תעודת הוראה במגמת מדעי החברה - פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה בפסיכולוגיה וסוציולוגיה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תעודת הוראה במגמת מדעי החברה פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


בוגרים וסטודנטים של לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה שמעוניינים להרחיב את אפשרויות הקריירה ורואים את עתידם כמובילים בתחום החינוך יכולים ללמוד במסלול לתעודת הוראה במגמת מדעי החברה פסיכולוגיה וסוציולוגיה של אוניברסיטת אריאל. מסלול זה מקנה תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים והוא מתמקד בהכשרת מורים להכנת תלמידי כיתות י' - י"ב למבחני הבגרות. תכנית זו שמה דגש על פיתוח מיומנויות הוראה מתקדמות והיא מקנה למשתתפיה כלים להתמודדות עם מגוון מצבים אקטואליים בבית הספר, כדי להיות מורים איכותיים ומשמעותיים עבור תלמידיהם.

 

המסלול מיועד לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה או בסוציולוגיה

 


תכנית הלימודים


מסלול תעודת ההוראה מכשיר את משתתפיו להוראת פסיכולוגיה ולהוראת סוציולוגיה בבתי ספר על יסודיים. המשתתפים לומדים כיצד לפתח ראייה נרחבת ומעמיקה של התנהגות האדם בקרב התלמידים שלהם תוך שהם שמים דגש על רמת הארגון, רמת הפרט ורמת החברה. כמו כן, הם חושפים את הסטודנטים לשלל שאלות מחקריות שנוגעות למציאות הישראלית ולשלל פניה, הם עוסקים במגוון דילמות אישיות וחברתיות מחיי היום יום ולומדים כיצד להביא אותם לידי ביטוי בכיתה. תכנית זו כוללת לימוד של סוגיות בפדגוגיה, באוריינות ובמתודיקה של הוראת הפסיכולוגיה והסוציולוגיה בחינוך העל יסודי.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו משלבת במהלכה התנסות מעשית וכן לימודי העשרה. הסטודנטים מתנסים בכלים הנלמדים במסגרת מרכז הסימולציות של האוניברסיטה שבו הם יכולים לפתח את מיומנויות ההוראה ולתרגל התמודדות עם תרחישים מקצועיים מעולם החינוך.
הכשרה זו כוללת שלושה מישורים שונים -

 

 

  • תיאורטי - במישור התיאורטי הסטודנטים לומדים לעומק על היבטים מרכזיים במדעי החברה תוך שהם מתמקדים בענפי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה.

 

  • מעשי - המישור המעשי משלב התנסות בתנאי אמת בהוראה, שמאפשרת לסטודנטים לתרגל הלכה למעשה את החומר הנלמד בכיתה. הם לומדים לפתח יכולות רפלקטיביות על עבודת החינוך ודנים בדרכים להתמודדות עם דילמות בחינוך. כמו כן, הם מתנסים בצפייה מודרכת בהוראה ובניתוח מצבים שונים בכיתה.

 

  • חינוכי - במסגרת המישור החינוכי הסטודנטים מפתחים את מיומנויות ההוראה ולומדים כיצד לקדם את מיומנויות החשיבה של תלמידיהם. הם מקבלים סל נרחב של כלים להתמודדות עם מצבים מגוונים במערכת החינוך ולהיכרת עם מרכיביה השונים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימים עוד שלל מסלולים לתעודת הוראה במגמות שונות. מגמות אלה מכשירות סטודנטים ובוגרים להוראת מקצועות מבוקשים במערכת החינוך של היום, בבתי ספר תיכוניים. בין המסלולים שניתן למצוא באוניברסיטה נכללים תכנית תעודת הוראה במגמת ביולוגיה ותזונה, תעודת הוראה במגמת מתמטיקה, תעודת הוראה במגמת ספרות, תעודת הוראה במגמת ערבית, תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל, תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול ותכניות נוספות. בוגרי תואר ראשון שמעוניינים להמשיך לקדם את כישורי המחקר שלהם יכולים ללמוד גם לתארים מתקדמים במגוון מחלקות וחוגים. האוניברסיטה מציעה לסטודנטים מגוון רחב של מלגות לימוד שמוענקות על סמך קריטריונים שונים כגון הצטיינות בלימודים ופעילות חברתית משמעותית.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי סוציולוגיה וכן ניתן ללמוד בה במהלך לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, במקביל ללימודים לתואר. המסלול מתאים למעוניינים לקבל תעודת הוראה לבתי ספר תיכוניים וכך להרחיב את אפשרויות התעסוקה שעומדות בפניהם.


תעודה


לאחר השלמת כל החובות בתכנית זו מוענקת לסטודנטים תעודת הוראת פסיכולוגיה וסוציולוגיה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. כדי להשתלב בפועל כמורים בבתי הספר עליהם לקבל רישיון הוראה מטעם משרד החינוך, לצורך קבלתו יש להשלים שנת סטאז' בהוראה ולעמוד בכל החובות הנוספים שמציבים במשרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור