לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן


הפסיכולוגיה היא תחום דעת ענף, במסגרתו חוקרים, מאבחנים ומטפלים בנפש האדם, ולומדים להבין את מכלול ההתנהגויות האנושיות. ניתן לעסוק בפסיכולוגיה הן מהפן הטיפולי והן מהפן המחקרי, במגוון של תת תחומים, ביניהם פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, ועוד.


לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון פותחת את הדלת עבור סטודנטים לרכישת תשתית הידע בתחום, כאשר הם יכולים לבחור במהלך התואר השני להתמחות באחד מבין ענפי הפסיכולוגיה. ניתן להשתתף בלימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שנמצא ברמת גן.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים לתואר, הסטודנטים לומדים להכיר את עולם הפסיכולוגיה, ורוכשים את תשתית הידע הנחוצה לצורך הבנה בתחום. תכנית הלימודים כוללת יסודות נדרשים בפסיכולוגיה שבהם הסטודנטים יכולים להיעזר אם הם מעוניינים להמשיך לתארים מתקדמים. כמו כן, התכנים הנלמדים יכולים להעניק כלים שימושיים להבנת ההתנהגות האנושית, שמסייעים למי שבוחרים לעסוק בתחומים קשורים לפסיכולוגיה, כגון כלכלה, שיווק או משאבי אנוש.


מתכונת הלימודים

 

משך לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי הוא כ - 3 שנים, כולל אפשרות ללמוד בסמסטר קיץ.


הלימודים מתקיימים במתכונת ערב משולבת עם יום שישי, כאשר הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב, ופעם ביום שישי החל משעות הבוקר. מתכונת הלימודים גמישה ומותאמת למי שמשלבים את הלימודים עם עבודה או עם הורות.


אורכם של המפגשים הם כ - 5 שעות מלאות כל אחד. ימי ושעות הלימוד נתונים לשינויים, יש לוודא מול מוסד הלימודים על מנת לקבל את המידע המדויק ביותר.


הלימודים כוללים ביצוע פרויקט שהיקפו 2 סמסטרים, שעבורו הסטודנטים נדרשים, נוסף על ההרצאות והשיעורים, להגיע למפגשים ייעודיים לעבודה על הפרויקט, כולל מפגשים של כלל הסטודנטים' ומפגשים קבוצתיים הנערכים עם המרצים המנחים את הפרויקט.


הלימודים כוללים הרצאות פרונטליות, וכן מספר קורסים מתוקשבים נוספים, שנערכים בנוסף לימי הלימודים הקבועים במערכת.
מלבד זאת, קיים דגש רב בתכנית הלימודים על יישום מעשי של התיאוריות והתכנים העיוניים הנלמדים; במהלך הלימודים, וביניהן השתתפות בסדנאות, ימי עיון, הרצאות של מרצים אורחים, ובהתנסויות מעשיות במגוון של מסגרות.


על מנת לאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בשטח, בשנתם השלישית ללימודים הם משובצים לבתי חולים וכך יכולים להיחשף להליכי העבודה של פסיכולוגים במסגרות אלו.


במרכז האקדמי קיים היצע של מלגות עבור הסטודנטים, כולל מלגות המיועדות לחיילים בשירות סדיר או בשירות קבע, מלגות לחיילים משוחררים, וכן מלגות מצטיינים.

 


על סגל ההוראה


הצוות האקדמי שמרכז ומלמד במסגרת התכנית, מורכב מאנשי מקצוע בעלי רקע אקדמי נרחב וניסיון עשיר בהוראה ובהדרכה.

 

המרצים בקורסים השונים מעבירים לסטודנטים מהבנתם המקצועית, ונותנים להם יחס אישי, ליווי ותמיכה בעת לימודיהם, על מנת לסייע להם להתקדם מבחינה אקדמית ולהכין אותם לקראת השתתפות בשוק העבודה.


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לפסיכולוגיה הינם:

  • בגרות בממוצע 75 ומעלה - קבלה אוטומטית.
  • בגרות בממוצע שבין 65-75 - קבלה על תנאי מעבר שנה א' בציון 70 ומעלה. סטודנטים שאינם עומדים בתנאי זה יעברו לדיקן הפקולטה או מי מטעמו, לצורך בחינת תיק לפני הדחה.
  • בגרות בממוצע 65 ומטה, המעוניינים ללמוד בתנאי מכינה (מכינה 20+ או מכינה 30+).

 
תעודה


המסיימים בהצלחה את הלימודים ועומדים בחובות האקדמיות, זכאים לתואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה, מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

 

 

על מוסד הלימודים


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים פועל בהקניית השכלה גבוהה במגוון של תחומים לתואר ראשון ושני, מאז שנת 1995. המרכז ממוקם ברמת גן, באזור נגיש לתחבורה ציבורית.


בין התארים הראשונים שמוצעים במרכז האקדמי, ניתן למנות: לימודי משפטים, לימודי חשבונאות, לימודי מנהל עסקים, לימודי מערכות מידע, לימודי מדעי המחשב, ועוד.


במרכז האקדמי מדגישים את החשיבות של מתן כלים לסטודנטים למציאת עבודה לאחר סיום הלימודים. הדבר מתבטא בשילוב תכנים פרקטיים בתכניות הלימוד השונות, כולל התנסויות מעשיות. נוסף על כך, פועל במרכז האקדמי מרכז השמה שמסייע לבוגרים להשתלב בחברות ובארגונים שונים במשק.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים