לימודי קרימינולוגיה וחינוך דו חוגי באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי קרימינולוגיה וחינוך דו חוגי באוניברסיטת אריאל

לימודי קרימינולוגיה וחינוך דו חוגי באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

לימודי קרימינולוגיה וחינוך באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימים במסלול דו חוגי לתואר ראשון. בתכנית זו הסטודנטים לומדים קורסים משני התחומים ויכולים להכיר מקרוב היבטים במערכת החינוך ובמקביל להעמיק בדפוסי פשיעה והתנהגות עבריינית.


לימודים אלה יכולים להתאים למי שמתעניינים בשני הענפים ומעוניינים לפתוח הזדמנויות נרחבות להשתלבות בשוק העבודה. כמו כן, בוגרי הלימודים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בשני תחומי הידע. יש לציין כי כדי להשתלב במערכת החינוך יש צורך בהשלמת תעודת הוראה.

 

תכנית הלימודים


במסלול זה הסטודנטים משלבים בין ידע בתחום ההוראה והלמידה לבין היכרות עם דפוסי פשיעה ועבריינות. הם יכולים לבחון את נקודות ההשקה והשוני בין שני הענפים ואת האופן שבו הם משפיעים האחד על השני.


במסגרת לימודי קרימינולוגיה מעמיקים בתיאוריות וכלים מעשיים בתחום הפשיעה. הסטודנטים נחשפים לסוגי עבירות שונות כגון עבירות אלימות, עריבות מחשב וסייבר, צווארון לבן ועוד, וכן מכירים את מנגנוני התיקון, האכיפה, ההרתעה והשיקום במדינה. הם גם לומדים על תיאוריות שונות המנסות להסביר את דפוסי ההתנהגות העבריינית וכלים שיכולים לסייע בשיקום העבריינים ולתרום למניעה וטיפול.


בלימודי חינוך הסטודנטים רוכשים סל כלים רב תחומי דרכו הם יכולים לעצב השקפת עולם הנחוצה במערכת חינוך רוויית שינויים והבדלים בין דוריים. הם לומדים על דרכים להוראה וללמידה חוייתית, על שיטות להסקת מסקנות וניתוח אקדמי, ועל שיטות לשילוב טכנולוגיה ומחשוב במערכי ההוראה לאוכלוסיות שונות. כמו כן, הם רוכשים ידע בענפים משיקים כגון פסיכולוגיה וסוציולוגיה וכך בוחנים תהליכים שונים במערכת החינוך הישראלית.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים שלוש שנים. הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים ומעשיים משני חוגי הלימוד. במסגרת לימודי החינוך מתקיימות גם סימולציות ותרגילים שונים שבהם ניתן לפתח מיומנויות החשובות במערכת החינוך של היום.


כמו כן, במסגרת לימודי הקרימינולוגיה הסטודנטים לוקחים חלק בעבודה בשדה. במסגרת התנסות זו הם משתלבים במסגרות כגון מרכזי טיפול לנוער בסיכון, מרכזים לשיקום מכורים, בתי חולים לבריאות הנפש וכן במשטרה. בהתנסות מיישמים בפועל עקרונות הנלמדים בכיתה ומכירים תהליכים מן הנעשה בשטח, כדי לסייע להם לקבל יתרון בהשתלבות בשוק העבודה. יש לציין כי העבודה בשדה היא תנאי חובה להשלמת החובות לתואר.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית כוללים בין היתר:

 

 

 • ויקטימולוגיה
 • עבריינות נוער
 • טכנולוגיות בחינוך
 • אלימות במשפחה
 • טיפול בנפגעי טרור
 • מוסדות אכיפה ומניעה
 • סייגים לאחריות פלילית
 • מערכת החינוך בישראל
 • פסיכולוגיה בגיל ההתבגרות
 • היבטים משפטיים במערכת ההוראה
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל מאפשרים לסטודנטים לבחור מבין שילובים דו חוגיים נוספים. המעוניינים לשלב חוג נוסף עם לימודי חינוך יכולים לבחור מבין חוגים כגון פסיכולוגיה, היסטוריה, סוציולוגיה, כלכלה ועוד. שילובים נוספים המתקיימים באוניברסיטה כוללים לימודי קרימינולוגיה וסוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וכלכלה, לימודי קרימינולוגיה ומזרח תיכון ועוד.


תנאי קבלה


קבלת מועמדים למסלול הדו חוגי נעשית על סמך עמידה בתנאים הגבוהים מבין שני החוגים. המועמדים נדרשים במקרה זה לעמוד בדרישות הסף של תנאי קבלה לקרימינולוגיה, הכוללות ציון התאמה של 560 ומעלה, ציון זה מורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות. כמו כן, מועמדים שברשותם ציון 90 ומעלה בממוצע הבגרות יכולים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי בכפוף לעמידה בחובות סיווג האנגלית. תנאי הקבלה ללימודים עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בתום הלימודים במסלול מוענק לסטודנטים תואר ראשון BA מטעם אוניברסיטת אריאל. מי שמעוניינים להשתלב במערכת החינוך כמורים נדרשים להשלים גם תעודת הוראה. במקרים מסוימים ישנה אפשרות להשלים תעודה זו במהלך התואר עצמו ולשלב את החובות לקבלתה במסגרת התואר. כמו כן, יש צורך ברישיון הוראה של משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל