רוצה פרטים על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה דו חוגי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה


מה עומד מאחורי מעשי פשיעה ועבריינות? מהם הגורמים המעצבים ומשפיעים על דפוסים כגון רצח, אלימות במשפחה, הלבנת הון, סחיטה או פשיעה מאורגנת? אילו דגשים יש לשים בתכניות לשיקום עבריינים כדי להחזירם לחיק החברה? כדי להשיב על השאלות הללו יש צורך בכלים וידע הן בתחום נפש האדם והן בתורת הקרימינולוגיה.


המעוניינים לשלב בין שני התחומים יכולים ללמוד בתכניות ללימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה. מדובר במסלולי לימוד דו חוגיים שבהם רוכשים ידע בשני הענפים. לימודים במסלול משולב זה מאפשרים להעמיק הן בסוגיות בפשיעה והתמודדות עמה והן בגורמים פסיכולוגיים שיכולים להשפיע על התנהגותנו, מה שמסייע לקבל כלים להבנת הפן הנפשי שמאחורי תופעות העבריינות והפשע.


תכניות לימודים אלה פותחות בפני הסטודנטים מגוון אפשרויות להשתלבות במערכת אכיפת החוק והתיקון וכן במסגרות חינוכיות ומחקריות. מסלולים אלה גם מאפשרים המשך ללימודים מתקדמים בשני התחומים, מסלול המתאים למי שברצונם להתקדם לתפקידים טיפוליים או קליניים בהמשך הדרך.

 

דו חוגי - מה לומדים?


הסטודנטים במסלול דו חוגי זה משלבים בין לימודי פסיכולוגיה לבין לימודי קרימינולוגיה כאשר הם לומדים קורסים משני התחומים. הם מתוודעים לזרמים וגישות שונות ולסוגיות התפתחותיות, חברתיות ופיזיולוגיות, וגם בוחנים שיטות אבחון. כמו כן הלימודים סוקרים שלל היבטים של עולם הפשיעה. הסטודנטים סוקרים דפוסים של עבריינות מבוגרים ונוער, התמכרויות ואלימות ומתוודעים גם לפן המשפטי של העולם הקרימינולוגי דרך סוגיות בדיני העונשין ובתורת הענישה והתיקון. במסגרת סמינרים וקורסים מתקדמים הם יכולים לדון גם בנקודות ההשקה שבין שני התחומים.


חלק מן התכניות מאפשרות לסטודנטים לקבל כלים בסיסיים בענפים כגון פרופילאות, הערכת מסוכנות של עבריינים, מדע פורנזי ועוד. כמו כן, הלימודים כוללים התמקדות בין היתר גם בדפוסי פשיעה ייחודיים בישראל ותהליכי התמודדות והתערבות שיכולים לסייע לקורבנות הפשיעה ולמבצעי העבירות בארץ, בשלל אוכלוסיות, קבוצות ושכבות גיל.

 

כמה זמן לומדים?

 

היקפם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא בדרך כלל כשלוש שנים. סטודנטים לומדים קורסים עיוניים ומעשיים משני חוגי הלימוד ומשתתפים בכמה סמינריונים. במקרים מסוימים לימודי הפסיכולוגיה משלבים גם קורסים מעשיים במעבדות שבהן מכירים יסודות בשיטות אבחון והערכה.


בחלק מן המוסדות הלימודים כוללים גם פרקטיקום יישומי בשטח. הפרקטיקום מאפשר להכיר הלכה למעשה תהליכי עבודה המשלבים בין הפסיכולוגיה לקרימינולוגיה והוא כולל עבודה עם אוכלוסיות שונות במסגרות שיקומיות, במוסדות תיקון ובתחום החינוך.

 

מהם תנאי הקבלה?

 

מסלולי הלימוד יכולים להתאים למגוון רחב של אוכלוסיות. יכולים ללמוד בתכניות אלה סטודנטים שמעוניינים לפתח קריירה המשלבת בין תחום נפש האדם ואכיפת החוק, גם ללא רקע קודם באחד או יותר מן התחומים הללו. כמו כן, התכניות יכולות להתאים גם לעובדים במערכת אכיפת החוק, כגון במשטרה, בשירות בתי הסוהר או במסגרות לשיקום אשר מעוניינים להרחיב ולהעמיק את הידע שברשותם.


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות. ברוב המקרים הקבלה נעשית בהתאם לשקלול ממוצע הציונים בבגרויות ובפסיכומטרי. הסף הנדרש שונה ממוסד למוסד. בחלק מן המקרים יכולים מועמדים שלהם ממוצע ציונים גבוה במיוחד בבגרויות, לרוב מעל 95, להתקבל במסלול ללא פסיכומטרי. לעיתים נערכים גם ראיונות אישיים עם מועמדים שעומדים בתנאי הקבלה לבחינת התאמתם לתכנית. עבור מועמדים שאינם עומדים בסף הקבלה מתקיימים לעיתים קורסי השלמה או מכינות ייעודיות שבהן יכולים הסטודנטים לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 


איזו תעודה מקבלים?


עם סיום הלימודים ועמידה בכל החובות הנדרשים הסטודנטים מקבלים תואר ראשון BA בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה מטעם מוסד הלימוד. יש להדגיש כי לא מדובר בתואר כפול (שבו מקבלים שני תארים נפרדים) אלא בתואר יחיד בלבד במסלול דו חוגי. כדי לקבל את התואר על הסטודנטים לעבור בהצלחה את כל הקורסים והמבחנים, להשלים את פרויקט הגמר וההתנסויות המעשיות במידה וקיימות ולהשלים את כל הדרישות הנוספות שמציעים מוסדות הלימוד.


עבודה - מהן אפשרויות התעסוקה?


חשוב להדגיש כי לימודי פסיכולוגיה אינם מכשירים את הסטודנטים לטיפול בפועל, בוגרי התואר הראשון אינם יכולים להירשם בפנקס הפסיכולוגים כפסיכולוגים קליניים, לשם כך עליהם להשלים תואר שני בפסיכולוגיה ולעמוד בדרישות נוספות. עם זאת, בוגרי תואר ראשון יכולים להשתלב במגוון של מסלולים להדרכה או חקר שנוגעים להתנהגות ונפש האדם, כגון במוסדות שיקומיים ובמסגרות חינוכיות.


לאחר תום לימודי קרימינולוגיה יכולים הבוגרים להשתלב במסגרות שיקום וסיוע לאוכלוסיות שונות, כגון הדרכה לנוער בסיכון או קידום נוער, במוסדות תיקון, במסגרות לשיקום נפשי כהוסטלים ומרכזי סיוע ועוד. באפשרותם גם לפנות לקריירה במערכת אכיפת

החוק כגון במשטרה או בשירות בתי הסוהר בתפקידים שבהם נדרש שילוב ידע בתחומי הקרימינולוגיה והפסיכולוגיה.


בוגרים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהעמיק את הידע שברשותם יכולים גם להמשיך לתארים מתקדמים. תואר שני בפסיכולוגיה יכול לפתוח בפניהם שלל ערוצי תעסוקה כמטפלים במבחר אוכלוסיות והוא נלמד בהתמחויות כגון תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית ועוד. כמו כן, תואר שני בקרימינולוגיה קלינית יכול לאפשר השתלבות כקרימינולוגים קליניים בתפקידי אבחון והערכה בשירותי בריאות הנפש ובמערכת אכיפת החוק. התואר השני הוא הכרחי לתפקידים אלה.

 

היכן לומדים?

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באוניברסיטת אריאל שבשומרון סטודנטים יכולים ללמוד פסיכולוגיה וקרימינולוגיה במסלול דו חוגי, במסגרת המחלקה הדו חוגית באוניברסיטה. הלימודים משלבים קורסים משני המקצועות ונמשכים כשלוש שנים. שילובים דו חוגיים נוספים האפשריים באוניברסיטה כוללים לימודי פסיכולוגיה וכלכלה ועוד שלל תכניות כגון שילובים עם סוציולוגיה, חינוך ועוד.

 

  • המכללה האקדמית אשקלון: לימודי קרימינולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים גם במסלול דו חוגי, ניתן ללמוד במסלול קרימינולוגיה ופסיכולוגיה או בתכניות משולבות עם סוציולוגיה או ממשל. הלימודים משלבים גם התנסות מעשית שבה מכירים מקרוב מסגרות סיוע והדרכה המשלבות בין תחום הפסיכולוגיה לקרימינולוגיה.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן שברמת גן מאפשרת ללמוד פסיכולוגיה במסלול דו ראשי או במסלול מורחב חד חוגי. בין האפשרויות ללימודי דו ראשי נכללים לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה או לימודים המשולבים עם מדעי המוח. כמו כן, בחוג המשולב למדעי החברה פועלת תכנית ללימודי פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וסוציולוגיה.

 

 

  • האוניברסיטה העברית (ירושלים): באוניברסיטה העברית מאפשרים שילובים דו חוגיים שונים במכון לקרימינולוגיה, בהם גם לימודי קרימינולוגיה ופסיכולוגיה. היקף הלימודים שלוש שנים. הם חושפים את הסטודנטים לידע במערכת אכיפת החוק ובנפש האדם כאחד. באוניברסיטה העברית פועלים מסלולי לימוד רבים נוספים, כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי המדינה, לימודי כלכלה, תואר ראשון בתקשורת ועוד רבים.

 

לימודים בתל אביב ובמרכז

 

נכון להיום לא נלמדים מסלולי לימוד דו חוגיים בקרימינולוגיה ופסיכולוגיה בעיר תל אביב. עם זאת, ניתן למצוא מסלולים אלה בערים נוספות באזור המרכז, בין היתר באוניברסיטת בר אילן הממוקמת בסמוך לרמת גן שבה מתקיימת תכנית לימודים דו ראשית (דו חוגית). כמו כן, מתקיימות תכניות אלה באזורים אחרים ברחבי הארץ, כגון באזור ירושלים או בדרום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה