לימודי הנדסת מחשבים עם התמחות בסייבר באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - הנדסת מחשבים וסייבר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות סייבר B.Sc. באוניברסיטת בר אילן

 

מגנים על הרשת

 

מאחורי העושר התקשורתי והתרבותי ואיכות החיים שמערכות המחשב והתקשורת מספקות לנו עומדים אנשים רבים שעומלים לקדם ולשכלל את הטכנולוגיות הקיימות ולהמציא טכנולוגיות חדשות. תחום הנדסת המחשבים כולל בתוכו דיסציפלינות שונות כמו פיזיקה, מתמטיקה, חשמל ואלקטרוניקה. השילוב של כל התחומים הללו מקנה תמונה רחבה על דרכי היצירה והפיתוח ומאפשר אינספור אפשרויות להמצאות ולחידושים.

 

אך אליה וקוץ בה, ועם ההתנהלות הממוחשבת אשר חולשת על כל תחומי החיים ומערכות אלקטרוניות אשר יודעות אלינו הכול, מתכנים של הדואר האלקטרוני שאנשים כותבים וכלה במספר אשראי ובחשבונות בנק, ישנם לא מעט אנשים אשר יש להם את הכישורים לנצל את הידע שלהם לרעה. כדי להילחם בפצחנים ובמתקפות הסייבר יש צורך גובר ועולה באנשים אשר יודעים להגן על מערכות התקשורת, לאתר גורמים עוינים ברחבי רשת האינטרנט ולאבטח על הפרטים הרגישים המצויים בה הן בשגרה והן בעת תקיפה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות אבטחת סייבר באוניברסיטת בר אילן מכשירים את הסטודנטים להיות מהנדסים מומחים אשר יכולים לחקור, לפתח ולייעל את טכנולוגיית המחשבים בכלל ואת תחום הסייבר בפרט.

 

תכנית לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות זו מורכבת מארבע חטיבות עיקריות: הנדסת תוכנה, שבה הסטודנטים לומדים על תכנון מערכי פעולה ותגובה המושתתים על שפה לוגית; הנדסת חומרה, שבה התלמידים לומדים בנייה ותכנון של מערכות חשמליות; הנדסת רשתות, שבה הסטודנטים לומדים על מערכות אחסון, העברת ידע ועל הטכנולוגיות לתקשורת אלחוטית; ואבטחת סייבר, שבה הם מקבלים את הכלים להגן על חומרים מסווגים, לאתר מתקפות אופציונאליות ולהילחם בתקיפות סייבר בזמן אמת.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי תשתית, קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי מעבדה ופרויקט גמר.

 

נושאי לימוד

 

 • משוואות דיפרנציאליות
 • אותות ומערכות
 • מבוא לאבטחת תקשורת
 • תכנון חומרה בטוחה
 • אימות פורמאלי וסינתזה
 • אוטומטים וחישוביות
 • מערכות לוגיות ספרתיות
 • תכנות מונחה עצמים
 • רשתות מחשבים ואינטרנט
 • מבוא לתורת ההצפנה    
 • מבוא לקריפטוגרפיה הנדסה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר אילן מקנה לסטודנטים את הכלים להיות מהנדסים מומחים ומיומנים בעלי ידע רחב ומעודכן על תחומי ההנדסה השונים. הפקולטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ולתארים מתקדמים וכל תכניות הלימוד משלבות בין ידע תיאורטי לקידום המחקר לבין ידע יישומי להקניית מיומנויות יישומיות. בין מסלולי הלימוד של הפקולטה אפשר ללמוד לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות מחשב, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות ולימודי הנדסת חשמל בהתמחות ביו הנדסה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת מחשבים מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה הכוללת 5 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה בציון 90 לפחות ו - 5 יחידות בבגרות בפיזיקה בציון 80 ומעלה. כמו כן, ישנו דגש על החלק הכמותי של בחינת הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת מחשבים מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התכנית משתלבים בשוק העבודה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי בחרות הזנק אשר עוסקות בתכנון מערכות, בתכנון מעבדים, במערכות צבאיות, במערכות תקשורת, במערכות רפואיות, ברובוטיקה, תעופה וחלל ובחברות הנזקקות למומחי סייבר שיגנו על המידע שלהם.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור