תואר שני באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני באוניברסיטת בן-גוריון

כמה מילים על אוניברסיטת בן-גוריון

כל מי שלמד באוניברסיטה זו, מעיד כי יש בה אווירה סטודנטיאלית מיוחדת, חיי החברה מפותחים ולא פחות חשוב - יוקר המחיה באזור הדרום הוא נמוך מאשר במרכז, בירושלים או באזור הצפון. כל אלה מושכים סטודנטים רבים ללמוד מדי שנה באוניברסיטת בן-גוריון.

 

אוניברסיטה איכותית זו נוסדה כאוניברסיטת הנגב בשנת 1969 ובשנת 1974, לאחר מותו של דוד בן גוריון הוחלט לשנות את שמה של האוניברסיטה לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. זוהי האוניברסיטה הצעירה בישראל, אך למרות גילה הצעיר, היא הספיקה להדביק עם השנים את האוניברסיטאות הוותיקות יותר.

 

מדי שנה לומדים באוניברסיטה זו קרוב לעשרים אלף תלמידים במגוון פקולטות, מסלולים וחוגים, ובהם גם תארים שניים רבים ומבוקשים.

אילו תארים שניים ניתן ללמוד באוניברסיטת בן-גוריון?

באוניברסיטת בן-גוריון ניתן ללמוד במסגרת הפקולטות הבאות - הפקולטה למדעי ההנדסה, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הטבע והפקולטה למדעי הרוח והחברה. באוניברסיטה יש גם בית ספר למנהל עסקים וגופים נוספים בהם אפשר ללמוד תחומים שונים.

 

בין התארים השניים אליהם ניתן ללמוד באוניברסיטה זו, ניתן למנות את הנושאים הבאים:

 

תחום לימודי גיאוגרפיה והסביבה - גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי, גיאולוגיה וסביבה ועוד.

 

תחום החינוך - הוראת מדעים טכנולוגיים, הוראת מתמטיקה, ייעוץ חינוכי ועוד.

 

תחום מדעי המדינה - לימודי המזרח תיכון, מזרחנות, מינהל ומדיניות ציבורית.

 

תחום מדעי החברה - מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, תקשורת ועוד.

 

תחום היהדות - מחשבת ישראל ופילוסופיה, בתחום מדעי הרוח - בלשנות, לשון עברית, ספרות.

 

בתחום המדעים מדויקים - כימיה, מדעי החיים, מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים ועוד.

 

תחום ההנדסה - הנדסה ביו רפואית, הנדסה גרעינית, הנדסה כימית, הנדסה סביבתית, הנדסת אנרגיה, הנדסת חומרים, הנדסת מכונות, הנדסת מכטרוניקה ועוד.

 

תחום הרפואה - בריאות הציבור, מדעי הבריאות, ניהול מערכות בריאות, סיעוד ועוד.

 

וכן מגוון רחב של תארים שניים בתחום הניהול כמו כלכלה, מימון, שיווק, מנהל עסקים ועוד.
 

תנאי קבלה ושכר לימוד

כמו ברוב מוסדות הלימוד בישראל, תנאי הקבלה למסלולים השונים משתנים על פי ההיצע והביקוש ועל פי התחום הנלמד. ברוב התחומים, נדרש תואר ראשון בתחום הקרוב (או הזהה) לתחום של התואר השני, עם ממוצע של 80 לפחות.

 

יש כמובן מקרים חריגים בהם ניתן להתקבל גם עם ממוצע נמוך יותר. יש לציין כי בחלק מהמקצועות יש צורך בראיון קבלה או בהצגת תיק עבודות.

 

תואר שני סטנדרטי באוניברסיטת בן-גוריון נמשך בדרך כלל כשנתיים ושכר הלימוד הוא אוניברסיטאי, כאשר ניתן להיעזר במלגות לימוד לצורך תשלום מלא או חלקי של שכר הלימוד.

אז מדוע כדאי לי ללמוד לתואר שני באוניברסיטת בן-גוריון?

כל מי שמחפש אוניברסיטה צעירה ונמרצת, המתפתחת באופן מהיר ועקבי, אשר יש בה מגוון רחב של מסלולים לקראת תואר שני, מורים מעולים ואווירה מיוחדת, אוניברסיטת בן גוריון יכולה להתאים לו במיוחד.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון