לימודי פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - פסיכולוגיה וכלכלה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטת בר אילן - דו ראשי מובנה פסיכולוגיה וכלכלה


נפש וכסף


מהחלטה על לקיחת הלוואה ועד לתכנון של השקעות בתאגידי ענק בין לאומיים, מאחורי החלטות כלכליות עומדת שורה של גורמים פסיכולוגיים מגוונים. מי שמעוניינים להבין לעומק את אופן קבלת ההחלטות במשק של היום נדרשים גם לצלול לעומק נפש האדם ואופן פעולתה. כך ניתן לנתח תהליכי עבודה ופעילות פיננסית הן של קבוצות וארגונים והן של הפרטים שמרכיבים אותם.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית דו ראשית ללימודי פסיכולוגיה וכלכלה. מסלול זה שואף ליצור גשר בין שני עולמות ידע וכך לאפשר לסטודנטים להגיע לתשובות חשובות לשאלות שמעסיקות חוקרים בארץ ובעולם בנוגע לתהליכי מיקרו ומקראו וקבלת החלטות במשק. אחד מן התחומים המבוקשים בהם יכולים בוגרי התכנית להשתלב הוא ענף הכלכלה ההתנהגותית, גישה זו מתמקד הן במונחים כלכליים והן בכלים פסיכולוגיים כדי לפתח ולקדם את שוק העבודה הדינמי של היום.


תכנית הלימודים


תכנית זו מעניקה הן ידע בכלכלה והן ידע בפסיכולוגיה והיא חושפת למחקרים עכשוויים בשני הענפים. מתוודעים לענפים השונים של הפסיכולוגיה כגון פסיכולוגיה חברתית, קוגניטיבית, התפתחותית ושיקומית. כמו כן, הם סוקרים שיטות התערבות וטיפול מגוונות ומנתחים את הבסיס הפסיכולוגי שעומד מאחורי תהליכי קבלת החלטות.


לימודי כלכלה חושפים את הסטודנטים למושגי יסוד במימון, באקונומטריקה, בתורת המחירים ובכלכלה מיקרו ומאקרו. כמו כן, הלימודים מעניקים כלים בענפים משיקים כגון חשבונאות, ניהול וסטטיסטיקה, שחשובים לכלכלנים.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים בתכנית הדו ראשית הוא שלוש שנים. הסטודנטים לומדים בשיעורי חובה ובחירה וכן בסמינריונים בכלכלה ובפסיכולוגיה. בשנה השלישית ללימודי פסיכולוגיה משתתפים בפרקטיקום מחקרי שבו מתנסים בכלים הנלמדים במסגרות שונות בעבודה בשדה.


נושאי הלימוד


בתכנית נלמדים שלל נושאים ובהם גם:

 

 • שיטות מחקר וניסוי
 • כלכלת ישראל
 • פסיכולוגיה חברתית
 • יסודות במימון
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • תורת המחירים
 • התנהגות פרו חברתית
 • שיטות כמותיות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • תיאוריות אישיות    
 • סטטיסטיקה רב משתנית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מאפשרת ללמוד בתכניות דו ראשיות נוספות בתחום הפסיכולוגיה, כגון לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ומדעי החיים ולימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה. כמו כן, אפשר ללמוד בתכניות משולבות כגון לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי כלכלה וחשבונאות ומסלול ללימודי כלכלה, משפטים וחשבונאות.


תנאי קבלה


המועמדים לתכנית הדו ראשית נבחרים על פי ממוצע של הבגרויות והציון בפסיכומטרי, כאשר התכנית מתאימה במיוחד למועמדים מצטיינים. עליהם להציג גם ציון לפחות 85 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או בבחינת אמי"ר. במקרים מסוימים מועמדים שיש ברשותם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני לגבי תנאי קבלה, אנו ממליצים לפנות הישר למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרי התכנית ניתן תואר BA בכלכלה ובפסיכולוגיה על ידי אוניברסיטת בר אילן. הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בכלכלה או לתואר שני בפסיכולוגיה ללא צורך בהשלמות אם הם מעוניינים בכך.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור