תואר שני במדעי המדינה בהתמחות ממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני במדעי המדינה וממשל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המדינה עם התמחות ממשל ומדיניות ציבורית MA באוניברסיטת בר אילן

 

דואגים לציבור

 

מדעי המדינה הוא תחום מחקרי אשר עוסק בחקר המחשבה המדינית, במבנים פוליטיים ובתהליכים פנים מדיניים וחוץ מדיניים. התחום נחלק לענפים שונים שאחד מהם הוא הממשל והמדיניות הציבורית אשר מתמקד באופן שבו מדינה מתנהלת, באינטרסים שמפעילים את הממשלה, בהקשבה שלה לצרכיו של האזרח ובניתוח המערך הציבורי על פרטיו השונים.

 

תואר שני במדעי המדינה בהתמחות ממשל ומדיניות ציבורית מקנה לסטודנטים כלים לחשיבה ביקורתית מצד אחד ומצד שני כלים לבניית תהליכי שיפור וייעול המצב הקיים.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במדעי המדינה בהתמחות ממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת בר אילן מקנה לסטודנטים ראייה מעמיקה על נושאים כמו ממשל, חברה ופוליטיקה ועל היחסים הסימביוטיים שלהם אחד עם השני. בעוד המדיניות הציבורית עוסקת בהיבטים בירוקרטיים כמו תקצוב, קבלת החלטות, תרבות מנהלית וניהול סכסוכים, הממשל מתמקד בתאוריות יישומיות להחלת שלטון ובסוגי שררה שונים כמו דמוקרטיה, קיסרות ומונרכיה.

 

תכנית התואר השני במדעי המדינה היא רב־תחומית והיא נסמכת על דיסציפלינות כמו חינוך, סוציולוגיה ויחסים בינלאומיים המקנים נקודות מבט שונות על הנלמד ומעשירות אותו. הסטודנטים לומדים על היבטים של אתיקה ונורמות חברתיות ועל גישות משא ומתן לגיבוש הממשל והמדיניות הציבורית. הסטודנטים רוכשים כלים לבחינה ביקורתית של תפקוד המדינה ועל מענה על הצרכים של האזרחים והתושבים שלה.

 

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני הוא שנתיים. ישנם שני מסלולי לימוד – המסלול העיוני, שבסופו יש להגיש עבודת גמר, והמסלול המחקרי, שבסופו יש להגיש עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה וקורסי בחירה.

 

נושאי לימוד

 

  • היבטים ברב – תרבותיות
  • יהדות ודמוקרטיה
  • השלטון הישראלי בירושלים
  • פוליטיקה השוואתית
  • פרקים בפוליטיקה ישראלית
  • גישות במדיניות ציבורית
  • ניהול שינויים בתוך הארגון הציבורי
  • תיאוריות במדעי המדינה    
  • אחריות מדינית של מדיניות ציבורית    
  • ועוד


על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד להשכלה גבוהה המעודד מצוינות אקדמית ברוח ערכי היהדות והציונות. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בפקולטות השונות שלה, ובהן הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למשפטים והפקולטה למדעי היהדות. בחוג למדעי המדינה אפשר ללמוד לתואר שני בהתמחויות שונות, כמו תואר שני ביחסים בין לאומיים, תואר שני במדעי המדינה בהתמחות צבא, ביטחון ומודיעין, תואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית ותואר שני במדעי המדינה בהתמחות פוליטיקה השוואתית וישראלית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במדעי המדינה צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים 80 ומעלה. מועמדים ללא רקע אקדמי בתחום נדרשים ללמוד לימודי השלמה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר M.A במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בתפקידים מגוונים כמומחים וכפרשנים התחום באמצעי התקשורת, כיועצים פוליטיים ובחברות פרטיות אשר עוסקות עם גופים ציבוריים ועם גופים ממשלתיים וכן במשרד החוץ ובגופים הפוליטיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור