תואר שלישי בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - דוקטורט בעו"ס.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן - דוקטורט בעבודה סוציאלית


המחקר שמאחורי שירותי הרווחה


במקביל לשינויים חברתיים שמתחוללים כל העת, מבחינה דמוגרפית, מגדרית, פוליטית וכלכלית, גם המחקר בתחום הרווחה ממשיך להתפתח כדי לספק את המענה היעיל והממוקד ביותר למטופלים. עובדים סוציאליים וחוקרים עומלים כדי לזהות תהליכים ודפוסים ולאתר מוקדי קושי חדשים לצד הערכת הרלבנטיות של גישות ישנות יותר לזמננו אנו.


עובדים סוציאליים ומטפלים שברצונם לקדם את המחקר האמפירי בתחומם יכולים ללמוד במסלול לתואר שלישי בעבודה סוציאלית שמתקיים באוניברסיטת בר אילן. באמצעות תכנית התואר השלישי שואפים באוניברסיטה לייעל א תהליכי הטיפול וההתערבות בתחום הרווחה בארץ היום ולהעשיר את השיח המחקרי בתחום העבודה הסוציאלית.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר שלישי יכולים תלמידי המחקר לפתח את המיומנויות האקדמיות ובמקביל לבנות כישורי מנהיגות מקצועית בתחום העבודה הסוציאלית במטרה לקדם את החשיבה המחקרית בענף זה ואת קידום והערכת המדיניות ומערכות השירותים שפועלות היום במדינה. לאורך התכנית הם מתמקדים בתחומי ידע כגון שיטות התערבות, עבודה עם קהלי ידע מסוימים או כלים לקביעת יעילות ההתערבות.


מתכונת הלימוד


תלמידי המחקר יכולים לבחור בין מסלול רגיל לדוקטורט, לבין מסלול משולב אשר מתאים למי שמגיעים מתואר שני ללא תזה ומאפשר להשלים את מכסת השעות למסלול המחקרי. אורך התכניות הוא כארבע שנים.


תלמידי המחקר לוקחים חלק בחובות שמיעה שונים במהלך השנתיים הראשונות, שכוללים סמינרים, סדנאות שונות, קולוקוויום מחלקתי וקורסים עיוניים. לאחר מכן מתמקדים בכתיבתה של עבודת המחקר תוך ליווי של המנחים. וועדת המלגות של האוניברסיטה מציעה מלגות לתלמידי מחקר לאורך שנות הדוקטורט, אלה מוענקות לבעלי הישגים אקדמיים גבוהים.


נושאי מחקר


בין תחומי המחקר של סגל המחלקה:

 

  • התערבויות נפשיות לקשישים
  • אלימות במערכת החינוך
  • צמיחה אישית ממשברים בחיים
  • טיפול באמצעות בעלי חיים
  • עבודה סוציאלית וכלי התקשורת
  • התמודדות עם אירועי מלחמה
  • מצוקה רגשית ודיכאון אחרי לידה
  • נשים נפגעות אלימות במשפחה    
  • התמודדות אבות ואמהות עם מצוקת ילדיהם    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש תכנית התואר השלישי ניצבת חוקרת בעלת תואר פרופסור. תחומי המחקר שלה כוללים פיתוח קהילתי ופעילות אקטיביסטית בקהילה וכן היבטים קהילתיים של טראומה.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בר אילן ברמת גן נלמדים שלל מסלולים לתואר השלישי, בין תכניות הדוקטורט נכללות תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי בסוציולוגיה, תואר שלישי בקרימינולוגיה, תואר שלישי בחינוך, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במנהל עסקים ועוד מבחר מסלולים ותחומי ידע.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לדוקטורט כוללים סיום לימודי עבודה סוציאלית ותואר שני בעבודה סוציאלית במסלול מחקרי. הממוצע הנדרש בתואר השני בעבודה סוציאלית הוא 86 ומעלה, יש צורך גם בציון סופי 86 לפחות בתזה. יכולים להתקבל גם בוגרי תכנית השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית במסלול עם תזה, המציגים את הציונים הנ"ל.


במסגרת תנאי הקבלה, נבחנת גם הרלבנטיות של נושא המחקר של המועמדים למחקרים המתבצעים במחלקה. עליהם להגיש קורות חיים, המלצות מהמנחים לתזה והצעת מחקר המלווה במכתב המפרט את העניין בהשתלבות בתכנית.

 


תעודה


תואר שלישי "דוקטור לפילוסופיה" מטעם אוניברסיטת בר אילן מוענקת למסיימים בהצלחה את התכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור