לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במחשבים באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

חשמל סטטי

 

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה הוא תחום הנמצא בהתפתחות תמידית, הוא הענף ההנדסי האחראי, בין היתר, על פיתוח הטכנולוגיות אשר משפיעות באופן ישיר על הכלכלה הגלובאלית ועל החברה כולה. היבט זה מקבל רובד נוסף בהתמחות המחשבים.

 

התמחות במחשבים חולשת למעשה על כל ההיבטים הטכנולוגיים הקיימים, המחשב נמצא בכל בית, משרד, רכב ומכונה. כל פיתוח בענף זה מסייע ומייעל חברות וארגונים, מכונות והתוצרים שלהן ואת הרווחה ורמת החיים הכללית של החברה על פרטיה השונים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים באוניברסיטת אריאל מקנה לסטודנטים ידע נרחב על עולם ההנדסה, המושתת על מקצועות המתמטיקה והפיזיקה, עם חקירה לעומק על הרבדים השונים של הנדסת החשמל. הסטודנטים לומדים על תחום הקרינה בספקטרום האלקטרומגנטי, לרבות מיקרוגל ותדר הרדיו, האינפרה האדום וקרני ה-X. כמו כן, הם לומדים על דימות אופטי וספקטרוסקופי בתחום הביורפואה.

 

תכנית הלימודים בהתמחות מחשבים מכשירה את הסטודנטים על ההיבטים העיוניים והמעשיים של התחום, כמו מערכות תוכנה בסיסיות, מערכות תיכון ותוכנה ופיתוח מערכות על בסיס מחשב. הסטודנטים רוכשים מיומנויות הפשטה וחשיבה אלגוריתמית – חישובית והבנה מקיפה של תהליכי יסוד פיזיקליים.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות מחשבים, קורסי בחירה, תרגולים, מעבדות וקורסים במורשת ישראל.

 

נושאי לימוד

 

  • תכנות מערכות משובצות
  • מיקרו מעבדים
  • מבוא ל - VHDL
  • צילום חשבי ועיבוד תמונה
  • ראייה ממוחשבת
  • מקורות קרינה ושימושיהם
  • רכיבים מתוכנתים
  • מחקר ופיתוח אלגוריתמים
  • רכיבי אלקטרוניקה משולבת    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד להשכלה גבוהה המאפשר מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. האוניברסיטה מפעילה ארבע פקולטות ושני בתי ספר – הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה להנדסה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לאדריכלות. בפקולטה להנדסה אפשר ללמוד לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי הנדסת חשמל נעשית על סמל ציון קבלה משולב של הבחינה הפסיכומטרית ושל ממוצע הבגרויות של לפחות 590, כשציון הפסיכומטרי צריך להיות 600 לפחות וממוצע תעודת הבגרות צריך להיות 87 ומעלה. כמו כן, תעודת הבגרות צריכה לכלול ציון 80 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 70 ב - 5 יחידות לימוד מתמטיקה, ציון 70 לפחות ב - 4 יחידות לימוד אנגלית או ציון 65 ומעלה ב - 5 יחידות אנגלית וציון 70 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד פיזיקה. מועמדים אשר לא עומדים בדרישות אלה יכולים להשתתף במכינות השלמה. מועמדים שממוצע הבגרויות שלהם הוא 97 ומעלה מתקבלים באופן אוטומטי וללא צורך בציון פסיכומטרי. לקבלת המידע העדכני לגבי תנאי קבלה יש לפנות למוסד הלימוד ישירות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תוארB.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל