לימודי סוציולוגיה ורב תחומי באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי סוציולוגיה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - סוציולוגיה ורב תחומי.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה ולימודים רב תחומיים באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימת תכנית דו חוגית ללימודי סוציולוגיה ולימודים רב תחומיים. במסלול זה הסטודנטים יכולים לבחון סוגיות חברתיות לצד היכרות עם ענפי דעת נוספים, כגון משאבי אנוש ופיתוח ארגוני.


במסלול זה שואפים לאפשר לסטודנטים להיחשף למגוון גדול של נושאי לימוד, מה שיכול להקנות יתרון לבוגרים בצאתם לשוק העבודה. בעזרת סל הכלים הנרחב שברשות הבוגרים, שמורכב מענפים שונים ממדעי החברה והרוח, הבוגרים יכולים לקבל החלטות, לנתח סוגיות חברתיות ותרבותיות ולהתמודד עם טקסטים מסוגים שונים.

 

תכנית הלימודים


במסלול זה הסטודנטים משלבים בין לימודי סוציולוגיה לבין לימודים במחלקה הרב תחומית, שבה שני מגמות: משאבי אנוש ופיתוח ארגוני.


בחוג לסוציולוגיה הסטודנטים לומדים על חברות מסוגים שונים, על דפוסי התנהגות חברתית ועל סוגיות אקטואליות בתרבות הישראלית. הם בוחנים בעיות חברתיות שנמצאות על סדר היום, הן בארץ והן במרחב הגלובלי. נוסף על היכרות עם תיאוריות סוציולוגיות שונות, הם דנים בהיבטים המרכיבים את המציאות הישראלית ואת חיי היום יום, לרבות סוגיות ברב תרבותיות, לאומים שונים וקבוצות עדתיות.


במסגרת הלימודים הרב תחומיים נכללות שתי חטיבות, האחת בתחום משאבי האנוש והשניה בתחום הפיתוח הארגוני.
בחטיבת משאבי אנוש נלמדים נושאים הנוגעים להון האנושי בשוק העבודה כגון תגמול עובדים, ניהול שינויים בארגון, בניית אסטרטגיה ארגונית ועוד. נרכשות מיומנויות ניהול עובדים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד.


בחטיבה לפיתוח ארגוני הסטודנטים לומדים על מודלים בסוציולוגיה הארגונית ומתמקדים בשיטות לאבחון וראיון בחברות ולקידום חדשנות ארגונית. הם סוקרים גם התפתחויות ושינויים בשוק העבודה בעידן הגלובלי והטכנולוגי.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים שלוש שנים. במסלול דו חוגי זה הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים משני החוגים, כן קורסי בחירה וסמינריונים. נוסף על כך, משולבים בתואר קורסים בדגש מעשי שדרכם ניתן להתנסות בניתוח של תהליכים חברתיים ומציאת פתרונות לבעיות שונות בתחום משאבי האנוש והפיתוח הארגוני.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית הדו חוגית כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 

 • החברה הישראלית
 • סוציולוגיה אורבנית
 • תיאוריות במנהיגות
 • מבחני הערכה והשמה
 • קהילות יהודיות בישראל
 • שיטות מחקר אתנוגרפיות
 • המשאב האנושי בארגונים
 • חדשנות ויצירתיות בארגונים
 • משאבי אנוש בעידן הגלובליזציה
 • היבטים סוציולוגיים של כלי התקשורת
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


את לימודי הסוציולוגיה ניתן לשלב גם עם חוגים נוספים הנלמדים באוניברסיטת אריאל, במסגרת לימודים דו חוגיים. בין היתר ניתן לשלב עם לימודי קרימינולוגיה, לימודי חינוך, לימודי פסיכולוגיה וחוגים נוספים. כמו כן, קיימים שילובים דו חוגיים נוספים כגון פסיכולוגיה וכלכלה, פסיכולגיה וחינוך, קרימינולוגיה ומזרח תיכון ועוד. במסלולים משולבים אלה הסטודנטים יכולים להעמיק בשני התחומים ולבחון את האופן שבו הם משפיעים זה על זה בחברה.


כמו כן, פועלים באוניברסיטה בתי ספר ופקולטות נוספות שבהם ניתן למצוא תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. אלה כוללים לימודי הנדסה, לימודים במדעי הטבע, לימודי רפואה, תואר ראשון בתקשורת, לימודי ארכיטקטורה ועוד.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל למסלול הדו חוגי נדרשים לעמוד בדרישות הקבלה הגבוהות מבין שני החוגים. מבין החוגים המשולבים במקרה זה, דרישות הקבלה של החוג לסוציולוגיה הן הגבוהות יותר ועל המועמדים לעמוד בהן. כדי להתקבל, יש צורך בציון התאמה של לפחות 560. המועמדים נדרשים לבגרות בציון של 86 לפחות ופסיכומטרי 550 ומעלה. מועמדים יכולים לנסות להתקבל ללא פסיכומטרי אם ברשותם בגרות בממוצע 90 ומעלה. תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום הלימודים במסלול זה מוענק לבוגרים תואר ראשון BA מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. במסגרת לימודי הסוציולוגיה, מוענקת להם גם תעודת משאבי אנוש על ידי העמותה הישראלית לחקר ופיתוח משאבי האנוש.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור