לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות בתקשורת באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - לימודי הנדסת חשמל ותקשורת.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת B.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון


מתקשורת סלולארית ועד תקשורת סייבר


הנדסת חשמל הוא תחום נרחב ביותר המתמקד בתכנון ובפיתוח של ציוד אלקטרוני וחשמלי, תוך יישום ושימוש בתופעות פיזיקליות שונות, לרוב באמצעות גלים אלקטרומגנטיים. תחום זה הוביל לפיתוחים טכנולוגיים חשובים בתרבות האנושית, לרבות מנועים חשמליים, הטלוויזיה, לוויינים, נגני מוזיקה, מחשבים וטלפונים סלולריים. אנשי מקצוע המתמחים בענף זה מתכננים מעגלים חשמליים כך שיהיו מותאמים למטרת יישומם ולפיכך הם משתלבים בשלל תעשיות ישראליות. ביניהן ניתן לציין אלקטרוניקה, תקשורת סלולארית, טכנולוגיות מידע, חשמל, אלקטרואופטיקה, טכנולוגיה, אנרגיות מתחדשות, סייבר ומחשבים.


ברוב המקרים, תחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה נלמדים יחדיו, כאשר הנדסת חשמל מתמקדת בהעברת אנרגיה ואילו הנדסת אלקטרוניקה בהעברת מידע. שילוב תחומים אלה מאפשר להתמקצע במגוון מערכות אלקטרוניות, זעירות וגדולות כאחד וכן במערכות חשמליות שמפעילות אותן. אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה מסלול לימודי חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות בתקשורת. מסלול זה יכול להתאים לכל המעוניינים לפתח קריירה בתור מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה במבחר תעשיות ישראליות.


תכנית הלימודים


במסגרת מסלול זה ללימודי הנדסה, הסטודנטים מתמחים בתקשורת ורוכשים כלים מקצועיים כדי להשתלב בהצלחה בתחומי הנדסת החשמל והנדסת האלקטרוניקה. הם דנים בהיבטים שונים בעולם התקשורת, לרבות מערכות תקשורת סלולאריות וניידות. בנוסף, הם מתעמקים בטכניקות קליטה ושידור, לרבות הכרת מיקרו גלים ואנטנות בתקשורת האלחוטית. כמו כן, הם דנים בתקשורת מחשבים וסייבר.


מתכונת הלימוד


הלימודים במסגרת התואר הראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה נמשכים כארבע שנים. השיעורים משלבים למידה תאורטית לצד התנסות מעשית מקיפה במעבדות האוניברסיטה.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים במסגרת תכנית זו ניתן לציין:

 

 • תקשורת סייבר ומחשבים
 • מעגלי RF
 • מודמים ותקשורת ספרתית
 • מבוא למיקרו גלים
 • אנטנות בתקשורת אלחוטית
 • מבוא לתורת הקודים
 • מערכות תקשורת סלולאריות
 • טכניקות שידור וקליטה
 • התקדמות גל בתקשורת אלחוטית
 • מערכות תקשורת ניידות    
 • תקשורת אופטית ו – RF פוטוניקה    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה הוא פרופסור המתמחה בתורת השדות הקלאסית. בנוסף, הוא מכהן בתור יושב הראש של ארגון הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל בשומרון.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה שלל התמחויות כחלק מלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בין המסלולים המוצעים לסטודנטים ניתן לציין מסלול מחשבים, מסלול אלקטרואופטיקה, מסלול בקרה, מסלול הנדסת חשמל ועיבוד אותות, מסלול הנדסה רפואית, מסלול תדר רדיו ומיקרו גלים, מסלול הספק, הנע ואספקת חשמל וכן מסלול מיקרו אלקטרוניקה והתקנים אלקטרונים.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים עם ציון קבלה משולב של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרות של 950 לפחות. יש צורך בציון 600 ומעלה בפסיכומטרי ובממוצע בגרויות של 87 ומעלה. למועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 97 ומעלה יש אפשרות לקבלה ללא פסיכומטרי.


תעודה


לסטודנטים העומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול מוענקת תואר ראשון BSc בהנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת ובאלקטרוניקה.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון רחב של תעשיות השייכות למשק הישראלי, לרבות ענף הסלולר, החשמל והאלקטרוניקה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור