תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מציעה תכנית לתואר שני בהנדסה כימית עם תזה בהנדסה ירוקה. מסלול זה מתאים למהנדסים משלל תחומים אשר עוסקים בתכנון של מערכות או בהיבטים תפעוליים וטכנולוגיים של תהליכים ומערכות ומעוניינים לקבל כלים לקבלת החלטות יעילות שיכלו לתרום לסביבה, לחברה ולכלכלה היום ובדורות הבאים.

 

תכנית זו מתקיימת במסגרת הלימודים לתואר שני במחלקה להנדסת כימיה. הלימודים בה יכולים לסייע למוסמכים לקדם את הקריירה ולהשתלב בגופי מחקר ובחברות מסחריות בתחום האנרגיה, הקלינטק, הביוטכנולוגיה והמזון. הביקוש למומחים בתחום ההנדסה הירוקה הולך ועולה בהתמדה לאחרונה, בין היתר עקב עליית המודעות לפגיעות בסביבה ולמשברים ביחסי הגומלין בין האדם בסביבתו.

 

בתכנית עם תזה שמים דגש על חקר, ביצוע אינטגרציה ומומחיות בתחום, כך הסטודנטים יכולים לפתח כלים להתמודדות עם הרב תחומיות של ענף ההנדסה הירוקה.

 
היכן לומדים?


מסלול זה לתואר שני מתקיים בשני הקמפוסים של המכללה, בקמפוס באר שבע ובקמפוס אשדוד.


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לתואר שני בהנדסה מתמקדים בפיתוח מיומנויות מחקר וניתוח מעמיק. במהלך התכנית הם רוכשים כלים להתמודדות עם האופי הרב תחומי ועם המורכבות של תחום ההנדסה הירוקה. במסגרת התואר השני הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה מסלולי התמחות: ניהול סביבתי, סביבה בת קיימא או אנרגיה חליפית.


לאורך התואר השני בהנדסת כימיה, הסטודנטים דנים בחשיבות של שקלול ההשפעה הסביבתית, הכלכלית והחברתית על תהליכי התכנון והתפעול של מערכות מסוגים שונים. כמו כן, הם מכירים כלים טכנולוגיים בעזרתם ניתן לשפר את תנאי הסביבה הטבעית והאנושית ולהוביל חדשנות בענפי ההנדסה השונים. הכלים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע לפיתוח טכנולוגי וחברתי וכן לצמצום של פגיעות בסביבה.

 

במסגרת ביצע התזה בתכנית זו הסטודנטים יכולים לקחת חלק במחקרים בתחומים מגוונים ביניהם: מחקר שיטות לטיפול במתכות רדיואקטיביות ובגורמים מזהמים בשפכים; פיתוח של אלקטרודות לחמצון מים בשיטת DPN להפקת אנרגיה חליפית; פולסכרידים מתחדשים ובהם כאלה המופקים באצות אדומות בתור מצע קיבוע עבור מתכות מעבר; שיטות למדידת השפעתה של קרינה מייננת על הגוף למטרת מזעור סיכונים; ניצול יתרונותיהם של סיבים מבוססי חלב; ועוד.

 

מתכונת הלימודים


תואר שני בהנדסה ירוקה נפרש על פני פרק זמן של כשנתיים. התכנית לתואר שני כוללת שלושה נדבכים - קורסי חובה, קורסי בחירה ועבודת התזה המחקרית. את עבודת התזה מבצעים הסטודנטים בהנחיה של חוקרים מן המחלקה להנדסה כימית, מהמחלקה להנדסת בניין ומהיחידה לפיזיקה, אשר יכולים להדריך את הסטודנטים בשלל נושאי מחקר.


כדי לאפשר לסטודנטים להשקיע את מירב המשאבים לתכנית הלימודים מוצעות להם מלגות קיום שגובהן כ - 5,000 שקלים וכן מלגות פטור משכר הלימוד. סטודנטים שמתחייבים לערוך עבודת גמר מורחבת יכולים לעבוד במכללה בתור מורים מן החוץ בהיקף העסקה של עד כ - 4 שעות שבועיות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר השני במסלול זה:

 

  • אפיון מחזור חיים סביבתי
  • עקרונות בהנדסה הירוקה
  • חקר הסיכונים במערכות סביבתיות
  • שיטות מתמטיות לפתרון בעיות בהנדסה ירוקה   
  • ועוד

 

תנאי קבלה


לתכנית זו לתואר שני, יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסה וכן בוגרי לימודי מדעי הטבע. יש צורך בממוצע מצטבר של לפחות 80 בתואר הראשון וכן בדירוג בין ה - 25% הגבוהים במחזור הלימוד. המכללה מתאימה לכל אחד מן הסטודנטים את תכנית הלימוד לפי הרקע האקדמי הקודם שברשותם והם נדרשים ללמוד בקורסי השלמה בהתאם לכך.

 

תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את הדרישות במהלך התכנית מקבלים תואר שני בהנדסה ירוקה M.Sc. מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

 

על מוסד הלימודים

 

מסלולים נוספים לתואר שני בהנדסה המתקיימים ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון כוללים תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול והנדסה ירוקה עם תזה, ותואר שני בהנדסת מכונות עם תזה. מוסד הלימוד מקדם מצוינות בהוראה ובמחקר, ומטפח שיתופי פעולה עם הקהילה המדעית הבין לאומית, ועם התעשייה.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון