לימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה דו חוגי באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - מדעי המדינה וסוציולוגיה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה באוניברסיטת אריאל בשומרון - דו חוגי


על אנשים ומדינות


תמורות חברתיות ותרבותיות שינו את האופן בו נראים פני החברה שלנו. החברה הישראלית בנויה מפסיפס עשיר של תרבויות, זהויות, קבוצות ומגזרים שמנהלים יחסים שהם לא אחת טעונים ומורכבים. שינויים חברתיים אלה השפיעו בצורה משמעותית גם על המערכת הפוליטית. יש להם השלכות על מגעים בין מדינות, על גיבוש של מדיניות כלכלית וביטחונית ועל התנהלות מוסדות מקומיים בתוך המדינה.


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תכנית לימודי מדעי המדינה וסוציולוגיה. זהו מסלול דו חוגי שאפשר לבחור בו במסגרת התכניות המתקיימות בפקולטה למדעי החברה, והוא משלב בין לימודי מדעי המדינה לבין לימודי סוציולוגיה. המפגש בין שני ענפים אלה מאפשר לסטודנטים להעמיק בתופעות חברתיות ופוליטיות אקטואליות ולסלול לעצמם דרך לקריירה בתחומים כדיפלומטיה, הסברה, יחסי ציבור, מדיה ומחקר.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו נחשפים למגוון רחב של תופעות פוליטיות וחברתיות ומנתחים את נקודות ההשקה ביניהן. במסגרת לימודי מדעי המדינה הם מעמיקים בתהליכים במדינת ישראל וברחבי העולם, בוחנים סוגי משטרים ודנים בגישות דיפלומטיה, גיבוש אסטרטגיה וניהול השלטון המקומי. כמו כן, הם עוסקים בהיבטים כלכליים, ביטחוניים והתנהגותיים של אירועים פוליטיים אקטואליים.


במהלך לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה התלמידים מקבלים כלים לניתוח התרבו והחברה האנושית והתהליכים שמתחוללים בה. הם דנים בבעיות בוערות בחברה הישראלית ובמדינות מעבר לים ועוסקים בסוגיות כגון עוני, הגירה, שסעים עדתיים, תמורות כלכליות ומאבקי זהות.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים והם מתקיימים כאמור בתכנית דו חוגית. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה משני החוגים. כמו כן, הם משתתפים במגוון של סדנאות ותרגילים דרכם הם יכולים להכיר מקרוב ענפים כדיפלומטיה, יחסים בינלאומיים ומחקר חברתי. כך הם לוקחים חלק בסיורים לימודיים, בכנסים ובמפגשים עם מומחים, פוליטיקאים וחוקרים.


נושאי הלימוד

 

 • שלטון ומנהל ציבורי
 • מחשבה מדינית
 • פסיכולוגיה פוליטית
 • התהוות משטרים
 • פוליטיקה ותקשורת
 • יחסים בין לאומיים
 • מדיניות חוץ בישראל
 • החברה הישראלית
 • רשויות שלטון במדינה
 • היסטוריה פוליטית    
 • תיאוריות אנתרופולוגיות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הרוח והחברה של אוניברסיטת אריאל מתקיימות שלל תכניות לימוד. מוסד הלימוד מאפשר לסטודנטים ללמוד במסלולים דו חוגיים וכך לשלב תחומי דעת שונים, בין התכניות שניתן ללמוד נמנות לימודי קרימינולוגיה ופסיכולוגיה, תואר ראשון בתקשורת וכלכלה, לימודי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ולימודי סוציולוגיה, פסיכולוגיה ומשאבי אנוש. באוניברסיטה פועלות גם פקולטה למקצועות המדעים המדויקים, פקולטה למדעי הבריאות, פקולטה להנדסה ובית ספר למקצועות המדיה.


תנאי קבלה


האוניברסיטה דורשת מן המועמדים למסלול זה ציון התאמה של לפחות 560. מי שברשותם ממוצע בגרויות של 90 ומעלה יכולים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי. לתכנית יכולים להתקבל גם בוגרי מכינה קדם אקדמית מוכרת בממוצע ציונים של 85 לפחות.


תעודה


הסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית זכאים לקבלת תואר ראשון BA במדעי המדינה וסוציולוגיה המוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור