תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים באוניברסיטת אריאל

תואר שני בהנדסת חשמל עם התמחות במחשבים M.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון


לשכלל את התעשייה


התקדמות הטכנולוגיה יוצרת מהפכה של ממש בעולם הנדסת החשמל וכך מערכות רבות הופכות למבוססות מחשבים. מהנדסי החשמל מתכננים ומפתחים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ושואפים להשתמש בכלים של תכנות וקוד כדי לפתור בעיות שעומדות על סדר היום בתעשייה.


מחוות שרתים אדירות ממדים ועד לרכיבים האלקטרוניים הזעירים ביותר, בתעשייה של היום יש ביקוש רב מאוד למהנדסי חשמל מיומנים שבקיאים בעולם המחשוב. אלה יכולים לתת מענה לאתגרים של היום וגם להצעיד את התעשייה קדימה ולפתח את טכנולוגיות המחר.


במסגרת תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת אריאל בשומרון, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים. מסלול זה חושף ליישומים ממוחשבים וטכנולוגיים מתקדמים בעולם הנדסת החשמל והוא פותח בפני הבוגרים מגוון של אפשרויות לקריירה במחקר ופיתוח בחזית תעשיית ההייטק והמדע.

 


תכנית הלימודים


לאורך מסלול ההתמחות הסטודנטים בוחנים מגוון רחב של נושאים שנוגעים בשילובם של מחשבים בתחום הנדסת החשמל. הם דנים ביישומים של תורת המידע ומתמטיקה בדידה, מכירים שפות תכנות שונות ולומדים על מערכות משובצות ויישומיהם בתעשייה. בהמשך הם דנים בסוגיות כגון דחיסת נתונים, מערכות לומדות, זיהוי וסיווג של תבניות ותחום ה - VHDL.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול ללא תזה, שנמשך כשנתיים, לבין מסלול מחקרי שניתן לפרוש עד ארבע שנים. את מסלול ההתמחות בוחרים בעת ההרשמה לתכנית לתואר שני. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים ובסמינרים. במסגרת המסלול המחקרי הם מבצעים גם מחקר מעמיק בליווי של מנחה, ובסיומו מציגים אותו בפני וועדת שיפוט ומגנים עליו במבחן ייעודי.

 


נושאי הלימוד


נושאי הלימוד בהתמחות זו לתואר השני כוללים:

 

  • מערכות לומדות
  • ראייה ממוחשבת
  • עיבוד תמונה
  • מתמטיקה מתקדמת
  • צילום חישובי    
  • תכנות מערכות משובצות
  • ועוד
  • אינטרנט ומערכות משובצות    
 


על מוסד הלימוד


המחלקה מאפשרת לתלמידיה לבחור מבין שלל התמחויות בתואר השני בהנדסת חשמל. אלה כוללות תואר שני בהנדסת חשמל ותדר רדיו, תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרואופטיקה, תואר שני בהנדסת חשמל ובקרה, תואר שני בהנדסת חשמל ועיבוד אותות ותואר שני בהנדסת חשמל ומיקרו אלקטרוניקה. כמו כן, אפשר ללמוד בתואר שני בהנדסה כימית או בתואר שני בהנדסת גורמי אנוש ורובוטיקה. בבית הספר ללימודים מתקדמים ניתן גם להמשיך לדוקטורט בתחומי הנדסה שונים.

 


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת חשמל, המועמדים צריכים להיות בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בממוצע ציונים של לפחות 80. יכולים להתקבל גם מועמדים בוגרי תחומים מדעיים והנדסיים נוספים כגון לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת מכונות או לימודי פיזיקה, במעמד "על תנאי". הם נדרשים לעבור ראיון בפני ועדה ולמלא את הדרישות להשלמות לפי הצורך.


תעודה


הבוגרים זכאים לקבל תואר שני בהנדסה M.Sc. שמוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל