תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון במכללה האקדמית נתניה

תואר שני במנהל עסקים MBA עם התמחות במימון במכללה האקדמית נתניה


מנהיגות בעולם הכלכלי


ניהול פיננסי נכון הוא חלק בלתי נפרד מהצלחתו של כל ארגון. מנהלים שיודעים לתכנן היטב את התקציבים, לנתח כהלכה דוחות כספיים ולהשתמש בצורה נכונה במשאבים שברשותם יכולים לקבל החלטות בצורה מושכלת יותר וכך להתמודד בהצלחה עם אתגרים רבים שמציבה עבודתם. בעידן של התחדשות טכנולוגית מתמדת, עליהם להבין לא רק בתהליכים מקומיים אלא גם במגמות הגלובליות ולהצטיין ביכולות ניהול ממוחשב ומקוון.


המכללה האקדמית נתניה מציעה מסלול התמחות במימון כחלק מההתמחויות המוצעות בתואר השני במנהל עסקים. מסלול זה שם לו למטרה להכשיר את תלמידיו להשתלב בתפקידים בכירים בחברות ובגופים שונים, כמו למשל בבנקים ובארגונים פיננסיים.


תכנית הלימודים


לאורך התכנית לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון, הסטודנטים דנים בשלל נושאים מרכזיים בתחום הניהול הכלכלי. בין היתר, הם עוסקים בשיטות כמותיות ובדרכים לניהול של סיכונים פיננסיים וסיכוני אשראי. כמו כן, הם לומדים לעומק על סוגיות מרכזיות בשוק ההון, כגון פעילותם של אנליסטים ותהליכי אלגו טריידינג.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור אחת ההתמחויות לתואר שני במנהל עסקים, שמתקיימת כתכנית ללא תזה. המסלול מרוכז בשנה וחצי קלנדריות וכולל גם לימודים בסמסטרי קיץ. התכנית משלבת בין קורסים עיוניים לבין תכנים מעשיים, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות במיומנויות המימון במסגרת סדנאות שונות ופעילויות בחדר העסקאות של מוסד הלימודים.


כמו כן, מתקיימים מפגשים עם מנהלים ובכירים בתעשייה ובמגזר הציבורי. לקראת סיום התכנית משתתפים בסמינריון ייעודי במימון וגם מבצעים פרויקט גמר יישומי.


נושאי הלימוד

 

  • השקעות פיננסיות
  • ניהול סיכוני אשראי
  • הערכת שווי חברות
  • שיטות כמותיות במימון
  • כתיבת המלצת אנליסטים    
  • אלגו טריידינג
  • ניהול התפעול
  • מדיניות עסקית
  • דירוג אגרות חוב    
  • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים במסלול זה נכללים: דוקטור לכלכלה שמחקריו עוסקים בניהול סיכונים פיננסיים ובתמחור נכסים; חוקר בעל תואר דוקטור במימון שעוסק בין היתר בחקר הכלכלה ההתנהגותית; רואה חשבון שפרסם ספרים רבים בתחומי המימון, החשבונאות, המיסוי ודיני המסחר; ועוד.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית נתניה ניתן לבחור בין מספר התמחויות במסגרת התואר שני במנהל עסקים. כך ניתן ללמוד לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות בשיווק, לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע ובמסלול תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול משאבי סביבה. מוסד הלימוד מציע מסלולים נוספים לתואר שני, כגון תואר שני בבנקאות ובשוק ההון, תואר שני בנדל"ן ותואר שני במשפטים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית, המועמדים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של 83 ומעלה. אין צורך להציג ציון במבחן GMAT. כמו כן, הקבלה להתמחות מותנית בציון של 80 ומעלה בקורס "יסודות המימון". מוסד הלימוד מביא בחשבון את הרקע המקצועי של המועמדים וכך עליהם להציג המלצות של מנהלים או גורמי תעשייה מתאימים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית ומסיימים אותה בהצלחה מקבלים תואר שני MBA במנהל עסקים בציון ההתמחות במימון שניתן מטעם המכללה האקדמית נתניה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה