לימודי תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה בתעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודה הוראה - מגמת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל בשומרון


תחום הנדסת התעשייה והניהול הוא רב תחומי ומשלב בתוכו שלל ענפים, מחקר ביצועים וניהול שירות ועד למחשוב, סחר אלקטרוני, ממשקי אדם ומחשב ומערכות רובוטיקה מתקדמות. העולם העסקי של היום הוא תחרותי ביותר ומתחוללים בו שינויים תכופים, מה שמצריך ראייה עסקית רב תחומית. המשאב האנושי מהווה נכס משמעותי בפעילויות הארגון והמטעה של ידע ניהולי יכולה לתת מענה לדרישות ההולכות וגוברות של התעשייה והמשק בארץ למומחים למקצועות הטכנולוגיים.


התכנית ללימודי תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול של אוניברסיטת אריאל מתאיה לבוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולמהנדסים ומאפשרת להם לרכוש תעודת הוראה לצורך השתלבות כמורים בבתי ספר תיכוניים. ניתן ללמוד בתכנית זו במהלך הלימודים לתואר או לאחר התואר. מסלול זה מתאים למי שרואים את עצמם מובילים בתחום החינוך ומכינים תלמידים בכיתות י' - י"ב לקראת בחינות הבגרות.

 

מסלול זה מיועד לבוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון

 


תכנית הלימודים


תכנית זו שמה לה למטרה להכשיר מהנדסי תעשייה וניהול וסטודנטים כמורים לתחום זה בבתי ספר תיכוניים. לאורך התכנית הסטודנטים מעמיקים בנושאים שנלמדים במגמה מתוך ראייה אינטגרטיבית של שלל המרכיבים השונים של העולם העסקי כגון ניהול ייצור, חקר ביצועים, מחשוב ארגוני, אבטחת מידע, מימון וניהול ייצור, סחר אלקטרוני, מדעי המחשב, הנדסת גורמי אנוש, רובוטיקה, מכונות, מערכות מידע ועוד שלל תחומים. במקביל לכך הם מקבלים כלים להתמודדות עם אתגרים בתחום ההוראה, נחשפים לשיטות לימוד מתקדמות ומתנסים בפיתוח של מערכי שיעורים ובהוראה מתוקשבת.


מתכונת הלימוד


ההכשרה כמורים לתחום התעשייה והניהול מתקיימת בשלושה מישורים שונים:

 

 • מישור תיאורטי: מישור זה כולל לימוד של מקצועות הרלבנטיים לתעודת ההוראה.

 

 • מישור מעשי: הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות להוראת מקצועות כמימון וניהול הייצור, הנדסת גורמי אנוש וכתיבה עסקית. סדנאות אלה מקנות למורים לעתיד מיומנויות מעשיות לעבודתם וכך הם יכולים להעניק בהמשך הדרך כלים אלה לתלמידיהם. הסטודנטים באוניברסיטה יכולים לעשות שימוש במרכז סימולציות מתקדם, בו הם יכולים לשפר את היכולות המקצועיות שלהם דרך התנסות בשלל תרחישים אשר מבוססים על אירועים מן העולם המקצועי.

 

 • מישור חווייתי: הסטודנטים לוקחים חלק בהדרכה פדגוגית ובהתנסות מעשית בעבודה עם תלמידים. התכנית מאפשרת התנסות בהוראה בתנאי אמת והיא מעניקה כלים ותמיכה לפתרון של קשיים בענף הפדגוגי, הארגוני ובטיפוח של זהות מקצועית. במהלך הכשרתם, הסטודנטים גם מתנסים בשלל סדנאות, מצפייה בשיעורים ועד הוראה עצמאית.


כמו כן, במהלך לימודיהם הסטודנטים מגישים פרויקט גמר מעשי, אשר בו הם מביאים לידי ביטוי את הידע הפרקטי שנרכש לאורך התכנית ואת היכולת לשלב בין תחומי ידע שונים. דרך לימודי המתודיקה הסטודנטים יכולים לקשר בין תכניות לימודים אשר מתקיימות באוניברסיטה לבין תכניות לימודים שנקבעות בבתי ספר על ידי הפיקוח על הוראת התעשייה והניהול.


נושאי הלימוד


במהלכה של התכנית נלמדים נושאים שונים וביניהם התחומים הבאים:

 

 • יסודות בחשבונאות
 • הפסיכולוגיה של גיל ההתבגרות
 • פתרון בעיות משמעת וניהול כיתה
 • הערכה ומדידה של הישגים לימודיים
 • פסיכולוגיה חברתית והשלכות להוראה   
 • מנהל וכלכלה
 • חינוך לערכים
 • דידקטיקה כללית
 • ניהול משאבי אנוש   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תכניות שונות ללימודי תעודת הוראה, אותן יכולים הסטודנטים בתכניות הלימודים השונות לשלב במהלך התואר. בין המסלולים הללו ניתן למנות לימודי תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, לימודי תעודת הוראה במגמת ספרות, לימודי תעודת הוראה במגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה ולימודי תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל.


אוניברסיטת אריאל נוסדה בשנת 1982 וכיום לומדים בה למעלה מ - 15,000 סטודנטים. במוסד הלימוד פועלות מגוון של תכניות אקדמיות לתואר ראשון ולתואר שני, אלה מתקיימות בפקולטות השונות של האוניברסיטה, בהן הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה להנדסה והפקולטה למדע החברה, ובבתי הספר לארכיטקטורה ולתקשורת. כמו כן, ניתן ללמוד במרכז ללימודים קדם אקדמיים ובו להשתתף במכינות שונות המסייעות לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים האקדמיים. האוניברסיטה מציבה לעצמה כיעד את ערכי המצוינות האקדמית והמחקרית ובמקביל מציבה ערכים חברתיים וציוניים במסגרת פרויקטים ופעילויות שונות.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית זו זכאים לקבל תעודת הוראת תעשייה וניהול לבית הספר העל יסודי, אשר מוענקת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור