תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תדר רדיו באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תואר שני הנדסת חשמל ותדר רדיו.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות תדר רדיו ומיקרוגל באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

רדיו גה גה

 

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה הוא תחום צעיר יחסית במדעי ההנדסה. התחום עוסק בפיתוח טכנולוגיות ומערכות מסוגים שונים בתוך שימוש ברכיבים אלקטרוניים ובמעגלים חשמליים. המוצרים של תחום זה משפיעים על חיי היום יום של כל אחד, והם כוללים מוצרי חשמל תעשייתיים וביתיים, ציוד תקשורת, מערכות סאונד, מעבדים, מערכות רכב, מכשור ביו רפואי ועוד.

 

מסלול התמחות תדר רדיו ומיקרוגל שם דגש על תצורת העברת המידע בין המערכות השונות. הלומדים תחום זה מקבלים את ההכשרה לתכנן, לשכלל ולפתח מערכות המתמקדות בתחום התקשורת האלחוטית לצד התקשורת הקווית. הם לומדים על המגבלות הקיימות כיום בתחום ועל הדרכים האפשרויות לעקוף אותן.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות גלי רדיו ומיקרוגל באוניברסיטת אריאל מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה על תחום הקרינה האלקטרומגנטית ומכשיר אותם לעבודה ולמחקר בתחום התקשורת האלחוטית הכוללת רדיו, טלוויזיה, סלולר ואינטרנט. יתר על כן, הסטודנטים לתואר השני בהנדסת חשמל במסלול לומדים על המקור ועל השימושים השונים של הקרינה ושל הגלים.

 

בתכנית הסטודנטים משתלבים במסלולי מחקר שונים, ובהם פיתוח שימושים חדשניים, פיתוח ערוצי תקשורת אלחוטיים, הדמיה חודרנית דרך תווך חוסם והתפשטות גלים באטמוספירה. נוסף על כך, הם לומדים על תקשורת אלחוטית ניידת וסטטית, על המגבלות הקיימות בערוצי התקשורת, על קווי תמסורת, על הרכיבים להמרת תדרים ועל תקשורת אופטית בסיבים.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, תרגולים ושיעורי מעבדה. במהלך התואר הסטודנטים כותבים עבודת תזה המהווה תנאי לקבלת התואר.

 

נושאי לימוד

 

 • תורת הצפינה וקודים
 • גלאים מוליכים למחצה
 • RF ופוטוניקה
 • תקשורת ספרתית ומודמים
 • תקשורת לוויינים
 • אנטנות בתקשורת אלחוטית
 • תקשורת אופטית
 • תכנון מגברים לתדרים גבוהים
 • מתמטיקה מתקדמת    
 • התקדמות גל בתקשורת אלחוטית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. באוניברסיטה ישנן ארבע פקולטות ושני בתי ספר – הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הבריאות, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה. בחוג להנדסת חשמל ואלקטרוניקה אפשר ללמוד לתואר שני בהתמחויות שונות, ובהן תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה, תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה והנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות.

 

תנאי קבלה

 

לתואר השני בהנדסת חשמל מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 ומעלה.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר M.Sc. בהנדסת חשמל מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה משתבצים בתפקידי מחקר, פיתוח, שיפור ותחזוקה של מערכות בתעשיות השונות, כמו בחברות הייטק, בחברות סלולר, בתעשייה הביטחונית, בשירות הציבורי, במשרדי ממשלה ובמעבדות אשר זקוקות למהנדסים מומחים בתחום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור