קורס הכשרת מגשרים משפחתיים בבר אילן - לימודי חוץ

קורס הכשרת מגשרים משפחתיים בבר אילן - לימודי חוץ

קורס גישור משפחתי ביחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן


להגיע לשלום בית


בשנים האחרונות, שיעור הגירושין בישראל עלה משמעותית. הליך הגירושין הוא בעל רבדים רבים, רגשיים, משפטיים וכלכליים, שהופכים אותו למסע מפרך ולעתים מייאש למשפחות הנאלצות לעבור אותו. חוסר הסכמה בין הצדדים גורם להליך להתמשך זמן רב יותר ובכך מציב את הילדים בסכנת פגיעה נפשית ורגשית חמורה. כמו כן, ככל שההליך המשפטי ממושך יותר, כך גם הפגיעה הכלכלית עולה, שכן יש לשלם לעורכי דין, הוצאות משפטיות ועוד. בנוסף לכל אלה, ישנם זוגות שרוצים לסיים את הקשר ביניהם בנעימים כדי לאפשר המשך תקשורת תקינה ביחידה המשפחתית. לכן, משפחות רבות העומדות להתגרש בוחרות במגשר משפחתי שיסייע להן להגיע לעמק השווה בצורה מהירה ויעילה יותר.


המגשרים הם אנשי מקצוע מיומנים המתמחים באספקטים המשפטיים כמו הסדרי שלום בית, תשלום מזונות ועוד. כמו כן, עליהם להיות בעלי כלים להבנת רצונו של כל צד ועל מה הוא מוכן לוותר כדי להגיע ליישוב הסכסוך ולהסכם שוויוני שמתאים לכולם. במקביל, הם צריכים לוודא שההורים מתייחסים למצוקות הילדים, באם ישנן כאלו. היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן מקיימת קורס להכשרת מגשרים משפחתיים. הוא נועד לאנשים בעלי רקע בגישור שרוצים להרחיב את אופקיהם ולרכוש התמחות בתחום שהוא תמיד מבוקש.

 


תכנית הלימודים


במהלך המסלול, המשתתפים לומדים את העקרונות הבסיסיים של הגישור המשפחתי לסוגיו. הם דנים לעומק הן בפן המשפטי והן בפן הרגשי שבהליך הגירושין, אשר מסייעים להם להבין כל צד בנפרד. כמו כן, הם עוסקים ביחידה המשפחתית ובילדים בפרט ובוחנים טכניקות גישור שונות. המטרה היא לסייע למשפחה להגיע להסכם המותאם לצרכים הן של הילדים והן של ההורים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית 56 שעות לימוד. היא כוללת 10 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע, בשעות הערב.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול מרחב טעון רגשי
  • ילדים וגירושין
  • מאפייני הסכם הגירושין
  • טכניקות גישור
  • היבטים משפטיים של גירושין
  • אתיקה מקצועית
  • עקרונות הליך הגישור המשפחתי
  • אפיון הסכסוך הזוגי    
  • ההבדלים בין עו"ד גירושין למגשר גירושין    
  • ועוד


סגל הוראה


המרצה בקורס זה הוא עורך דין ומגשר מוסמך, בעל תואר שני במשפטים. הוא מתמחה בגישור וביישוב סכסוכים וכן הקים מרכז לגישור אותו הוא גם מנהל.

 


על מוסד הלימוד


ישנן שלל הכשרות מקצועיות ביחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן. מבין המסלולים הקיימים ניתן למצוא קורס גישור; תכנית להכשרת מאמני הפרעות קשב וריכוז אישיים ומשפחתיים; והכשרת מנטורים ליחסים ולזוגיות על פי החוויה הדיאלוגית.


תנאי קבלה


מתקבלים למסלול זה מועמדים בעלי תואר ראשון שסיימו קורס גישור בסיסי.


תעודה


בתום הקורס, תלמידים העומדים בדרישות התכנית זכאים לתעודת גמר מטעם היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן.


אפשרויות עבודה


הבוגרים יכולים לעבוד בתור מגשרים משפחתיים מקצועיים במרכזי גישור שונים ובמשרדי עורכי דין.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר-אילן
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר-אילן