לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון - דו חוגי


נפשה של חברה


תהליכים רבים ומגוונים מתרחשים בחברה שלנו מדי יום ביומו. הגירה ומעברים בין מדינות, תנודות כלכליות ומאבקי זהות של קבוצות ומיעוטים שונים הם רק חלק מהתהליכים שמעצבים את פני החברה. למבנה החברתי בתוכו אדם פועל יש השפעה ניכרת גם על נפשו, על האישיות שלו ועל ההחלטות שהוא מקבל במהלך החיים. מחקרים רבים ניסו לבחון לאורך השנים את הקשר שבין תחום הפסיכולוגיה לענף הסוציולוגיה כדי להסיק מסקנות על התנהגות הפרט והחברה באופן כללי.


באוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד בתכנית לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, במסגרת השילובים הדו חוגיים שמוצעים בפקולטה למדעי החברה והרוח. מסלול זה מקנה כלים לניתוח ולחקר של בעיות בוערות בחברה ושל סוגיות בנפש האדם. הבוגרים פותחים דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה כגון בארגונים במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. יש לציין כי כדי לשמש מטפלים ותרפיסטים יש להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ולעמוד בתנאים נוספים.


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים ללמוד על סוגיות מרכזיות בשני התחומים ולבחון את נקודות הזיקה ביניהם. לימודי פסיכולוגיה חושפים אותם להיבטים מגוונים באישיות והתנהגות האדם. הם לומדים על שאלות יסוד של הפסיכולוגיה ומכירים את מכשיריה ואת הזרמים המרכזיים הפועלים בה. כמו כן, הם רוכשים כלים בעיבוד נתונים סטטיסטיים וביישום שיטות מחקר.


לימודי סוציולוגיה באים להקנות מיומנויות להבנת התרבות והחברה האנושית. במהלכם הסטודנטים דנים בסוגיות אקטואליות בישראל ובעולם, כגון אי שוויון חברתי, מאבקים בין תרבויות וזהויות, משברים כלכליים ותהליכי הגירה.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית הדו חוגית נמשכים שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בשיעורי חובה ובחירה של שני החוגים, לומדים בסמינריונים משני התחומים וכן לוקחים חלק בסדנאות, במעבדות ובתרגולים מעשיים שונים.


נושאי הלימוד

 

 • אנתרופולוגיה של הגירה
 • חברה ותקשורת
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • החברה הישראלית
 • סטטיסטיקה רב משתנית
 • פסיכולוגיה חברתית
 • שכנוע בתנועות חברתיות
 • שיווק חברתי בארגונים
 • מבחני אינטליגנציה ואישיות
 • תיאוריות אנתרופולוגיות    
 • סוציולוגיית שוק העבודה הישראלי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל מאפשרת ללמוד בשילובים שונים לתואר הראשון, אלה כוללים לימודי סוציולוגיה וקרימינולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וכלכלה, לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ותואר ראשון בתקשורת ולימודי פסיכולוגיה בשילוב התכנית הרב תחומית במדעי הרוח והחברה. במוסד הלימוד פועלות גם תכניות לתארים מתקדמים כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בעבודה סוציאלית ותואר שני במורשת ישראל.


תנאי קבלה


ציון ההתאמה שנדרש לקבלה לתכנית זו הוא 580 ומעלה. מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות של 95 לפחות יכולים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי. כמו כן, על המועמדים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון עובר ומעלה ובגרות באנגלית בציון 80 ברמת 4 יחידות. אוניברסיטת אריאל מקבלת גם בוגרי לימודי הנדסאים ובוגרי מכינות קדם אקדמיות מוכרות שלהם ממוצע ציונים של לפחות 85.


תעודה


תואר ראשון BA בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ניתן לבוגרים אשר עומדים בכל חובותיהם בתכנית מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור