תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במגמת ילד באוניברסיטת בר אילן


להתגבר יחד על הקושי


גיל הילדות וההתבגרות מעלה איתו קשיים שייחודיים לגילים המוקדמים האלה. ילדים מתחילים לבנות את מערכות הערכים וההשקפות שלהם ולפלס להם דרך בעולם וכך מתגבשים לא אחת חששות, דילמות וקשיים. במקרים קיצוניים ילדים אף נאלצים להתמודד עם משברים שונים, כגון גירושי ההורים או מוות של אדם קרוב.


במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, הסטודנטים יכולים לבחור בתכנית תואר שני בפסיכולוגיה בהתמחות קלינית של הילד. מסלול זה שם דגש על הקנייה של ידע קליני עיוני ומעשי שנוגע לטיפול בילדים ובהוריהם. בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב (לאחר השלמת כל חובותיהם) כמטפלים בשלל מסגרות ולסייע לילדים, לבני נוער ולצעירים בהתמודדות עם משברים וקשיים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במגמה הקלינית של הילד לומדים על תהליכי ראיון, אבחון, התערבות וטיפול שמותאמים לקשת רחבה של בעיות וקשיים עמן מתמודדים ילדים, פעוטות ומתבגרים. הם סוקרים בעיות אישיות, רגשיות, משפחתיות וחברתיות ולומדים על תהליכי התפתחות תקינה ובלתי תקינה בגילים השונים. כמו כן, הם נחשפים לשלל גישות טיפוליות לרבות טיפול דיאדי, טיפול דינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ושיטות נוספות בפסיכותרפיה. נוסף על כך, הם דנים ביישומים של הפסיכולוגיה במערכת החינוך ובעבודה מול מורים, אנשי צוות ושירותי פסיכולוגיה חינוכית נוספים.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית מחקרית לתואר שני, היקפה הוא כשנתיים. תכנית ההתמחות שמה דגש רב על ההכשרה המעשית של הסטודנטים וכל במקביל לשיעורים עיוניים הם משתלבים בהתנסות קלינית בקליניקה של המחלקה וכן במסגרות נוספות, כגון מרפאות חוץ ובתי חולים, שם הם יכולים להתנסות בעבודה עם מטופלים צעירים מאוכלוסיות שונות ועם משפחותיהם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במגמה הקלינית של הילד:

 

 • פסיכותרפיה דינמית
 • תורת הראיון
 • תיאוריות יחסי אובייקט
 • מינקות לילדות
 • פסיכופתולוגיה של ילדים
 • אבחון אינטגרטיבי
 • טיפול קוגניטיבי התנהגותי
 • אבחון לקויות למידה   
 • הערכת יכולות קוגניטיביות
 • פסיכותרפיה לילדים    
 • עבודה טיפולית בשיתוף הורים    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש המגמה הקלינית של הילד עומדים שני חוקרים, האחת היא פסיכולוגית קלינית שמומחית לדיאגנוסטיקה ולפסיכותרפיה. האחר הוא פסיכולוג קליני שחוקר התמודדות עם פוסט טראומה אצל היחיד ובתוך המשפחה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן פועלות מספר מגמות התמחות נוספות. אלה כוללות תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית ותואר שני במגמה לקוגניציה מוח ורגש. הבוגרים יכולים להמשיך גם לתואר שלישי בפסיכולוגיה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לתכנית זו על המועמדים להיות בוגרי לימודי פסיכולוגיה ולהציג ציון ממוצע של 90 ומעלה. יש צורך בציון של 110 ומעלה במבחן מתא"ם. נוסף על כך, המועמדים נדרשים להציג המלצות אקדמיות והמלצות מגורמים בשדה שמעידות על ניסיון מקצועי מתאים.


תעודה


תואר שני MA בפסיכולוגיה ניתן לבוגרי התכנית אשר עומדים בכל הדרישות, מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור