לימודי היסטוריה וארכיאולוגיה דו חוגי באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - היסטוריה וארכיאולוגיה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי היסטוריה של עם ישראל וארכיאולוגיה דו חוגי באוניברסיטת אריאל בשומרון


סטודנטים באוניברסיטת אריאל בשומרון יכולים ללמוד במסלול דו חוגי שבו משלבים בין לימודי ארכיאולוגיה לבין לימודי היסטוריה של עם ישראל. בתכנית דו חוגית זו הסטודנטים יכולים להעמיק בשני התחומים וכך לרכוש ידע אקדמי נרחב.


שילוב המקצועות יכול לסייע לסטודנטים לבחון באופן יישומי את התהליכים ההיסטוריים הנלמדים בכיתה באמצעות הכרת הפן הארכיאולוגי הנוגע אליהן. במסגרת לימודי ארכיאולוגיה, הסטודנטים משתתפים בחפירות ארכיאולוגיות במיקומים שונים בארץ ויוצאים לסיורים כדי להיחשף לסוגיות היסטוריות וגיאוגרפיות בשטח.

 

תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע משולב הן בתחום ההיסטוריה והן בתחום הארכיאולוגיה. כך הם יכולים להיחשף לתהליכים מגוונים הנוגעים לתולדות ארץ ישראל ולהרחיב את הידע בכלים תיאורטיים ומעשיים ממדעי הרוח ומדעי החברה.


במסגרת לימודי היסטוריה של עם ישראל, מושם דגש על תהליכים ממאתיים השנים האחרונות כאשר הסטודנטים לומדים על התפתחויות היסטוריות שנוגעות לעם היהודי. כמו כן, הם מנתחים מבחינה היסטורית אירועים החל מן העת העתיקה ועד לעת החדשה. בקורסים השונים הנכללים בתכנית נחשפים לתולדותיו של העם היהודי ולסוגיות בלאומיות יהודית, כמו כן בוחנים תופעות כגון אנטישמיות.


בלימודי ארכיאולוגיה הסטודנטים מעמיקים בהיסטוריה והכרת הארץ ולומדים על סוגיות תרבותיות, גיאוגרפיות, משטריות ותרבותיות הנוגעות לתקופות השונות. הם שמים דגש על התרבות החומרית של ארץ ישראל בזמני המקרא ובתקופת התלמוד והמשנה, לצד לימוד נושאים מרכזיים בלימודים אזוריים.

 

מתכונת הלימוד


היקף הלימודים הדו חוגיים הוא שלוש שנים. הסטודנטים לומדים בקורסים משני החוגים ומבצעים גם שיעורים מעשיים ותרגילים שונים. במסגרת החוג לארכיאולוגיה מתקיימות חפירות לימודיות באזורים שונים בארץ, באמצעותן הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון פרקטי בתחום הארכיאולוגי ולהכיר הלכה למעשה כלים הנלמדים בכיתה. בחוג פועל מכון ארכיאולוגיה שבו מתקיימים מחקרים אודות נושאים היסטוריים ומדעיים רלוונטיים, כאשר הסטודנטים יכולים לקחת חלק במחקרים המתבצעים במכון לצידם של החוקרים.


באפשרות הסטודנטים במחלקה זו לשלב לימודים לתעודת הוראה. במסלול להוראת היסטוריה של עם ישראל מכשירים את הסטודנטים ללימוד התחום בבתי הספר העל יסודיים, מה שמאפשר הרחבת אפשרויות התעסוקה בסיום התואר.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • הגליל וסביבתו
 • ספרות ההשכלה
 • תולדות האנטישמיות
 • ארכיאולוגיה של השדה
 • ארץ ישראל בימי הביניים
 • ירושלים בתקופת המקרא
 • חברה ומשטר בארץ ישראל
 • טכנולוגיות בתקופת הברונזה
 • הקרמיקה בתקופה ההליניסטית
 • גיאוגרפיה פיזית של ארץ ישראל
 • ועוד


על מוסד הלימוד


את לימודי ההיסטוריה ניתן לשלב גם חוגים נוספים במסגרת דו חוגית, בין השילובים הקיימים נכלל שילוב עם החוג לחינוך, שילוב עם החוג לספרות ועוד. כמו כן, ניתן למצוא מסלולים דו חוגיים נוספים כגון לימודי חינוך וסוציולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ומזרח תיכון, לימודי פסיכולוגיה וחינוך, לימודי סוציולוגיה ולימודים רב תחומיים ועוד. במסגרת אותם מסלולים הסטודנטים יכולים להעמיק את הידע שברשותם בשני ענפי דעת וכך לפתוח אפשרויות תעסוקה נרחבות.


באוניברסיטה ניתן ללמוד גם במסלולים חד חוגיים רבים לתואר ראשון, וכן לתארים מתקדמים. בין הענפים הנלמדים בה אפשר למנות מדעי הטבע, הנדסה, ארכיטקטורה, תקשורת, מדעי החברה והרוח, רפואה ועוד.

 

תנאי קבלה


מכיוון שמדובר בלימודים דו חוגיים, המועמדים לתכנית נדרשים לעמוד בסף הקבלה של שני החוגים בדגש על הגבוה מבין השניים. במקרה זה, יש צורך בציון התאמה של לפחות 530. המועמדים נדרשים לציון 510 בפסיכומטרי ומעלה ולציון ממוצע 83 ומעלה בבגרויות. מועמדים שלהם ממוצע בגרות של 85 ומעלה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.


תעודה


בסיום הלימודים הסטודנטים זכאים לקבל תואר BA מטעם אוניברסיטת אריאל. במסגרת לימודי הארכיאולוגיה ניתנת לבוגרים גם דיפלומת "ארכיאולוג חופר" מטעם המכון לארכיאולוגיה של האוניברסיטה והחוג ללימודי ארץ ישראל. התעודה ניתנת לסטודנטים המשלימים את לימודי ההסמכה לתעודה הנערכים בפיקוח של רשות העתיקות, התעודה הניתנת מוכרת על ידי הרשות ומאפשרת ניהול חפירות בתחומי ישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור