לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה במסלול משולב באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - פיזיקה והנדסת חשמל.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה במסלול משולב באוניברסיטת אריאל בשמרון


שני כלים חשובים לתעשייה


התעשייה של היום כוללת מבחר אדיר של תהליכים, שיטות וגישות, שנועדו להפיק את המירב מתהליך הייצור ולפתח את הטכנולוגיות הקיימות. תחומי ההנדסה והפיזיקה הולכים יד ביד, שכן למהנדסים חשובה בה בעת ההבנה של התהליכים ההנדסיים ושל הגורמים המדעיים שעומדים מאחוריהם.


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה מסלול משולב ללימודי פיזיקה והנסת חשמל ואלקטרוניקה. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים ללמוד גם בחוג ללימודי פיזיקה וגם בתכנית ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה וכך לרכוש כלים טכנולוגיים משני עולמות הידע. ידע משולב זה יכול להקנות לבוגרים יתרון בעת השתלבות בתעשייה בשלל תחומים כגון בענפי המחשוב, הביטחון והעשייה האווירית.

 


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית זו הסטודנטים משלבים כלים ועקרונות מעולם הנדסת החשמל ומתחום הפיזיקה, כדי להבין מערכות ותהליכים בתעשייה. בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה הם לומדים על פיתוח וייצור של מכשור וציוד מתקדם ובוחנים את תהליך הפיתוח של מערכות טכנולוגיות ורכיבים שונים ואת השיטות העדכניות להעברת אנרגיה. לימודי הפיזיקה חושפים את התלמידים לתיאוריות שונות בתחומים כפיזיקה ניסויית ופיזיקה תיאורטית וגם מעניקים ידע בתחומים כמתמטיקה ומדעי המחשב.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים במסלול המשולב יכולים ללמוד באחת מבין שתי אפשרויות שהאוניברסיטה מציעה, האחת כוללת לימודי פיזיקה שנפרשים על פני 3 שנים ושנה רביעית שבה לומדים רק הנדסת חשמל. המסלול השני כולל לימודים בהיקף של ארבע שנים, שבו לומדים בכל השנים פיזיקה והנדסת חשמל במקביל. סטודנטים באפשרות הראשונה יכולים בשנתם הרביעית בתכנית להתחיל גם ללמוד במסלול ישיר לתואר שני.


במהלך הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים עיוניים ומעשיים ובעבודה במעבדות פיזיקה והנדסה. כמו כן, לקראת סיום הלימודים עליהם לבצע פרויקט יישומי בהנדסה ופרויקט בפיזיקה דרכם הם מכירים תהליכים ושיטות מהתעשייה מקרוב.


נושאי הלימוד


נושאים הנלמדים בתכנית המשולבת כוללים:

 

 • מערכות תקשורת
 • התקני מל"מ
 • מעגלים ליניאריים
 • מערכות בקרה
 • מערכות ספרתיות
 • מבנה מחשבים
 • אותות אקראיים ורעש
 • המרות אנרגיה
 • גלים ומערכות מפולגות
 • אותות ומערכות    
 • מערכות ליניאריות דינמיות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מציעה גם תכנית ייחודי להנדסאים וכן מסלול לתואר שני בהתמחויות שונות. עוד נלמדים בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה לימודי הנדסת כימיה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת בניין ולימודי הנדסת מכונות עם התמחות במכטרוניקה.


תנאי קבלה


ציון ההתאמה (ציון משולב) הדרוש לקבלה הוא 590 ומעלה, כאשר הציון בפסיכומטרי הוא לפחות 600 וממוצע הבגרות הוא 87 ומעלה. למועמדים שממוצע הבגרויות שלהם הוא 97 ומעלה יש אפשרות להתקבל גם ללא פסיכומטרי אם ברשותם 8 יחידות ריאליות בבגרות מהן 4 במתמטיקה. כמו כן, המועמדים צריכים בגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית ובגרות בפיזיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.


תעודה


בוגרי התכנית המשולבת שעומדים בכל התנאים מקבלים שני תארים ראשונים B.Sc., האחד בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה והשני בפיזיקה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור