תואר שני במנהל עסקים עם התמחות מערכות מידע באוניברסיטת בר אילן

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים עם התמחות מערכות מידע באוניברסיטת בר אילן

תואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות מערכות מידע באוניברסיטת בר אילן


כוחו העסקי של המידע


הדרך בה נתונים נאספים ומעובדים היא בין המרכיבים הקריטיים להצלחתו של כל ארגון עסקי. אחד מתחומי אחריותם של המנהלים היא להפוך את הידע המצטבר לתובנות שיכולות לסייע לקבל את ההחלטות הנכונות וכך למנף את הארגון ולקדם אותו לעבר הצלחה כלכלית. מכאן שמערכות המידע הן חלק מהותי לכל חברה, גדולה או קטנה, וחשיבותן רק הולכת וגדלה עם התפתחות הטכנולוגיה במשך השנים.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע, מסלול זה בא להכשיר מנהלים לניצול טכנולוגיות מתקדמות כדי לשפר את התפקוד הארגוני. דרך הכלים הנלמדים במסלול זה יכולים הבוגרים לשלב בין היבטים עסקיים וטכנולוגיים כדי לקדם תהליכים, לאבחן בעיות ולייעל את משאבי המידע בארגון. כמו כן, הם יוכלו לתכנן ולהטמיע מערכות מידע חדשניות שמותאמות לתמורות שמתחוללות במשק.

 


תכנית הלימודים


תחילה לומדים הסטודנטים בהתמחות זו עקרונות בסיסיים שחשובים למנהלים, כגון שיווק, חשבונאות ויזמות ועוסקים בהשפעות הטכנולוגיה על היבטים אלה. בהמשך, הם לומדים לעומק על שיטות חדשניות לאחסון ולמיון של מידע עסקי, לניתוח הנתונים ולקביעת איכותם. כמו כן, הם דנים במערכות שונות שיכולות לסייע למנהלים להתמודד עם תהליכי קבלת החלטות ולשמש לפיתוח אסטרטגיה שמותאמת לצרכי ענפי ההייטק והתוכנה.


מתכונת הלימוד


משך המסלול הוא כשנתיים, בדומה ליתר ההתמחויות המוצעות לתואר השני במנהל עסקים בבר אילן. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי הכולל תזה לבין תכנית ללא תזה. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע אחר הצהריים ובערבים וכן ביום שישי בשעות הבוקר. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה וכן בסמינריונים. חלק מהקורסים מתקיימים במתכונת מתוקשבת.


נושאי הלימוד

 

 • גילוי ידע וכריית נתונים
 • ניתוח מערכות
 • ניהול פרויקטים בתוכנה
 • מערכות אחסון
 • ניתוח הרשתות החברתיות
 • בינה מלאכותית
 • ייזום של חברות סטארט אפ
 • סוגי מחסני נתונים
 • אבטחת מידע וכלכלת המידע
 • אסטרטגיה עסקית    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד חוקר שלו תואר פרופסור, שתחומי התמחותו הם תהליכי כריית מידע וניהול פרויקטים בעולם התוכנה. בנוסף, שימש בעברו מדען ראשי עבור חברת סטארט אפ בתחום המידע וכן הוא נמנה עם מייסדיה של חברת ייעוץ.


תנאי קבלה


לתואר השני במנהל עסקים באוניברסיטה זו יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון שממוצע הציונים שלהם 76 לפחות. כמו כן, עליהם הציג ציון של 40 לפחות בחלק הכמותי של מבחן GMAT. מי שברשותם ציון של מעל 90 בלימודים בתחומים כמותיים יכולים לקבל פטור ממבחן GMAT, אך הדבר נתון לשיקולי מוסד הלימוד בכל מקרה לגופו. מי שברשותם נתוני קבלה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות שונות מטעם האוניברסיטה.


יש לציין שהבחירה במסלול ההתמחות נעשית בעת הרישום לתואר השני. כדי להתקבל, יש להשיג ציון של 80 ומעלה בקורס יסוד ייעודי להתמחות.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית מקבלים בסיומה תואר שני מוסמך MBA במנהל עסקים, בציון התמחות מערכות מידע, מטעם אוניברסיטת בר אילן.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר-אילן
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר-אילן