לימודי מדעי החיים וגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי החיים וגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן

לימודי מדעי החיים וגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן - מסלול דו ראשי


החיים, הטבע ומה שמסביב


תחומי הסביבה והאקולוגיה עולים בעשורים האחרונים לכותרות באופן תדיר. משינויי האקלים וההתחממות הגלובלית ועד לאסונות טבע כגון רעידות אדמה, סופות ובצורת, חוקרים ומדענים בעולם כולו פועלים כדי למצוא דרכים לשימור הטבע והמערכות שבו ולשינוי המדיניות הסביבתית בעולם. המחקר בענפים כמו מדעי כדור הארץ והגיאוגרפיה מתמקד בין היתר במניעת האסון האקולוגי הבא ובמניעה של ההשלכות הדמוגרפיות והכלכליות שכרוכות בו.


בעולם המשתנה של ימינו, על כל התמורות האקולוגיות והסביבתיות שבו, ניהול משאבי הסביבה הפך למשימה לא פשוטה שמצריכה ראייה רב תחומית ושליטה טובה בכלים מדעיים ובתהליכים בהווה ובעתיד הקרוב. לימודי מדעי החיים וגיאוגרפיה שמתקיימים באוניברסיטת בר אילן פועלים להקנות לסטודנטים כלים רבים התחום הסביבה הימית והיבשתית ומדעי כדור הארץ. זוהי תכנית לימודים דו ראשית שבה משלבים בין לימודי מדעי החיים לבין לימודי גיאוגרפיה וסביבה. דרך התכנית, שואפים להכשיר דור של חוקרים לפיתוח הידע על מדעי הסביבה, כדי שיוכלו לקח חלק פעיל בשיח הסביבתי הענף בישראל.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול מעמיקים בתהליכים בתחום מדעי הסביבה בעולם המשתנה של היום. הם משלבים בין מקצועות שונים בעולם המדעים, בהם אקולוגיה ימית ויבשתית, ביולוגיה, קלימטולוגיה ומדעי האקלים וגיאולוגיה. כמו כן, הם לומדים על טכנולוגיות שונות בתחום הסביבה באמצעותן ניתן לחקור מערכות אקולוגיות ותהליכים סביבתיים. נוסף על כך, הם דנים בתמורות אקולוגיות ובתהליכים ציבוריים שבעזרתם ניתן לסייע בשמירה על הסביבה ומשאבי הטבע.

 


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים במסלול הוא כשלוש שנים, זוהי תכנית דו ראשית והסטודנטים בה לומדים בקורסי חובה ובחירה, במעבדות ובסמינרים של שני החוגים. כמו כן, הם לומדים חלק בסיורים לימודיים שונים וגם מתנסים בעבודה מעשית בפרויקטים סביבתיים שמתקיימים בשיתוף עם גופים ציבוריים ופרטיים כגון מוסדות אכיפה, משרדי ממשלה וארגונים מן התעשייה הירוקה.


נושאי הלימוד

 

  • סוגיות בקלימטולוגיה
  • כימיה אורגנית
  • חישה מרחוק באקולוגיה
  • אוקיינוגרפיה כימית ופיזיקלית
  • ביולוגיה של התא
  • הנדסת גנטית וביולוגיה מולקולרית
  • פיזיולוגיה של הצמח     
  • היבטים סביבתיים במרחב הגיאוגרפי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בבר אילן מציעים מסלולי לימוד מגוונים בתחומי המדעים. הסטודנטים יכולים לשלב את לימודי מדעי החיים במסלולים דו ראשיים כגון לימודי מדעי החיים ופסיכולוגיה או לימודי מדעי החיים וכימיה. אפשר ללמוד גם התכניות ללימודי ביוטכנולוגיה, לימודי ביולוגיה חישובית, לימודי ביופיזיקה או לימודי אופטומטריה. הפקולטה מציעה לסטודנטים להמשיך לתארים מתקדמים במגוון ענפי מדע ולקדם את מיומנויות המחקר שלהם.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים במסלול זה מתבצעת לפי שקלול של ממוצע תעודת הבגרות עם הציון בפסיכומטרי. האוניברסיטה שמה דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה וכן על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. ישנה עדיפות בקבלה למועמדים שציון הפסיכומטרי שלהם הוא לפחות 600.

 


תעודה


הבוגרים שעומדים בהצלחה בכל התנאים מקבלים תואר ראשון במדעי החיים ובגיאוגרפיה שניתן על ידי אוניברסיטת בר אילן.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר-אילן
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר-אילן