תעודת הוראה במגמת אזרחות באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת אריאל - תעודת הוראה באזרחות.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה במגמת אזרחות באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודים לתעודת הוראה במגמת אזרחות. במסלול זה מקבלים תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים בתחום האזרחות. התכנית מתאימה למי שמעוניינים לשמש מובילים בתחום החינוך ולהכין תלמידים בכיתות י' – י"ב לבחינות הבגרות.


באוניברסיטת אריאל מקדמים את ערכי המצוינות האקדמית ושואפים להוות גורם מחנך ומשפיע. תכניות תעודת ההוראה הפועלות באוניברסיטה מקנות מיומנויות נחוצות לדור החדש אשר מאופיין בחשיבה יצירתית, ביקורתיות וסקרנות רבה. בתכנית תעודת ההוראה שואפים להכשיר את הבוגרים לתרומה משמעותית לחברה ולהטמעה של כרכי זהות לאומיים, חברתיים ואישיים בדור הצעיר.


תכנית זו מיועדת לבוגרי לימודים במקצועות כגון סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מזרח תיכון, מדעי המדינה ולימודים רב תחומיים, וכן לסטודנטים בשנים מתקדמות לתואר.

 

תכנית הלימודים


מטרתו של המסלול היא הכשרת הסטודנטים כמורים לתחום האזרחות בחינוך העל יסודי. בתכנית נכללים לימודי חינוך, לימודי מתודיקה ואוריינות, לימודים בתחום הפדגוגיה והתנסות מעשית. התכנית כוללת גם לימודי העשרה שונים.
ההכשרה נעשית בשלושה מישורים:


מישור הכשרה דיסציפלינרית – מישור זה כולל הכשרה מעמיקה באזרחות בהתאם לתכניות הלימודים של משרד החינוך.


מישור הכשרה חינוכית – הסטודנטים מפתחים מיומנויות הוראה ומיומנויות למידה וחשיבה אצל תלמידיהם. הם רוכשים כלים להיכרות עם מערכת החינוך.


מישור הכשרה מעשית – מישור זה כולל הוראה בתנאי אמת והתאמה של ההוראה לקבוצת הלומדים. הסטודנטים צופים בהוראת מורים מנוסים ומנתחים אותה. הם מפתחים יכולות רפלקטיביות של העשייה החינוכית ומתמודדים עם שלל דילמות חינוכיות בכיתות הלימוד.

 

 

מתכונת הלימוד


אורך התכנית שנתיים. הסטודנטים יכולים להצטרף למסלול החל מהשנה השנייה ללימודים, בכפוף לסיום השנה הראשונה בממוצע 80 ומעלה. ביצוע השלמות דיסציפלינריות נעשה בתיאום עם המחלקה.


במהלך המסלול מתקיימת התנסות מעשית. הסטודנטים מתנסים בהוראה בתנאי אמת ומקבלים כלים לפתרון של קשיים בתחום הפדגוגי והארגוני ובטיפוח הזהות המקצועית. במהלך ההתנסות הם יכולים לקשור בין התיאוריה החינוכית לבין יישומה בפועל.


במהלך ההכשרה הסטודנטים לוקחים חלק בשלל סדנאות, צפייה בשיעורים והוראה עצמאית בפועל של תלמידים בבתי ספר תיכוניים בהם לומדים לבחינות הבגרות. לימודי מתודיקה תורמים לקשר בין תכנית הלימודים באוניברסיטת אריאל לבין התכנית הנקבעת על ידי הפיקוח על הוראת המקצוע.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנכללים בתכנית זו:

 

 

  • חינוך לערכים
  • בתי מחוקקים בישראל
  • מדידת הישגים לימודיים
  • פתרון בעיות וניהול כיתה
  • מתודיקה להוראת אזרחות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

באוניברסיטה תכניות נוספות לתעודת הוראה, בין היתר מתקיימות מגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה המיועדת לבוגרים וסטודנטים בלימודי ארץ ישראל, מגמת מדעי החברה (פסיכולוגיה – סוציולוגיה) המיועדת לבוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי סוציולוגיה, מגמת היסטוריה של עם ישראל המתאימה לבוגרים ולומדים של התואר הראשון בהיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, מגמת ספרות המתאימה לבוגרי תואר ראשון בספרות עברית ועוד מבחר תכניות בתחומים נוספים.


באוניברסיטת אריאל מתקיימות מגוון של תכניות לתואר ראשון ושני. פועלים בה שלל פקולטות, בתי ספר ומחלקות, כגון פקולטה למדעי החברה והרוח, בית ספר לתקשורת, בית ספר לרפואה, בית ספר למדעי הבריאות, בית ספר לארכיטקטורה ועוד. באוניברסיטה מעודדים את ערכי המצוינות באקדמיה ובמחקר כדי להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתפקידים משמעותיים במשק הישראלי.

 

תנאי קבלה וקהל ידע


מגמת אזרחות מתאימה לבוגרי לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה, לימודים רב תחומיים במדעי החברה והרוח, לימודים בחוג למדעי המדינה ולימודי מזרח תיכון. תכנית זו מיועדת לבוגרי התואר הראשון וכן לסטודנטים בשנה השלישית או הרביעית ללימודיהם. לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.


תעודה


המסיימים את התכנית ועומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לתעודת הוראה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור