין 85 - 90 בעבודת התזה.


תהליך הקבלה כולל כמה שלבים ובמסגרתו יש צורך להגיש עותק של עבודת התזה, גיליונות ציונים מן התארים הקודמים, קורות חיים שמעידים על הישגים מקצועיים ומספר מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים. יש לציין כי מועמדים שאינם בוגרי תואר שני בתחומי הסוציולוגיה צריכים ללמוד בקורסי השלמה כדי להתקבל, היקף הקורסים נקבע לפי הרקע האקדמי הקודם על ידי מוסד הלימוד.


תעודה


לאחר הגשת עבודת המחקר ואישורה ועמידה בכל התנאים הנוספים, הבוגרים מקבלים תואר שלישי PhD ("דוקטורט לפילוסופיה") מטעם מוסד הלימוד.

 


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד בתכנית לתואר שלישי בסוציולוגיה או במסלול דוקטורט בין לאומי, שמאפשר לסטודנטים ללמוד יחד עם תלמידי מחקר מרחבי העולם ולבצע שיתופי פעולה מחקריים עם חוקרים בקהילה הבין לאומית. התכנית מזכה בתואר דוקטורט בינלאומי וישראלי כאחד.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: החוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה של אוניברסיטת תל-אביב מציע לסטודנטים מצטיינים ללמוד בתכנית בינלאומית לדוקטורט שעוסקת בתחום השינויים בחברות אירופאיות. בפקולטה למדעי החברה של מוסד זה אפשר למצוא מסלולים רבים נוספים וביניהם תואר שלישי במדעי המדינה וממשל, תואר שלישי בלימודי עבודה, תואר שלישי במדעי הפסיכולוגיה ותואר שלישי בכלכלה.

 

 

 

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון (באר שבע): בין תחומי העניין במחלקה לסוציולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון אפשר למצוא פוליטיקה וארגונים, זהות וזרות, תפישות של מגדר ומיניות והיבטים של דתות ותרבויות. ניתן ללמוד בעוד שלל מסלולי מחקר בפקולטות השונות של האוניברסיטה.

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): תכניות הדוקטורט של האוניברסיטה העברית בתחום הסוציולוגיה שמות דגש על פיתוח של שיטות ניתוח ופיתוח של כישורים מקצועיים בתחומי החברה והתרבות. חוקרי המחלקה מתמקדים בנושאים רבים ובהם חקר הזהות, אי שוויון וזיכרון קולקטיבי.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על דוקטורט סוציולוגיה?

רוצה לדעת יותר על דוקטורט סוציולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד דוקטורט סוציולוגיה