לימודי תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה בהיסטוריה של עם ישראל.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה - מגמת היסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון יכולים הסטודנטים לקחת חלק בלימודי תעודת הוראה - מגמת היסטוריה של עם ישראל. מסלול זה מתאים למי שרואים את עצמם מובילים את החינוך לתלמידים בבית הספר התיכון, בכיתות י' - י"ב, לשם הכנה לקראת בחינות הבגרות. מסלול זה מקנה לבוגריו תעודת הוראה לחינוך העל יסודי במגמת היסטוריה שם עם ישראל, המסלול מכשיר את בוגריו ללמד ולחנך את התלמידים שלהם במקצוע מבוקש זה.


הלימודים לתעודת ההוראה ניתנים לשילוב במסגרת לימודי היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה שמתקיימים באוניברסיטת אריאל, מה שיכול להקל על השלמת לימודי התעודה. בפני בוגרי תכנית זו נפתחים גם אפיקים להשתלבות במערכת החינוך הבלתי פורמלית ובענפי ההדרכה.

 

מיועד לבוגרי ולומדי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה

 


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית לימודים זו היא הכשרתם של מורים שברשותם ידע בהיסטוריה של עם ישראל. מסלול זה מקנה תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים בלימודי היסטוריה, תוך שהוא שם דגש על ערכי הזהות הלאומיים, האישיים והחברתיים. מקצוע זה מקנה לתלמידים הבנה וידע אודות תהליכים ואירועים היסטוריים אשר מבוססים על לימודי מעמיק בהיסטוריה הכללית ובתולדות עם ישראל. נוסף על כך, סטודנטים בתכנית זו בונים מיומנויות ניהול של הדרכה ופיתוח, לומדים לעמוד בפני קהל ומפתחים מיומנויות הוראה והדרכה חשובות.


מתכונת הלימוד


תכנית תעודת ההוראה בחטיבת העל יסודי כוללת לימודים בתחום החינוך, לימודי פדגוגיה, אוריינות ומתודיקה והתנסות מעשית בהוראה. כמו כן, התכנית כוללת גם לימודי העשרה שנלמדים כחלק מן התואר. הסטודנטים מקבלים הכשרה כמורים להיסטוריה, אשר מתבצעת במסגרת שלושה מישורים:

 

 

 • מישור תיאורטי: המציע לימוד מעמיק בהיסטוריה של עם ישראל, שנערך בהלימה לתכניות לימודים של משרד החינוך בענף זה.

 

 

 • מישור מעשי: הכולל התנסות בהוראה בתנאי אמת, התאמה של הוראה לקבוצת לומדים, צפייה וניתוח הוראה על ידי מורים מנוסים, פיתוח של יכולות רפלקטיביות של העשייה החינוכית והתמודדות עם מגוון של דילמות חינוכיות בכיתה.

 

 

 • מישור חינוכי: מישור זה נוגע לפיתוח מיומנויות ההוראה ולפיתוח כישורי חשיבה ולמידה אצל תלמידים וכן להקנייתם של כלים להיכרות עם מערכת החינוך.


לאורך לימודיהם בתכנית הסטודנטים מתנסים בסדנאות שונות, צופים בשיעורים ומתנסים בהוראה עצמאית בפועל עם תלמידים בבתי ספר על יסודיים בכיתות י' - י"ב שבהן לומדים למבחני בגרות. הלימודים הדיסציפלינריים כוללים גם עבודה מעשית בבית הספר שמביאה לידי ביטוי את הידע הפרקטי שנרכש לאורך הלימודים ואת היכולות לשילוב של תחומי ידע שונים. לימודי המתודיקה בתכנית תורמים לקשר בין תכניות הלימודים באוניברסיטה לבין תכניות לימודים אשר נקבעות לבתי ספר על ידי הפיקוח על הוראת תחום ההיסטוריה של עם ישראל.


נושאי הלימוד


לאורך תכנית לימודים זו הסטודנטים עוסקים במבחר של נושאים וביניהם התחומים הבאים:

 

 • עקרונות למידה והשלכה להוראה
 • מדידה והערכה להישגים בלמידה
 • השתקפותם של ערכים בדיסציפלינות הוראה
 • פסיכולוגיה חברתית והשלכותיה להוראה וללמידה
 • היסטוריה והוראתה - מהרנסנס עד המהפכה הצרפתית   
 • חינוך לחשיבה
 • דידקטיקה כללית
 • פתרון של בעיות משמעת
 • שיטות למחקר, תכנון וביצוע   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


סטודנטים באוניברסיטת אריאל אשר מעוניינים לשלב הכשרה לתחום ההוראה במהלך לימודיהם יכולים ללמוד בתכניות לימודי תעודת הוראה במגוון של תחומים. בין המסלולים שמתקיימים באוניברסיטה אפשר למנות לימודי תעודת הוראה - מגמת לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, לימודי תעודת הוראה - מגמת ספרות, לימודי תעודת הוראה - מגמת תעשייה וניהול ולימודי תעודת הוראה - מגמת ניהול עסקי. תכניות אלה מכשירות מורים למקצועות בעלי ביקוש במערכת החינוך.


האוניברסיטה מפעילה מגוון של פקולטות ובתי ספר, בהם אפשר ללמוד בתכניות שונות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בים התחומים אשר נלמדים באוניברסיטה נכללים מדעי החברה, הנדסה, מדעי הבריאות, ארכיטקטורה, תקשורת ומדעי הטבע. מוסד הלימוד פועל לקידום ערכי המצוינות האקדמית והמחקרית וכן המצוינות החברתית דרך פרויקטים שונים. כמו כן, הסטודנטים באוניברסיטת אריאל יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימוד לצורך סיוע בתשלום שכר הלימוד.


תעודה


לבוגרי תכנית זו אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות ניתנת תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. כדי לקבל את הרישיון להוראה, אשר מאפשר להשתלב כמורים במערכת החינוך הפורמלית, יש צורך השלים שנת סטאז' בהוראה ולעמוד בחובות נוספים שמציב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור