לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - מדעי המחשב ומתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה B.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון


לתכנת את הדרך להייטק


ענפי המתמטיקה והמחשבים שזורים זה בזה בקשר הדוק. מאחורי תהליכי הפיתוח והמחקר בתעשייה עובדים יחד חוקרים ומדענים משני הענפים כדי למצוא פתרונות חדשניים לבעיות קיימות ולפתח את הטכנולוגיות פורצות הדרך של העתיד. התעשייה של היום צמאה לאנשי מקצוע מיומנים, כשביקוש מיוחד קיים למתמטיקאים שברשותם כלים במדעי המחשב, לצורך פתרון של בעיות יישומיות בתחום התכנות.


באוניברסיטת אריאל בשומרון מציעים תכנית לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה. זהו מסלול לימודים דו חוגי בו לימודי מדעי המחשב נלמדים במקצוע ראשי ולימודי המתמטיקה כמקצוע משני. התכנית מאפשרת לסטודנטים להכיר שלל סוגיות עכשוויות שנמצאות בקדמת המדע וכך לקבל כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתעשיית ההייטק במשרות שונות.


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים להעמיק הן בתחום מדעי המחשב והן בעולם המתמטיקה והם שואפים לפתח את החשיבה היצירתית והמחקרית של התלמידים. במהלך לימודי מדעי המחשב הסטודנטים לומדים כלים תיאורטיים ומעשיים בתחומים שונים כגון תכנות, מבני נתונים, תקשורת מחשבים, מערכות הפעלה וענף הסייבר.


במסגרת לימודי המתמטיקה הם מכירים שלל מודלים מתמטיים ומפתחים מיומנויות בנייה ועיבוד של מודלים. הם בוחנים היבטים בפונקציות מרוכבות, במשוואות דיפרנציאליות חלקיות ורגילות ובנושאים נוספים. יחד עם הרקע בתכנות שנרכש במסלול הם מקבלים כלים לפיתוח של תוכנות ויישומים שהם חיוניים בתחום ההייטק של ימינו.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים במהלכם במגוון של קורסים, הם מתחילים מקורסי חובה בסיסיים וממשיכים בקורסים וסדנאות מתקדמים יותר ובשיעורי בחירה של שני התחומים. בשנת הלימודים השלישית הסטודנטים עורכים פרויקט גמר בו הם מתנסים במחקר בהנחיה אישית של סגל ההוראה.

 

ישנה אפשרות לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת מתמטיקה


נושאי הלימוד

 

 • זיכרון ושפת C++
 • שיטות נומריות
 • פתרון בעיות וחיפוש
 • שיטות באנליזה
 • לוגיקה ותורת הקבוצות
 • מתמטיקה בדידה
 • שפות פורמליות ואוטומטים
 • תקשורת ומיחשוב
 • קבלת החלטות אלגוריתמית
 • גיאומטריה בדידה    
 • צילום חישובי וראייה ממוחשבת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת אריאל אפשר ללמוד בשילובים שונים בתחומי המחשבים והמתמטיקה. תכניות הלימוד כוללות לימודי מדעי המחשב במסלול מורחב, לימודי מתמטיקה כמקצוע ראשי ומדעי המחשב כמשני וכן תכנית לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה במסלול סייבר. כמו כן פועלת תכנית לימודי ערב במדעי המחשב שמותאמת במיוחד לאנשים עובדים וכוללת לימודים בשלושה ערבים בשבוע ובימי שישי. בוגרים שמעוניינים בכך, באפשרותם להמשיך גם לתארים מתקדמים, במסלול תואר שני במתמטיקה יישומית ומדעי המחשב.


תנאי קבלה


לצורך קבלה לתכנית נדרש מן המועמדים ציון התאמה 540 לפחות, כאשר הציון בפסיכומטרי הוא לפחות 570 ומושם דגש על ציון 120 ומעלה בחלק הכמותי. בעלי ממוצע בגרויות 92 ומעלה מתקבלים ללא פסיכומטרי בתנאי שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. מי שאינם עומדים ברף זה נדרשים לעבור מכינת השלמה במתמטיקה.


תעודה


תואר ראשון B.Sc. במתמטיקה ומדעי המחשב מוענק לסטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה את הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור