לימודי חינוך והיסטוריה דו חוגי באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - חינוך והיסטוריה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת אריאל בשומרון - דו חוגי


סטודנטים באוניברסיטת אריאל בשומרון יכולים ללמוד במסלול לימודי חינוך והיסטוריה. זוהי תכנית דו חוגית שבה לומדים בחוג לחינוך ובחוג ללימודי היסטוריה של עם ישראל. דרך שילוב זה הסטודנטים יכולים לבחון סוגיות בעולם ההוראה ובמקביל להכיר מגמות ותמורות הנוגעות לעם היהודי לאורך הדורות.


במהלך הלימודים הדו חוגיים הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים ומעשיים משני החוגים וכך מפתחים השכלה אקדמית נרחבת. ידע זה יכול לשמש אותם להמשך ללימודים מתקדמים וכן להשתלבות בשוק העבודה במסגרות שונות.

 

תכנית הלימודים


לימודים דו חוגיים אלה משלבים בין לימודי חינוך לבין לימודי היסטוריה של עם ישראל, כאשר הסטודנטים יכולים לבחון את נקודות ההשקה בין שני ענפי הידע ואת האופן שבו הם משפיעים זה על זה.


בלימודי חינוך הסטודנטים מפתחים השקפת עולם כמורים ורוכשים ידע אודות לימוד והוראה בעידן שינויים במערכת החינוך. הם בוחנים כלים לקבלת החלטות מקצועיות ולהעברה יעילה של מסרים, לצד הבנה של יעדים חינוכיים ויכולות לביצוע מחקרים וניתוח תהליכים. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות לבניית חוויה לימודית ולשילוב של טכנולוגיות ועזרים שונים בתהליכי ההוראה. בתכנית משלבים עקרונות ממספר ענפי ידע, לרבות פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה ושיטות מחקר, וזאת כדי להבין באופן מלא את עולם ההוראה.


לימודי היסטוריה מתמקדים בתהליכים ותמורות ממאתיים השנים האחרונות, כאשר הסטודנטים מנתחים ניתוח היסטורי את ההתפתחויות שעבר העם היהודי לאורך השנים. הם דנים בסוגיות רלוונטיות כגון לאומיות, תולדות העם היהודי והתמודדות עם אנטישמיות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים שלוש שנים. זהו כאמור מסלול לימודים דו חוגי שבו הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים ומעשיים משני ענפי הידע. הלימודים מתקיימים במתכונת יום מלאה.


סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב את הלימודים בתכנית יחד עם לימודים תעודת הוראת היסטוריה של עם ישראל. כך הם יכולים לפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות ולרכוש את ההכשרה הנדרשת להוראת מקצוע זה במערכת החינוך העל יסודית. כמו כן, סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שני, שבו משלימים את התואר הראשון ותואר שני במנהל עסקים תוך פרק זמן של ארבע שנים.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שאותם לומדים הסטודנטים במהלך התכנית:

 

 

  • חינוך לערכים
  • ספרות ההשכלה
  • חשיבה היסטורית
  • בית ספר מעצב זהות
  • הטמעת שינויים במערכת
  • ארכיאולוגיה של ארץ ישראל
  • תכנון ובקרה בארגונים חברתיים
  • התפתחות מחקר בלמידה מרחוק
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באוניברסיטה מציעים מגוון שילובים נוספים לתואר דו חוגי. את לימודי החינוך ניתן לשלב עם חוגים כגון סוציולוגיה, קרימינולוגיה, כלכלה, פסיכולוגיה ועוד. את לימודי ההיסטוריה יכולים הסטודנטים לשלב בין היתר עם לימודי ספרות, ליודי ארכיאולוגיה ועוד. באמצעות שילובים אלה הסטודנטים יכולים להרחיב את האופקים האקדמיים ולפתח מגוון רחב של מיומנויות להמשך דרכם בשוק העבודה וללימודים מתקדמים.


נוסף על כך, ניתן למצוא לימודים חד חוגיים בתחומי דעת שונים. באוניברסיטה פועלים בתי ספר ופקולטות בתחומים כגון מדעי החברה ומדעי הרוח, הנדסה, רפואה, מדעי הבריאות, ארכיטקטורה, תקשורת ועוד. סטודנטים בוגרי תואר ראשון המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים במגוון מסלולים.

 

תנאי קבלה

 

היות ומדובר במסלול לימודים דו חוגי, הסטודנטים צריכים לעמוד בדרישות הקבלה הגבוהות מבין שני החוגים המשולבים. במקרה זה, יש צורך לעמוד בתנאי קבלה לחינוך. המועמדים נדרשים לציון התאמה של 550 ומעלה. מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות 85 ומעלה יכולים לנסות להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.


תעודה


באוניברסיטת אריאל מעניקים תואר ראשון BA לבוגרי המסלול שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור