רוצה פרטים על פסיכולוגיה ומדעי המוח?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר בפסיכולוגיה ומדעי המוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכולוגיה ומדעי המוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח בתכנית דו חוגית למצטיינים


מוח פוגש נפש


הרגשות שלנו, התחושות, זיכרונות הילדות שלנו והאופן בו אנחנו מעבדים מידע - כל אלה ועוד מבוקרים ונשלטים על ידי המוח. במשך שנים התעניינו חוקרים ופסיכולוגים בקשר שבין הנפש למוח ובנקודות ההשקה שבין רשתות העצבים שבו לבין התהליכים ההתנהגותיים והקוגניטיביים שלפיהם אנחנו מנהלים את חיינו. כך נולדו מחקרים אודות נושאים רבים ומרתקים החל מגיבוש עמדות, תפישה מגדרית והשקפות חברתיות, דרך התגברות על קשיי למידה והפרעות קשב ועד למציאת מרפא למחלות כמו אלצהיימר ודמנציה.


פעילות המוח האנושי היא עדיין בגדר תעלומה בעולם המדע וכך חוקרים רבים ברחבי העולם עומלים כדי לפצח את סודות המוח והתפישה. מי שמחפשים כלים להשתלבות במחקרים הללו בהמשך הדרך, יכולים לעשות את הצעדים הראשונים בעזרת תכניות ללימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח.


אלה הם מסלולים דו חוגיים שבדרך כלל מיועדים למצטיינים, אשר בהם אפשר לבחון לעומק תהליכי למידה, זיכרון, רגש ותפקוד קוגניטיבי ולחקור את הסודות המרתקים של ההתנהגות, התפישה והמחשבה. הם משלבים בין לימודי פסיכולוגיה לבין לימודי מדעי המוח לתואר ראשון חשוב לציין שהלימודים אינם מכשירים את הבוגרים לעסוק בטיפול פסיכולוגי או בפסיכותרפיה, שכן לשם כך יש להשלים תואר שני בפסיכולוגיה ולעמוד בדרישות נוספות.


למי מיועדים הלימודים


התכנית מתאימה למי שמתעניינים במחקר של המוח האנושי ונפש האדם ורוצים לשלב ביניהם במטרה לפנות לתארים מתקדמים בהמשך דרכם. הלימודים נוגעים בשלל תחומי דעת דרכם אפשר להבין את המוח והנפש כגון ביולוגיה, רפואה, כימיה, בלשנות ואף מחשבים והנדסה וכך התכנית יכולה להתאים לבעלי מחשבה ריאלית וחישובית שמחפשים להעמיק בשדות הללו.


התכנית מעניקה כלים למעוניינים להשתלב בתעסוקה בתחומים מגוונים. אלה כוללים בינה מלאכותית, תעשיית התרופות, ביוטכנולוגיה, במערכת הבריאות ובחברות הייטק במסגרת סטארט אפים שנוגעים למוח ולהתנהגות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה רוכשים כלים תיאורטיים, מחקריים וניסויים הן מעולם הפסיכולוגיה והן מתחום מדעי המוח. הם בוחנים את התיאוריות הפסיכולוגיות והזרמים השונים בתרפיה ובמקביל מתוודעים למחקרים עכשוויים שנוגעים למוח ולתהליכים שמתחוללים בו. בעזרת השילוב בין שני העולמות הם יכולים לדון במגוון רחב של תהליכים נוירולוגיים, התנהגותיים וקוגניטיביים של האדם, לחקור גורמים להפרעות נפשיות ופסיכיאטריות ולבחון אפשרויות לטיפול בהפרעות ומצבים שונים.

 


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים. ברוב מוסדות הלימוד מדובר בתכנית דו חוגית מובנית שכוללת קורסי חובה, קורס בחירה וסמינרים מתחום מדעי המוח והפסיכולוגיה. כמו כן, הסטודנטים משתתפים במספר מעבדות ופרויקטים מחקריים במהלך הלימודים, אשר מאפשרים להם להשתתף במחקרים של אנשי הסגל בפקולטה, להכיר את הציוד הטכנולוגי בתחום הפסיכולוגיה והמוח ולהתוודע לתיאוריות פסיכולוגיות עכשוויות.


נושאי הלימוד

 

 • קוגניציה ועיבוד מידע
 • שיטות מחקר וניסוי
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית
 • מוח וחשיבה יהודית
 • משמעות וחשיבה סמלית
 • נוירופיזיולוגיה תאית
 • התנהגות ומערכת חיסונית
 • תהליכים קוגניטיביים
 • התפתחות חברתית אצל ילדים
 • מוח והתפתחות שפה    
 • מנגנונים ביולוגיים של התמכרויות    
 • ועוד


תנאי קבלה


זוהי תכנית לימודים למצטיינים ולכן ברוב המוסדות נדרשים תנאי קבלה גבוהים למדי כדי להתקבל אליה. במקרים רבים נדרש ציון של 700 ומעלה בפסיכומטרי וממוצע גבוה בתעודת הבגרות. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובציון גבוה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. ישנם מוסדות שמאפשרים גם לבעלי תואר ראשון קודם בתחומי המדעים להתקבל, כגון בוגרי לימודי מדעי החיים או לימודי רפואה, שברשותם רקע מתאים בתחום.


תעודה


תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המוח מוענק לסטודנטים שעומדים בכל החובות בתכנית, על ידי מוסד הלימודים.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): לימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח בבר אילן מתקיימים במסגרת מסלול מובנה דו ראשי. ניתן גם לבחור במסלולים נוספים, כגון לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה אנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וכלכלה או לימודי פסיכולוגיה וייעוץ חינוכי. האוניברסיטה מציעה גם תכנית רב תחומית לתואר ראשון במדעי המוח, שמיועדת לסטודנטים מצטיינים וכוללת דיון בתחומים כגון ביולוגיה, כימיה, סטטיסטיקה, שפה ופיזיקה.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב אפשר ללמוד במסלול ללימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש מדעי המוח. תכנית מצטיינים זו כוללת מגוון רחב של מעבדות בהן הסטודנטים יכולים לקחת חלק, המעבדות שייכות לפקולטות השונות שבמוסד הלימוד כגון הנדסה, רפואה, מדעים מדויקים ומדעי החיים. סטודנטים מצטיינים יכולים לבחור במסלול ישיר לתואר שני במדעי המוח, מה שמקצר את משך הלימוד לשני התארים לארבע שנים וחצי. קיימות גם תכניות נוספות שבהן אפשר לבחור בהדגש מדעי המוח, כגון לימודי פסיכולוגיה ומדעי המחשב או לימודי ביולוגיה ובלשנות.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכולוגיה ומדעי המוח?

רוצה לדעת יותר על פסיכולוגיה ומדעי המוח?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד פסיכולוגיה ומדעי המוח