קורס מדריכי כושר גופני במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי כושר גופני במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מדריכי חדרי כושר - המכללה האקדמית בוינגייט


הדרך אל הכושר


למאמנים ולמדריכים בחדר הכושר יש חשיבות רבה בהצלחתם של המתאמנים שלהם. מאמנים צריכים לדעת להתאים את האימון לצורכים של המתאמנים שלהם, וכך לסייע להם להגיע למטרות שלהם בהתאם לקצב וליכולות שלהם. מלבד זאת, הם גם משמשים דמות מדריכה ותומכת לאורך תהליך האימון, שמסייעת להתגבר על קשיים ולהציג יעדים.


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי חדרי כושר שבו יכולים העוסקים בתחום כושר להפוך את אהבת הספורט לקריירה רווחית. הקורס חושף את המשתתפים לשלל היבטים של הכושר הגופני והוא כולל גם התנסויות מעשיות מרובות. היום ישנה דרישה רבה למאמני כושר ובתום ההכשרה הם יכולים להשתלב בשלל מסגרות כגון מכוני כושר ומרכזי בריאות וללוות מתאמנים ולבנות עבורם תכניות כושר. באפשרותם גם לעסוק באימון כושר באופן עצמאי.


תכנית הלימודים


התכנית מכשירה מדריכים מוסמכים לאימון בחדרי כושר. במהלך הקורס המשתתפים לומדים על שלל מרכיבי הכושר הגופני, מכירים את מערכות גוף האדם ולומדים על תהליכים לקידום בריאות ולשמירה על אורח חיים פעיל. נוסף על כך, הם לומדים על דרכים להתאמת האימון לצורכים של המתאמנים ולבנייה של תכניות כושר שיכולות לסייע לקדם את הכושר האישי שלהם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 328 שעות, מהן 28 שעות מוקדשות לקורס עזרה ראשונה. כמו כן, 30 שעות לימוד מתמקדות בתחום היזמות העסקית למאמנים וכן בלימוד שיטות אימון מבוקשות כגגון אימון גומיות, אימון רצועות, אימון בכדור כושר ואימון אאוטדור לקבוצות וליחידים. בקורס זה יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

 • מדעי הכושר הגופני
 • שיטות לאימון במכון
 • אנטומיית גוף האדם
 • בניית תכניות אימונים
 • פיזיולוגית במאמץ ובמנוחה
 • פעילות גופנית בחולי ובבריאות   
 • תזונת האדם
 • עזרה ראשונה
 • תורת התנועה
 • פציעות ספורט
 • ניהול חדר כושר   
 • ועוד


סגל הוראה


רכז הקורס הוא דוקטור שמומחה לתחום הכושר הגופני והביומכניקה. הוא משמש ראש תחום הבריאות והכושר הגופני של בית הספר להכשרת מאמנים ומדריכים במכללה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט עורכת שלל תכניות להכשרה בתחומי הספורט והפעילות הגופנית, בהן קורסים להכשרת מדריכים ומאמנים. בין הקורסים למדריכים אפשר למצוא גם קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי אתלטיקה קלה, קורס מדריכי מחול אירובי, קורס מדריכי שחייה, קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי רכיבה על סוסים והכשרות נוספות. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה בתכניות לימודים אקדמית בתחום הספורט, כגון לימודי חינוך גופני במגמות התמחות שונות, תואר שני במדעי החינוך הגופני ומסלול להסבת אקדמאים לחינוך גופני, שמאפשר לאקדמאים משלל תחומים לעבור שינוי קריירה ולקבל הכשרה ללימוד חינוך גופני בבתי ספר. מוסד הלימוד ממקום סמוך לנתניה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל אל הקורס, על המועמדים להיות מעל גיל 18 ובוגרי 12 שנות לימוד לפחות. יכולים להתקבל גם מועמדים בוגרי כיתה י"א לפחות כבר בזמן הלימודים בבית הספר, עם הצגת אישור מטעם המוסד בו הם לומדים. המועמדים לתכנית נדרשים להחזיק בניסיון של לפחות שנה באימונים במכון כושר, הם נדרשים לעבור גם ראיון אישי ומבחני קבלה מעשיים ותיאורטיים ולהציג אישורים רפואיים שמעידים על מצב בריאותי תקין שאינו מונע מהם את ההשתתפות בקורס או עיסוק בתחום הכושר.


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את הקורס זכאים לתעודת "מדריכי כושר גופני ובריאות ואימון לקטינים בחדרי כושר" שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט. משתתפים שעומדים בכל דרישות התכנית מקבלים גם שתי דיפלומות, תעודת "מדריכי אימון ברצועות" ותעודת "מדריכי אימון אישי".

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בוינגייט
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בוינגייט